×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Karaliene Elizabete ir mirusi jeb kā neapmaldīties viltus ziņu troksnī (6)

Ekrānuzņēmums no "TV3"Ekrānuzņēmums no "TV3"

Vietējais konteksts "Melu teorijā" palīdzētu skatītājiem labāk saprast, ko nozīmē dezinformācija.

Publiski nostiprināti meli ir ļoti ticami, to atpazīšana – sarežģīta. “TV3” jaunais projekts “Melu teorija” preparē populārākos mediju melu stāstus. Stāsta par melu troksni un piedāvā atšķetināt dezinformācijas stratēģijas.

Tā ir ļoti laba ideja! “Melu teoriju” veido “Nekā personīga” komanda. Raidījumu pamīšus vada Ansis Pūpols un Jānis Krēvics. Autori dara to pašu, ko daudzi citi, – stāsta, kā meli tiek radīti. Kāpēc tas ir tik svarīgi?

Karaliene ir mirusi?

Gada nogales svētku laikā populārajos sociālajos medijos tika ziņots, ka Lielbritānijas karaliene ir mirusi. Ja to neredzējāt ziņu portālos, tam ir skaidrojums – mediju sazvērestība. Kā izpētījusi britu raidsabiedrība BBC, prokrieviskas informācijas konts 
@ian56789 sociālajā medijā Twitter.com bija pirmais, ar kura palīdzību šī informācija tika izplatīta. Svētku nedēļā tā nokļuva populārāko sociālo mediju tematu sarakstā Lielbritānijā.

Atceramies notikumus Ķelnē pirms gada. Visu pasauli sasniedza liecības par seksuāla rakstura noziegumiem, kuros iesaistīti migranti. Nesen, gadumijā, Čehijas prokremliskais ziņu portāls euportal.parlamentnilisty.cz informēja, ka līdzīgi pārkāpumi notikuši šogad. Nav nekādu pierādījumu, ka tā tiešām bijis.

Lai sabiezinātu krāsas, noder skaitļi. 2016. gada beigās Krievijas ziņu aģentūra “Ria Novosti” informēja, ka, būdami neapmierināti ar kancleres Merkeles politiku, Vāciju pametuši 700 000 cilvēku. Saskaņā ar Vācijas oficiālajiem statistikas datiem, katru gadu no Vācijas aizceļo 
140 000 līdz 150 000 šīs valsts iedzīvotāju.

Nule rakstītais ir neliela daļa no jaunākā 2015. gadā Eiropas Padomes izveidotās stratēģiskās komunikācijas operatīvās darba grupas EastStratCom Task Force ziņojuma.

Ko melu dūmakā var labot viens raidījums?

Kā atšķirt melus no patiesības?

Divi pirmie “Melu teorijas” raidījumi ir veltīti maldināšanas un dezinformācijas lielajiem piemēriem. Pirmajā raidījumā Ansis Pūpols rādīja, kā Krievijas mediji meloja par virs Ukrainas notriektās Malaizijas lidmašīnas “MH-17” traģēdiju. Otra tēma – kā Ukrainā tika iznīcināta Pleskavas gaisa spēku desanta divīzija. Otrajā raidījumā tika parādīti spilgtākie dez­informācijas ceļi Trampa vēlēšanu kampaņas un “Brexit” referenduma laikā.

Par lielajiem melu, propagandas un viltus informācijas piemēriem runāts ļoti daudz. Parasti šī informācija izplatīta kā vispārzināms patiesības apdraudējums. Daudz retākas ir publikācijas, kurās melu ceļš parādīts, izsekojot nepatiesas informācijas gabaliņiem, parādot tās izplatītāju tehnoloģijas. Rūpīgums faktu izklāstā un problēmu analīze studijas intervijās ir “Melu teorijas” vērtība.

Kā pietrūkst? Aktuālās informācijas par nesen publicētām nepatiesām ziņām. Nav Latvijas konteksta un konkrētu mediju saraksta, kas atsaucīgi pārpublicē nepārbaudītu informāciju.

Gribētos, lai Latvijas formātā būtu arī pieredzējušo žurnālistu pašu ieguldījums – Latvijas sabiedrībai nozīmīgas informācijas preparēšana, ieraugot sagrozīto, nepateikto. To jau dara lsm.lv rubrika “Melu detektors”. Pagājušajā nedēļā rūpīgu faktu pārbaudi par augstskolas RPIVA pievienošanu LU publicēja “Delfu” žurnālists Guntars Veidemanis.

Vietējais konteksts palīdzētu skatītājiem labāk saprast, ko nozīmē dezinformācija. Ne vienmēr tie ir tīri meli. Viltota informācija var nozīmēt arī informāciju, kas nav pilnībā patiesa, kurai trūkst konteksta, būtisku detaļu.

Skatītājiem būtiski ieraudzīt arī savu atbildību. Melu ziņas nebūtu iedarbīgas, ja nebūtu problēmu to saņēmēju pusē. Nav jābūt muļķim vai lētticīgam, lai noticētu publiskiem meliem, jo patiesu informāciju ir viegli imitēt, savukārt ļoti neticami notikumi izrādās patiesi. Daļa analītiķu raksta arī par politiskās komunikācijas ieguldījumu melu ražošanā – konkurentu apmelošanu politiski sabiedrisko attiecību speciālisti esot padarījuši par mākslu. Arī šis dezinformācijas aspekts samazina iespējas novērtēt informācijas patiesumu.

Mazliet gaišu šaubu

Raidījums “Melu teorija” ir tapis ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu atbalstu. Katrā no tā izlaidumiem kā eksperts pieaicināts viens no deputātiem: pirmajā raidījumā Artis Pabriks, otrajā – Roberts Zīle. Pabriks, kurš pētījis Krievijas un Ukrainas konflikta militāros aspektus, izklāstīja vērojumus par Vācijas mediju lomu Ukrainas un Krievijas konflikta atspoguļojumā. Tikpat zinošs intervijā ir deputāts Roberts Zīle. Sarunas saturs atbilst deputātu kompetencei, iederas raidījumā.

Tomēr, tomēr…

Apsveicot EP deputātu atbalstu jauna raidījuma formātam, izteikšu šaubas un jautājumus. Ja viņi neparādītos “Melu teorijas” studijā, EP deputātu atbalsts būtu klasiska sponsorēšana, kad naudas devējam ir būtiska ideja, bet tas nejaucas saturā.

Raidījumos nav manāma iejaukšanās. To varētu saukt par ciemošanos, atbalstītāja klātbūtni. Vienlaikus rodas jautājums, cik nesavtīgs ir atbalsts? Raidījums ir mediju pratību veicinošs, sociāli atbildīgs projekts. Vai tas vienlaikus nav arī deputātu politisko komunikāciju veicinošs?

Lai šādu jautājumu nebūtu un Latvijas EP deputātu atbalsts būtu iespējams, vajadzētu izvairīties no atbalstītāju parādīšanās ekrānā. Nevis producentiem jāsaka – šoreiz neintervēsim, bet deputātiem jāatsakās no iespējas aizņemt ētera laiku.

Kā radīt neatkarīgu formātu, neradot aizdomas, ka tā ir no politiski ieinteresēta atbalstītāja neatkarīga žurnālistika? Nevis saturā, bet strukturāli. It sevišķi, ja formāts veltīts sarežģītiem publiskās komunikācijas fenomeniem. Viens no tādiem ir žurnālistikas un politiski sabiedrisko attiecību mijiedarbība.

Melu ražošanā un izplatīšanā tiek ieguldīti milzu līdzekļi. Tie vajadzīgi arī atmaskotājiem. Būtu naivi neapgūt vienkāršākos vismaz informācijas kvalitātes atpazīšanas paņēmienus. Vajadzīgs skepticisms, britu laikrakstā “The Guardian” raksta Alans Judžeiss, aicinot mācīt viltus ziņu atpazīšanas prasmes. Skepticisms nenozīmē cinismu, kad tu netici nekam un nevienam. Skepticisms nozīmē, ka vērtējums un uzticēšanās ir balstīti pamatotā informācijā.

Raidījums “Melu teorija” palīdz attīstīt domājošai sabiedrībai nepieciešamu skepticismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   =======

   Papildus iepriekš proponētajam (t.sk. arī kā skaidrojums tam, kāpēc pie aktuālā “viedokļraksta” ticis publiskots “aktuālais prātuļojums” par masmedijiem, NEVIS par aktuālajā publikācijā “apsiekaloto” tēmu, tikai un “šauri lokāli”):
   .
   JEBKURŠ / JEBKĀDS uz “vidējo statistisko lumpeņu mērķauditorju orientētais” ZOMBĒJUMS (ieskaitot arī dažādas subjektīvi tendenciozi sashēmotas / lobētas “Melu teorijas” un taml. pa lēto angažēta spama draņķības) tiek tiražēts TIKAI un VIENĪGI izmantojot tā dēvētos “masu informācijas līdzekļus” (t.i., t.sk. – tradicionālo drukāto “presi” / virtuālos “publiskos ziņu portālus” u.c. taml. “infospama agregatorus” / tradicionālos TV un radio “inforuporus” / uz IT u.c. taml. “inovatīvo komunikācijas & manipulācijas formātu platformas” balstītus “alternatīvos audiovizuālos instrumentus”).

   Līdz ar to – BEZ tā saucamajiem “masmēdītājiem” jeb “masmēdekļiem” nekāds “populisms”, kā lumpeņauditorijas MASVEIDA ZOMBĒJMS, vienkārši nebūtu iespējams. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… :/
   .
   Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

   Un, arī: “DOMĀ līdzi!!!…” 😉

 3. Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

  &

  Papildus iepriekš proponētajam (t.sk. arī kā skaidrojums tam, kāpēc pie aktuālā “viedokļraksta” ticis publiskots “aktuālais prātuļojums” par masmedijiem, NEVIS par aktuālajā publikācijā “apsiekaloto” tēmu, tikai un “šauri lokāli”):
  .
  JEBKURŠ / JEBKĀDS uz “vidējo statistisko lumpeņu mērķauditorju orientētais” ZOMBĒJUMS (ieskaitot arī dažādas subjektīvi tendenciozi sashēmotas / lobētas “Melu teorijas” un taml. pa lēto angažēta spama draņķības) tiek tiražēts TIKAI un VIENĪGI izmantojot tā dēvētos “masu informācijas līdzekļus” (t.i., t.sk. – tradicionālo drukāto “presi” / virtuālos “publiskos ziņu portālus” u.c. taml. “infospama agregatorus” / tradicionālos TV un radio “inforuporus” / uz IT u.c. taml. “inovatīvo komunikācijas & manipulācijas formātu platformas” balstītus “alternatīvos audiovizuālos instrumentus”).

  Līdz ar to – BEZ tā saucamajiem “masmēdītājiem” jeb “masmēdekļiem” nekāds “populisms”, kā lumpeņauditorijas MASVEIDA ZOMBĒJMS, vienkārši nebūtu iespējams. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… :/
  .
  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  Un, arī: “DOMĀ līdzi!!!…” 😉

  • pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

   > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
   .
   PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

   =======

   Latvijas Republikas SATVERSME.

   VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

   89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

   90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

   91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

   100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

   =======

   Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

   Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

  &

  Papildus iepriekš proponētajam (t.sk. arī kā skaidrojums tam, kāpēc pie aktuālā “viedokļraksta” ticis publiskots “aktuālais prātuļojums” par masmedijiem, NEVIS par aktuālajā publikācijā “apsiekaloto” populismu, kā tādu):
  .
  JEBKURŠ / JEBKĀDS uz “vidējo statistisko lumpeņu mērķauditorju orientētais” ZOMBĒJUMS (ieskaitot arī dažādas subjektīvi tendenciozi sashēmotas / lobētas “Melu teorijas” un taml. pa lēto angažēta spama draņķības) tiek tiražēts TIKAI un VIENĪGI izmantojot tā dēvētos “masu informācijas līdzekļus” (t.i., t.sk. – tradicionālo drukāto “presi” / virtuālos “publiskos ziņu portālus” u.c. taml. “infospama agregatorus” / tradicionālos TV un radio “inforuporus” / uz IT u.c. taml. “inovatīvo komunikācijas & manipulācijas formātu platformas” balstītus “alternatīvos audiovizuālos instrumentus”).

  Līdz ar to – BEZ tā saucamajiem “masmēdītājiem” jeb “masmēdekļiem” nekāds “populisms”, kā lumpeņauditorijas MASVEIDA ZOMBĒJMS, vienkārši nebūtu iespējams. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… :/
  .
  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  Un, arī: “DOMĀ līdzi!!!…” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+