×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Dzīves skaistākais laiks (27)

Foto - Valts Kleins © 2016Foto - Valts Kleins © 2016

 

Tajā rītā es pamodos ar skaidru apziņu, ka tagad, tieši šobrīd sākas manas dzīves skaistākais laiks. Gadu vēlāk es pasmaidīju par savu naivumu, jo nu zināju droši –
 manas dzīves skaistākais laiks sākas patlaban. Tas bija manas četrpadsmitās dzimšanas dienas rīts. Kopš tā brīža šī apziņa mani nav pametusi ne mirkli.

Man bija divdesmit trīs, kad sapratu: daži cilvēki ir vecišķi jau divdesmit gados, daži ir jauni arī savos deviņdesmit. Leģendārs latviešu aktieris atklāja man vienu no saviem ilga mūža noslēpumiem: kungiem pēc septiņdesmit esot daudz jākāpj, tāpēc viņš izvēlējies dzīvot piektajā stāvā mājā bez lifta. Es iedomājos: bet kāpēc tikai kungiem? Un kādēļ būtu jāgaida septiņdesmit? Kopš tā laika liftu nelietoju pat tad, ja divas stundas esmu nojoņojusi uz skrituļslidām vai raitā solī atnākusi no Pārdaugavas uz centru.

Man ir draugu draugs, kas savu astoņdesmito dzimšanas dienu nosvinēja, izlecot ar izpletni astoņdesmit reizes, turklāt paveica to sešās stundās un trīsdesmit četrās minūtēs. Viņa devīze: “Tu nevari mitēties lēkt ar izpletni, jo esi kļuvis vecs, tu vari kļūt vecs, jo esi mitējies lēkt ar izpletni.”

Man ir draudzene, kas piecdesmit gados bija uzaudzinājusi divus savus un piecus vīra bērnus, un pēkšņi sajutās brīva darīt to, kam agrāk nebija laika. Viņa pameta bezbēdīgu dzīvi Manhetenā un devās uz Grenlandi fotografēt aisbergus. Viņas fotogrāfiju grāmata jau ir ieguvusi vairākas starptautiskas balvas.

Kāds mans draugs piecdesmit divos gados bija izdarījis to, kas vīrietim jāizdara – iestādījis, uzcēlis, izaudzinājis. Nolēma noriskēt – ieguldīja iekrāto daudzsološā projektā. Un pazaudēja. Visu. Taču kāds gudrs vīrs viņam pateica: tev paliek tas, ko nevar atņemt neviens – pieredze un zinības. Tagad viņš ceļo pa pasauli un raksta par cilvēkiem, kas spējuši uzveikt slimības un likstas, atklājot, ka pēc piecdesmit ir iespējams viss – jauna karjera, jaunas aizraušanās, jauni draugi, jauna mīlestība.

Mūsu vecums ir atkarīgs nevis no cipariem pasē, bet gan no tā, kā dzīvojam un ko elpojam, cik laimīgi spējam būt. Jo laime jau nemājo citos cilvēkos, apstākļos, lietās, bet gan mūsu spējā mīlēt un priecāties par to, kas ir, nevis gausties par to, kā nav, prasmē mazajā ieraudzīt lielo, lai lielajā varētu ieraudzīt mūžīgo. Vieda sirds dzīvo no brīnuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. subjektīvs viedoklis Atbildēt

  man gan Beinarte patīk.

 2. KOMENTĒTĀJIEM : Atbildēt

  Vecums NAV nopelns !! To nevar mainīt !

  Par tiem šamējās prātojumiem gan man būtu
  ko atbildēt ne ar tiem izmeklētākajiem
  tautiskajiem izteicieniem !!!

  • nekur jau nav teikts, ka vecums būtu nopelns! piekrītu autorei – svarīgi ir, ko un kā tu dari – jebkurā vecumā

 3. loti iedvesmojoši! Paldies

 4. Ieguldīja un pazaudēja..VISU..tagad viņš ceļo pa pasauli…Johaidī,vai raksta autors zina,cik maksā ceļot pa pasauli?Visu pazaudējis un tagad ceļo pa pasauli…

  • Var. Es nostopēju burulaivu un aizburāju uz karību salām pilnīgi bez naudas. Bet viss sakārtojās tā ka es atradu darbiņus un strādāju vietās kur dzīvoju. Pēctam nostopēju otru burinieku un pārburāju karību jūru un panamas kanālu un tagad jau esmu Meksikā. Gvatemalā izbeidzās nauda ko nopelnīju Nikaragvā, tāpēc uz Meksiku bija jāstopē. Kaut arī brīžiem ir grūti mans ceļojums man ir tik daudzko labu iemācījis.

 5. Der Lustige Oma

 6. Ļoti simpātiska, sievišķīga un seksapīla sieviete. Tāda seksualitāte izstaro no viņas! Katra vīrieša sapnis.

  • Veca taču, ļoti veca, neredzi

  • ja nomainitu PATIESU BILDI TAD VAREETU RUNAAT ,A JAUNIIBAA MES VISAS ESAM SKAISTAS BILDEES:))

   • 20 gados tev ir seja, kādu devusi daba, 30 gados tev ir seja, kādu to izveidojusi dzīve, 50 gados tev ir seja, kādu to esi pelnījusi.:))

  • Brāķēt nevar,bet katram sava gaume ,draudziņ.

  • Nerunā visu vīriešu vārdā. Viņa nav mans sapnis…bet tas nenozīmē ka viņa ir neglīta. Pie tam, izsakot šādu apgalvojumu (katra vīrieša sapnis), Tu esi kā minimums aizskārusi/is kādas no daudzajām sexuālajām minoritātēm. Tev vajadzētu būt uzmanīgākai/am savos izteicienos. Nav vairs 20. gs kad var teikt visu kas iešaujas galvā.

   • skaties plašāk, urcik! vīrieša sapnis ir tāds seksapīls, ne jau konkrētā sieviete – lai nesanāk interešu konflikts:)))

 7. Skaisti teikts un patiesi!

 8. Tieši tā. Cilvēks dzīvo, kamēr viņam ir ko teikt. Un kamēr viņam ir ko teikt, tikmēr viņš ir jauns.

 9. mūsu vecums ir atkarīgs no tā…un seko tālak autores rakstītais,,…poētiski gan ,tikai dzīvē ārpus rakstītā viss ir savādak

 10. dullajiem pieder pasaule:)

  • arī veselajiem pieder pasaule,ja nebūs veselības ,nekāpsi piektajā stāvā,nelēksi ar izpletni,neceļosi pa pasauli.Daudz ko var pieciest,cīnīties ar sāpēm,nesēdēt istabas stūrī un čīkstēt,bet ir jau arī savas robežas ,ko tu vari vai nevari un ko drīksti.
   Veselība un nedaudz līdzekļi,draugi,tas ir labākais.

   • tie jau viens otru neizslēdz! dullie, kas kāpj kalnos, lec ar izpletni utt. kā likums ir veselāki par tiem, kas sēž pie televizora:)

 11. to vecumu atnes Pūķins:((

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+