Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kas uzvarēs Maratonas kauju? Dzīves svinētāji grieķi! (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ļaudis bēdājas, kas notiks ar Grieķiju. Vai kādu reversu vulkānisku vai tektonisku procesu rezultātā gleznaināko Eiropas stūrīti nogrūdīs bezdibenīgā Tartarā? Vai Harons paliks stāvus bagāts, pārceldams nelaimīgos skulptoru un ­
 filozofu tautas dēlus pāri Stiksai, ņemdams bankomāta izdotos 60 eiro par dvēseli, un laivas vietā viņam jāiegādājas barža? Vai tiešām pie souvlaki un girosa radušiem grilētas gaļas ēdājiem turpmāk jāpārtiek no stiklenēm?

Kasandra tā runā! Grieķa arods, profesija ir iedzimta bezbēdība. Viņi nav tie, kas satrauksies par niekiem, iztraucētu diendusu un slēgtām bankām, ja retsina vīna pagraba pārzinis ir 24 stundu dežūrā. Vāciešiem, kas atdarījuši makus, lai uzturētu dienvidnieku dzīves un domāšanas veidu, varbūt šķiet, ka Eiropas mājas pavarda daļas saulainākajā pusē gurķojas, dzīvo ļaunprātīgi simulanti, naudas nemaksātāji un bezstrādes ienākumu guvēji. Bet padomājiet, kā Vāczemē ir martā? Sals, vilki, tumši egļu meži. Un Grieķijā? Saule, jūra, olīvkoku birzis, kur maigais Fēns, pūzdams čabina lapiņas. Tas neveicina darba dunu. Dzīvei kā olīveļļai jāļauj plūst savu gaitu. Grieķiem nemaz neliekas, ka svina smagums gulsies pār turpmāko dzīvi un viss atgriezīsies pirmatnējā Haosā, jo notiekošais “nav mūsu problēma”. Kāds defolts, piemēram, piemeklēs salu, kur saldi smaržo pēc rozmarīna, bazilika un vēl tūkstoš garšaugiem, kur nosaukums vai ausīs dzied vilinošās sirēnu balsīs – San – to – rī – nī? Nešaubīgi, ka svētdien grieķu tauta paudīs suverēno izvēli pret netaisnīgu dīriķu, Frankfurtes banku kentauru šantāžu money back. Kamēr Briselē vēl nodarbojas ar zīlēšanu tzatziki biezumos, mūsu vecais, krietnais prezidents Bērziņtēvs, kurš jau nu saprot finanšu lietas, skaidri pateicis, ka nekādu aizdoto piķi no Atēnām nedabūs, miljardu parādus var sākt dzēst un norakstīt renstelē.

Tu, eiroklerk vai SVF madāma, cērt kāju pie zemes, draudi ar grexit un ka pie robežām ieliks durvis drahmai uz eirozonu, bet nav ko cerēt, ka savu mocītāju rokas grieķi noklās ar pateicības skūpstiem. Ja pensionētu ierēdņu atvase palikusi vecās meitās, tad pēc sencīšu nāves bārene mantos pensiju no valsts kā mantojusi.

Tāpat kā Atēnās ar vēlētāju gribu pie varas nokļuvuši valsts stabilizatori, kas kaudzi laurlapu uzburs par čaukstošām kupīrām, arī mums bija politiķi, kuri pieprata akmeņogles pārvērst zeltā un dimantos. Tālredzīgais Šķēles kungs sodījās par aizdevēju programmām, kas pie Latvijas kājām sien smagas hanteles. Tikai nelaimīgu apstākļu sagadīšanās dēļ latviešu homērus nepalaida pie šprices, tāpēc no tālienes vien varēsim apbrīnot lielībnieka Cifra un Varufakis kunga stratēģiski vadīto Maratonas kauju pret finanšu okupantiem. Kā viņi stoiciski pārcietīs nelielās grūtības. Kā atraisīs un nometīs smagas hanteles, lai celtos augšup pretim Saulei kā Ikari.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ljoti trapigi par griekiem.

  2. Jā, jā… kā Ikari… tieši pretim Saulei…!

  3. Teicams raksts.

  4. ko var varities par to Griekiju.... Atbildēt

    Izskatas,k a latviesiem nav nekadas saprasanas par sitiem aferistiem. Griekji dziivo ljoti labi.Tikai korupcija tur ir speciigaka nekaa pie mums.Un kas atrodas varas tiem vell lielaaka “apetite”Pensionaari tur sanem apmeeram 750 eiro.Tur nav tik traki,kaa Latvijaa.

    • Jā, grieķi dzīvo labi – kamēr atrodas muļķi, kas tos uztur. Arī Homers priecātos par divu mēnešu atvaļinājumu un vectēva pelnīto pensiju.

  5. Egil, tici man ka eģiptieši beigās būs uzvarējuši. Miljardi tiks norakstīti skurstenī, ne tā kā pie mums Latvijā. Kāpēc! Tāpēc ka tauta parādīja savu mugurkaulu, un pateica nē banku akatībai. Pie mums Latvijā vadošo lielo skandināvijas banku priekšā valdība un parlaments stāv miera stājā ar saliektu muguru. Tas nekas ka alkatīgie augļotaji Latvijas cilvēkus, kas slikti pārzināja finansu lietas,ņemot kredītu, iedzina postā uz ilgiem gadiem, kad lielai daļai vajadzēja aizbraukt trimdā.

  6. Kas uzvarēs Maratonas kauju? Dzīves svinētāji grieķi! Tur jau ta atbilde – nu neies jau CB atzīt savu pieļauto jmuļķību, nu neies…naudu iedos un atkal -= lasi no sākuma.

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+