Mobilā versija
Brīdinājums +4.2°C
Otīlija, Iveta
Otrdiena, 12. decembris, 2017
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kas uzvarēs Maratonas kauju? Dzīves svinētāji grieķi! (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ļaudis bēdājas, kas notiks ar Grieķiju. Vai kādu reversu vulkānisku vai tektonisku procesu rezultātā gleznaināko Eiropas stūrīti nogrūdīs bezdibenīgā Tartarā? Vai Harons paliks stāvus bagāts, pārceldams nelaimīgos skulptoru un ­
 filozofu tautas dēlus pāri Stiksai, ņemdams bankomāta izdotos 60 eiro par dvēseli, un laivas vietā viņam jāiegādājas barža? Vai tiešām pie souvlaki un girosa radušiem grilētas gaļas ēdājiem turpmāk jāpārtiek no stiklenēm?

Kasandra tā runā! Grieķa arods, profesija ir iedzimta bezbēdība. Viņi nav tie, kas satrauksies par niekiem, iztraucētu diendusu un slēgtām bankām, ja retsina vīna pagraba pārzinis ir 24 stundu dežūrā. Vāciešiem, kas atdarījuši makus, lai uzturētu dienvidnieku dzīves un domāšanas veidu, varbūt šķiet, ka Eiropas mājas pavarda daļas saulainākajā pusē gurķojas, dzīvo ļaunprātīgi simulanti, naudas nemaksātāji un bezstrādes ienākumu guvēji. Bet padomājiet, kā Vāczemē ir martā? Sals, vilki, tumši egļu meži. Un Grieķijā? Saule, jūra, olīvkoku birzis, kur maigais Fēns, pūzdams čabina lapiņas. Tas neveicina darba dunu. Dzīvei kā olīveļļai jāļauj plūst savu gaitu. Grieķiem nemaz neliekas, ka svina smagums gulsies pār turpmāko dzīvi un viss atgriezīsies pirmatnējā Haosā, jo notiekošais “nav mūsu problēma”. Kāds defolts, piemēram, piemeklēs salu, kur saldi smaržo pēc rozmarīna, bazilika un vēl tūkstoš garšaugiem, kur nosaukums vai ausīs dzied vilinošās sirēnu balsīs – San – to – rī – nī? Nešaubīgi, ka svētdien grieķu tauta paudīs suverēno izvēli pret netaisnīgu dīriķu, Frankfurtes banku kentauru šantāžu money back. Kamēr Briselē vēl nodarbojas ar zīlēšanu tzatziki biezumos, mūsu vecais, krietnais prezidents Bērziņtēvs, kurš jau nu saprot finanšu lietas, skaidri pateicis, ka nekādu aizdoto piķi no Atēnām nedabūs, miljardu parādus var sākt dzēst un norakstīt renstelē.

Tu, eiroklerk vai SVF madāma, cērt kāju pie zemes, draudi ar grexit un ka pie robežām ieliks durvis drahmai uz eirozonu, bet nav ko cerēt, ka savu mocītāju rokas grieķi noklās ar pateicības skūpstiem. Ja pensionētu ierēdņu atvase palikusi vecās meitās, tad pēc sencīšu nāves bārene mantos pensiju no valsts kā mantojusi.

Tāpat kā Atēnās ar vēlētāju gribu pie varas nokļuvuši valsts stabilizatori, kas kaudzi laurlapu uzburs par čaukstošām kupīrām, arī mums bija politiķi, kuri pieprata akmeņogles pārvērst zeltā un dimantos. Tālredzīgais Šķēles kungs sodījās par aizdevēju programmām, kas pie Latvijas kājām sien smagas hanteles. Tikai nelaimīgu apstākļu sagadīšanās dēļ latviešu homērus nepalaida pie šprices, tāpēc no tālienes vien varēsim apbrīnot lielībnieka Cifra un Varufakis kunga stratēģiski vadīto Maratonas kauju pret finanšu okupantiem. Kā viņi stoiciski pārcietīs nelielās grūtības. Kā atraisīs un nometīs smagas hanteles, lai celtos augšup pretim Saulei kā Ikari.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ljoti trapigi par griekiem.

  2. Jā, jā… kā Ikari… tieši pretim Saulei…!

  3. Teicams raksts.

  4. ko var varities par to Griekiju.... Atbildēt

    Izskatas,k a latviesiem nav nekadas saprasanas par sitiem aferistiem. Griekji dziivo ljoti labi.Tikai korupcija tur ir speciigaka nekaa pie mums.Un kas atrodas varas tiem vell lielaaka “apetite”Pensionaari tur sanem apmeeram 750 eiro.Tur nav tik traki,kaa Latvijaa.

    • Jā, grieķi dzīvo labi – kamēr atrodas muļķi, kas tos uztur. Arī Homers priecātos par divu mēnešu atvaļinājumu un vectēva pelnīto pensiju.

  5. Egil, tici man ka eģiptieši beigās būs uzvarējuši. Miljardi tiks norakstīti skurstenī, ne tā kā pie mums Latvijā. Kāpēc! Tāpēc ka tauta parādīja savu mugurkaulu, un pateica nē banku akatībai. Pie mums Latvijā vadošo lielo skandināvijas banku priekšā valdība un parlaments stāv miera stājā ar saliektu muguru. Tas nekas ka alkatīgie augļotaji Latvijas cilvēkus, kas slikti pārzināja finansu lietas,ņemot kredītu, iedzina postā uz ilgiem gadiem, kad lielai daļai vajadzēja aizbraukt trimdā.

  6. Kas uzvarēs Maratonas kauju? Dzīves svinētāji grieķi! Tur jau ta atbilde – nu neies jau CB atzīt savu pieļauto jmuļķību, nu neies…naudu iedos un atkal -= lasi no sākuma.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mums nav ko zaudēt, kā tikai savas važas!

Saeimā ceturtdien spraigas debates raisīja priekšlikumi par pielaides valsts noslēpumam automātisku piešķiršanu deputātiem. Rosinājums gan tika noraidīts. Viens no priekšlikumu autoriem, deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) sacīja: “Mēs esam tautas priekšstāvji, brāļi un māsas! Mēs neesam kalpi! Esam saimnieki savā zemē! Izslejamies, iztaisnojam plecus, noskurinām visas kalpu dvēseļu paliekas! Parādām piemēru Latvijas tautai, kādiem jābūt labiem saimniekiem savā zemē! Mēs, ne drošības dienesti, esam augstākā vara Latvijā. [..] Mēs, Saeimas tautas priekšstāvji, lemjam, kuriem no Saeimas locekļiem un ministriem liegt pieeju Latvijas valsts noslēpumam, nevis drošības dienests. [..] Ja jums tik ļoti gribas būt kalpam kādam no SAB vadītājiem, man ir grūti atteikt šo mazohismu.”

Vai Latvijas Saeimā ir vieta partijai, kuras kongresā tiek lietota krievu valoda?
Draugiem Facebook Twitter Google+