×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Dzīves vērtības “Sestās jūdzes” dziesmā “Upe” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aprīlī noslēdzās skatītāju balsojumi par dziesmām, kas iekļuva “Latvijas sirdsdziesmu” un “Dzintara dziesmu” divos pusfinālos. Skatītāji izvēlējušies 18 mīļākās dziesmas, kas sacentīsies par iespēju iekļūt “Latvijas sirdsdziesmu” finālā un iegūt pirmo “Latvijas sirdsdziesmu” titulu. Pirmais pusfināla balsojums ir no 14. maija līdz 27. maijam, bet otrais pusfināla balsojums – no 28. maija līdz 10. jūnijam.

Kā vieni no pēdējiem pusfinālā iekļuva divas populāras Latvijas šlāgergrupas “Sestā jūdze” ar dziesmu “Upe” un “Zeļļu” dziesma “Tavs brīnums”. Sīvā cīņā ar “Zeļļiem” aprīlī uzvarēja “Sestās jūdzes” dziesma “Upe”. Lasot atsauksmes pēc pēdējiem balsojumiem, varēja redzēt skatītāju patieso prieku par “Sestās jūdzes” dziesmas uzvaru, kurā tika novērtēts izcilais un profesionālais dziesmas skanējums. “Būtu jābūt lepniem, ka saprotam ko tik dziļu un patiesu. Un, ja runājam par sirds dziesmu, tad šī ir arī dvēseles dziesma… Šeit ir viss, ko var pateikt par dzīvi! Būtu prieks, ja mēs visi tiktu tālāk par “traļivaļi” dziesmām! Tas būtu briedums! Prieks par tiem, kuri balso par “Upi”,” rakstīja klausītājs Jānis Liepiņš.

Pēc uzvaras aprīlī, dziesmas “Upe” mūzikas autors un grupas līderis Agris Gedrovičs noteica, ka dziesma “Upe” jau nav aptaujas dziesma, jo parasti šoviem vajag ātru, bet šī ir tāda lēna.

Dziesmas “Upe” vārdus sarakstījusi Smiltenes puses dzejniece Marika Svīķe, kas par dziesmu atklāj: “Jo ilgāk dzīvojam, jo vairāk saprotam, ka ejam uz aiziešanu… Un kādreiz šķiet, ka tas viss, ko mēs te darām vai nedarām, ka tam nav nekādas jēgas, jo redzam, ka dzīve (kā upe) nevar apstāties tajā brīdī, kad mums ir vislabāk, kad mums ir visvairāk naudas, kad mēs esam slavas virsotnē, – upe tikai plūst…” Agris, saņemot dzejoli un priekšrakstu no Marikas, saprata, ka šis ir dzejolis, kuru ir vērts lasīt un aizdomāties par dzīves vērtībām. “Var teikt, vai visa dzīve ir šajā dzejolī. Jāklausās, jālasa un pa rindiņai var izanalizēt. Pasēdi vienkārši vakarā pie kādas konjaka glāzes un pārdomā savu dzīvi. Protams, tur katram savs skatījums. Cik jau katrs dziļi var ieskatīties. Tur jau var sameklēt sev it visu,” nosaka Agris.

Ierosmi savām dziesmām Agris guvis arī Aleksandra Čaka un Ārijas Elksnes dzejā, taču pirmā paša sacerētā dziesma rakstīta, par pamatu ņemot tieši Marikas Svīķes dzeju. Agris neslēpj: “Mani ļoti uzrunā Marikas stāstījums un vārdu plūdums. Man vispār ir svarīgi vispirms atrast dzejoli. Vispirms ir dzejolis un tad dzejolī redzi, kāda būs dziesma – lēnāka vai čosīgāka, kā muzikanti saka. Vajag tā, lai iet vārdi ar melodiju kopā. Kā Marika saka: lai melodija iemīlas vārdos.”

“Sestā jūdze” turpina darbu pie sava jaunā albuma. “Ir jau pagājuši divi vai trīs gadi kopš iepriekšējā albuma, un teksti krājas. Sarunā par turpmāko sadarbību Guntars Račs noteica, ka 23. oktobrī diskam ir jāiznāk. Tālāk jau ir mans darbs. Jātur vārds. Mani jau vajag pagrūst. Melnraksti jau ir, nav tā, ka uzreiz ir jāpagrābj no nulles,” atklāj Agris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+