Latvijā
Kriminālziņas

Dzīvesbiedri nonāk uz apsūdzēto sola par nolaupīšanu 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi dzīvesbiedrus par vīrieša nolaupīšanu un fizisku ciešanu nodarīšanu cietušajam, informē Ģenerālprokuratūra.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka 2015. gada 22. decembra vakarā, abas apsūdzētās personas, ar mērķi risināt personiskas dabas jautājumus, sagaidīja cietušo iznākam no kādas kāpņu telpā Rūjienā.

Cietušais tika izsekots, panākts pie mājas stūra. Apsūdzētie apzināti rīkojoties, darbojoties saskaņoti, bez tiesiska pamata pielietoja vardarbību, fizisku spēku – sagrāba cietušo aiz rokām un pret paša gribu aizveda uz apsūdzētajai piederošu īpašumu.

Dzīvesbiedri cietušajam sasēja rokas un kājas, ar līmlenti aizlīmēja muti. Tādā veidā cietušais bija spiests pret savu gribu palikt šajā vietā, kā arī viņam tika nelikumīgi atņemta brīvība un tika ierobežotas viņa ķermeņa kustības.

Bez tam, izmantojot šādu cietušā bezpalīdzības stāvokli, apsūdzētā sieviete, personisku motīvu vadīta, izdarīja vairākus sitienus pa dažādām ķermeņa daļām ar apaļīgas formas malkas pagali cietušajam, nodarot viņam fiziskas ciešanas.

Savukārt apsūdzētais vīrietis izdarīja vairākus sitienus cietušajam ar rokām pa dažādām ķermeņa daļām, nodarot tam fiziskas ciešanas.

23. decembra rītā abi apsūdzētie atbrīvoja vīrieti, ļaujot viņam doties mājās.

Abas personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas un Krimināllikuma 152. panta otrās daļas.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Valmieras rajona tiesai.

LA.lv