Mobilā versija
+3.7°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
24. marts, 2014
Drukāt

Dzīvības spēks pumpuros – bērza, upeņu, priežu. Kā vākt un izmantot? (9)

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

Pumpuros – vairāk nekā pagājušā gada dārzeņos

Foto – Aija Geida

Pagājušā gada dārzeņos palicis visai maz vērtīgo vielu, arī augļi veikalos it kā bez dzīvības un krietni saķīmiķoti. Pienācis īstais brīdis dzīvības spēku meklēt priežu, bērzu un upeņu pumpuros!

Pumpurā tagad, pavasarī, koncentrējies viss auga spēks, kas var palīdzēt atspirgt ziemā nogurušajam organismam. Jaunie asniņi un pumpuri ļoti labi stiprina imūnsistēmu un palīdz justies moži. Daba to visu mums dāsni dāvā, tikai jāpastiepj roka un jāpaņem tas, ko vajag.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Aļņi un stirnas arī tos ēd, kāpēc gan mēs to nedrīkstam?! atkal galvās zirnekļi?

 2. Ja pumpurs var ievākt kā blakusproduktus, tad nu labi. Bet citādi man žēl tos raut – tajā vietā nekas neplauks.. Nu, ja pa kādam apēst, tad arī nekas. Negribētos, ka sāk izmantot biznesam. Tad cilvēkiem zūd mēra sajūta.

 3. Loti labi palidz pret saukstesanos

  • upenēm vecie savu savu laiku nokalpojušie zari ir jāizgriež .kāpec gan no tiem nenovākt pumpurus ?

   • Par upeņu punpuriem iedomājos tieši pavasara atzarošanas sakarā. Bet kopumā par rakstu gribas teikt, tur kaut kas dīvains- priedēm pumpuri nav pavasarī, ir vasarā, bērzam pumpuri ir pavasarī, bet skadrs vai jāievāc lapu vai ziedu pumpuri….

    • Priedēm pumpuri ievācāmi ir jau februārī, mazi, kamēr vēl sveķaini. Atstājiet vidējo pumpuru un priedes augs talāk. Vēl labāk skatīties, kur mežs izcirsts, var nolasīt no zariem.

Draugiem Facebook Twitter Google+