Dabā
Zaļā dzīvošana

“Dzīvnieku policija” piketēs pie Saeimas par izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Trešdien, 27.martā, no plkst.8.30 līdz 10.30 pie Saeimas norisināsies nodibinājuma “Dzīvnieku policija” pikets par nepieciešamām izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā, aģentūru LETA informēja nodibinājuma valdes locekle Diāna Elekse.

Pikets iecerēts laikā pirms Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes, kurā pirms nodošanas Saeimas otrajam lasījumam tiks apspriesti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā.

Nodibinājums komisijai iesniedzis grozījumu priekšlikumus, aicinot Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikt, ka par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem sodītām personām kā obligāts sods ir jāpiemēro vai nu dzīvnieku konfiskācija vai arī aizliegums turpmāk turēt dzīvniekus.

Nodibinājuma pārstāvji vēstulē komisijas deputātus aicina arī ieviest likuma normas dzīvnieku pavairotājiem, lai turpmāk liegtu tiem nelegāli nodarboties ar “beznodokļu rūpalu” – dzīvnieku turēšanu, vairošanu un tirgošanu. Nodibinājuma pārstāvji vēlas, lai Ministru kabinetam par pienākumu tiktu uzlikts izstrādāt un apstiprināt noteikumus par dzīvnieku audzētavām, to obligātu reģistrāciju un labturības prasībām. Nodibinājuma pārstāvji vēlas, lai nesterilizētu dzīvnieku turētājiem tiktu paaugstinātas turēšanas nodevas, bet pavairotājiem tiktu izsniegtas licences.

Saistītie raksti

Tāpat “Dzīvnieku policija” vēlas, lai Ministru kabinetam tiktu uzdots pārstrādāt mājas dzīvnieku obligātās apzīmēšanas un reģistrēšanās noteikumus, izstrādāt un apstiprināt kārtību, kādā tiek organizēta bezsaimnieku kaķu sterilizēšana, kā arī pagarināt noklīduša vai klaiņojoša dzīvnieka uzturēšanas laiku patversmē līdz 30 dienām – tāpat kā tas šobrīd paredzēts konfiscētiem dzīvniekiem.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis aģentūru LETA informēja, ka nodibinājums piketu pieteicis likumā noteiktajā kārtībā, un plānots, ka tajā piedalīsies aptuveni 40 cilvēki.

LA.lv