×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. jūnijs, 2018
Drukāt

Dzīvo sveiks, dabas ķēniņ! Gunta Eniņa fotoalbuma lappuses (3)

Foto no G. Eniņa albuma un krājumaFoto no G. Eniņa albuma un krājuma

Guntis Eniņš

Kāda jauka sakritība, Latvijas simtgadē savu 85 gadu jubileju svin tautā cienītais dabas pētnieks, publicists Guntis Eniņš. Tiešām var apbrīnot viņa darba spējas un aizrautību! Viņa grāmatas (7) un publikācijas (nu jau 1000!, daudzas no tām arī “Mājas Viesī”) ir iedvesmojušas lasītājus būt dabā redzīgākiem un saudzīgākiem. 

Guntis allaž aicina atbrīvot simtgadīgos kokus, lai tie ieraudzītu gaismu, izkopt latvisko ainavu, kas ir skaistākā pauguraiņu un līdzenuma ainava Eiropā, pasaudzēt brīnišķīgos dabas objektus – klintis, alas, akmeņus, ūdenskritumus, urdziņas… Jau padomju laikā kopā ar dzejnieku Imantu Ziedoni un domu biedriem viņi aizsāka dižkoku atbrīvotāju grupas darbu. Visa Latvija izstaigāta, apbraukāta krustu šķērsu un ierakstīta sirds grāmatā. Mums un nākamajām paaudzēm atliek turpināt kaismīgā dabas pētnieka iesākto dabas izziņas ceļu tā, lai ne zariņu nenolauztu arī dvēselē.

Sveicot un godinot Gunti Eniņu, pašķirstīsim viņa dzīves fotoalbumus.

*

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi Gunta Eniņa grāmatu “Koki mājas nepamet”, “100 Latvijas dižākie un svētākie”, “Nezināmā Latvija”.

*

Guntis Eniņš: ”Mans prieks un laime, un veselība slēpjas Latvijas dārgumu meklēšanā, ko varam saukt par dabas pieminekļiem. Tie ir dižkoki, diži un vēsturiski akmeņi, avoti, alas, ainavas, noslēpumainās senču zīmes un raksti, kas viss kopā veido Dzimtenes svēto ainavu.”

 

 

Gunta Eniņa atklājumi

 1964. gada vasarā kopā ar brāli Andri un draugu Jāni Lasmani atraka totāli aizbrukušos Riežupes alu labirintus. Latvija atguva unikālu tūrisma objektu, un Guntim sākās aizraušanās ar nezināmu pazemes caurumu meklēšanu un atrakšanu, lai varētu ielīst un izmērīt.

1971. gadā Lībiešu upuralās atklāja iegrebtas senas maģiskās zīmes. Iekļuva šo alu bīstamajos, tālākajos šaurumos. Šeit izstrādāja alu uzmērīšanas un izpētes metodiku, ko publicēja 1972. gadā. 1973. gadā students Juris Urtāns (tagad profesors un akadēmiķis) alā veica arheoloģiskos izrakumus un atklāja vairāk nekā 600 senu upurnaudiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jauki, ja cilvēki turas kopā. Kas man izskaidros vārdu dzimta. Cilvēki jau no paša laika gala ir sajaukušies. Piem. meitebe nāk no vienas dzimtas, puisis no citas. Viņu bērni atkal apprecas ar citiem, utt. Kāda runa var būt par dzimtu? Dzimta būtu tad, ja asinsradinieki precētos savā starpā un no paaudzes uz paaudzi. T

  2. patieshaam Gaish Cilveeks..vairaak taadu..un kompaanija ap vinju attieciiga..kaadeelj ljauzhi neskata peec psihofiikas,bet ieveel gariigus un fiziskus kropljus itin visur,lai paar vinjiem valdiitu shakaalji un
    maitasputni?!redzu karmiskas likumsakariibas!!!nozheelojama tumsoniiba!!!

  3. abi ar ziedoni paraziiti nezinaaja ko dara.nelietis

Draugiem Facebook Twitter Google+