×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Dzīvo tā, lai būtu laimīga. Saruna ar latviskās dzīves ziņas glabātāju Ivitu no Raganas mājas (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Turpinām iepazīstināt ar “Latvijas Avīzes” vēstuļu konkursa “Sieviete Latvijai 2013” laureātēm. Nominācijā “Es negāju noskumusi nevienā(i) vietiņā” (izcilas sievietes deju kolektīvu, koru, folkloras kopu vadītājas, amatierteātru režisores) uzmirdzēja Ivita Kalnozola-Kalsere, kura pati ir uzbūrusi pasaku pasauli un nu iepazīstina un iepriecina ar to arī citus.

“Ivita Kalnozola-Kalsere dzīvo Raganas mājā – tā šo nelielo koka māju ceļa malā sauc gan vietējie, gan ciemiņi. Viņa ir stāstniece, latvisko tradīciju apzinātāja, glabātāja un tautās nesēja – Sēmes Pasaku raganiņa. Katra tikšanās Ivitas jeb Pasaku raganiņas mājā ir kā neaizmirstams piedzīvojums. Nav tādas lietas, ko šī 35 gadus jaunā sieviete neprastu, – viņa ada, šuj, krāso, naglo, rīko svētkus. Ivita ir arī amatierteātra “Āža dziesma” vadītāja. No Ivitas staro neizsmeļams dzīvotprieks, vēlme apkārtējiem dot un dot, mums jāprotas tikai paņemt un priecāties līdzi!” Tā ieteikuma vēstulē konkursam rakstīja Sēmes tautas nama un Zentenes kultūras nama direktore Anita Zēne.

– Pastāstiet, kā var kļūt par raganu?

– Mācījos juristos. Pēc kādas diskusijas ar tiesnesi par tiesu sistēmas korupciju man kļuva skumji, sapratu, ka šajā jomā nesakārtoto lietu dēļ būs jāiesaistās ļoti lielā cīņā. Apzinājos, ka tādā gadījumā man nevarēs būt ne ģimenes, ne bērnu, jo visā metos ar pilnu jaudu un kaut ko pusratā atstāt nevaru. Dzīve ir ļoti īsa, tālab jāizdomā, kam veltīsi savu laiku. Nolēmu to veltīt ģimenei un darīt kaut ko citu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lasu un apbrīnoju…lai veicas!!!!

  2. Prieks par šādiem cilvēkiem. Lai veicas arī turpmāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+