Latvijā
Kriminālziņas

Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Jēkabpilī cietuši septiņi cilvēki 16

Foto – LETA

Vakar dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Jēkabpilī cietuši septiņi cilvēki, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Izsaukumu uz Brīvības ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā, ugunsdzēsēji glābēji saņēma plkst. 10.24.

Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no ēkas otrā stāva ar izbīdāmo kāpņu palīdzību izglābts viens cilvēks.

Plkst. 11.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts apkures ierīces ekspluatācijas pārkāpums – uz krāsns atradās dažādi papīri, grāmatas, avīzes, kas krāsns kurināšanas rezultātā aizdegušies. VUGD aicina ievērot piesardzību apkures sezonas laikā – ekspluatēt apkures ierīce atbilstoši ugunsdrošības prasībām un uzstādīt dūmu detektorus.

Savukārt plkst. 21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Olaines novada Olaines pagastu, kur deg pirts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka pirts 150m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.10.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siens, elektrības vadi, sadzīves mantas, vieglā automašīna, divi dzīvojamie vagoniņi, trīs gaļas kūpinātavas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. KOpumā VUGD saņēma 31 izsaukumu – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv