×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem atvēlēs 17 miljonus eiro (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Karogi pie Rīgas domes ēkas.

Rīgas dome otrdien nolēma 2015.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem atvēlēt 17 miljonus eiro, ja 50% jeb 8,5 miljonus eiro nodrošinātu valsts, informēja Rīgas domes sēdē.

Rīgā 1.janvārī bija reģistrēta 791 ģimene (persona) no denacionalizētām mājām, kas vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstu. Uz šo pabalstu var pretendēt tās ģimenes (personas), kuras dzīvo denacionalizētajās vai likumīgajiem īpašniekiem atdotajās mājās un ir lietojušas tajās dzīvojamo telpu līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, ja ienākumi viena cilvēka ģimenē nepārsniedz 370 eiro mēnesī, bet ģimenē, kurā ir divi vai vairāki cilvēki, ienākumi vienam cilvēkam nepārsniedz 300 eiro mēnesī.

Tā kā valsts jau kopš 2009. gada nav spējusi atrast līdzfinansējumu šā pabalsta izmaksai, dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevar atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam līdz 1.martam ir jāsniedz informācija Ekonomikas ministrijai par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta reģistrā iekļauto personu skaitu un nākamajā gadā plānoto pašvaldības budžeta finansējumu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man liekas, precīzāk būtu teikt: Rīgas dome nolēma atvēlēt 8.5 miljonus.

Draugiem Facebook Twitter Google+