×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Dzīvokļa apsardze. Varianti

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Mūsu mikrorajonā siro garnadži. Kā drošāk un ekonomiskāk, – ielikt izturīgas durvis un pamatīgas atslēgas vai uzstādīt signalizāciju?” 
Staņislavs Rīga

 

Kārtīgas, seifam līdzīgas dzīvokļa durvis zaglim ir kā medusmaize. Jo pamatīgāk tās izbūvētas, jo lielāks gaidāmais laupījums, un atmūķēšanā vērts ieguldīt pūles.

Lai lieki neizraisītu šādu interesi, bieži nostiprina dzīvokļa otrās, iekšējās durvis, pirmās atstājot mānīgi trauslas.

Mazāk ķēpīga ir signalizācijas uzstādīšana. Pārkāpjot drošības perimetru, trauksmes signāls iedarbina sirēnu un saimnieka mobilajā tālruni nonāk attiecīga īsziņa. Tālāk viņš rīkojas atbilstoši iespējām – skrien mājās, zvana policijai vai kaimiņiem. Šīs darbības prasa laiku, un zaglim ir lielas iespējas aizlaisties ar guvumu. Lai atkristu lieka jezga, iespējams nevis saņemt tikai SMS, bet arī noslēgt līgumu ar kādu apsardzes firmu, kura nodrošina reālu objekta diennakts uzraudzību – pēc trauksmes signāla mobilā ekipāža dažu minūšu laikā operatīvi ierodas notikuma vietā.

Pretēji virspusējam iespaidam šo pakalpojumu cenas ir mērenas. Slēdzot ilgtermiņa līgumu, dažu firmu piedāvājumos tehnikas komplekts un uzstādīšana ir par brīvu, klientam paliek tikai mēneša abonēšanas maksa. Uzstādīšanas process ir vienkāršs. Vispirms drošības speciālists apmeklē dzīvokli un iesaka labāko risinājumu. Tad uzstāda apsardzes signalizāciju un pieslēdz centrālajai pultij. Minimālajā komplektā ietilpst apsardzes panelis, sirēna, magnētiskais durvju kontakts, transformators, 12V akumulators, kustības detektors un radioraidītājs trauksmes signālam. Līgums paredz arī tehnikas garantijas apkalpošanu. Pasūtījumus individuālo klientu apkalpošanai pieņem tikai licencēti apsardzes uzņēmumi. Ja nepieciešams, sistēmu var uzstādīt un pieslēgt pat vienas dienas laikā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+