×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2017
Drukāt

Dzīvokļa īrnieku varēs izlikt vienkāršāk (59)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ilustratīvs foto

Ekonomikas ministrija plāno iesniegt valdībai jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu, kas atšķirībā no pašlaik spēkā esošā likuma “Par dzīvojamo telpu īri” paredz īrnieku vieglāku un ātrāku izlikšanu.

Turpmāk visi īres līgumi būs jānoslēdz uz noteiktu laiku un jāreģistrē zemesgrāmatā. Īres līgumā ierakstīto termiņu nevarēs pagarināt, tā vietā būs jānoslēdz jauns līgums. Īres līguma termiņam beidzoties, īrniekam dzīvoklis būs jāatstāj. Ja līgums nav reģistrēts zemesgrāmatā, tad, dzīvokli pārdodot, tā jaunajam ieguvējam tas nav saistošs un viņš varēs izlikt īrnieku no dzīvokļa bezstrīdus kārtībā.

Ja īrnieks aiziet viņsaulē, kļūst rīcības nespējīgs vai pārceļas uz citu dzīves vietu, īrnieka ģimenes piederīgie neiegūs tiesības īrēt dzīvokli. Viņi gan nebūtu atbildīgi par agrāk noslēgtā īres līguma saistībām. Bet, ja īrnieks aizgājis viņsaulē, tad viņa piederīgajiem divu mēnešu laikā būtu tiesības prasīt noslēgt jaunu īres līgumu, nemainot iepriekšējā īres līguma noteikumus.

Pašlaik līgumos īres termiņu varēja nenorādīt, tie nebija arī obligāti jāreģistrē zemesgrāmatā. Tāpat spēkā esošais likums paredz, ka visus izīrētāja un īrnieka strīdus izšķir tikai tiesā. Ja izīrēto dzīvokli nopērk cits, tad viņam ir saistošs tā agrākā īpašnieka noslēgtais īres līgums.

Pašlaik īrnieka ģimenes piederīgajiem ir tādas pašas tiesības kā īrniekam. Viņi kopā ar īrnieku ir atbildīgi par īres līguma saistībām.

Gan pašlaik spēkā esošajā, gan jaunajā likumā izīrētājam ir noteiktas tiesības paaugstināt īres maksu, ja tas paredzēts ar īrnieku noslēgtajā īres līgumā. Bet no jaunā likuma pazudis izīrētāja pienākums vismaz sešus mēnešus iepriekš brīdināt īrnieku par īres maksas paaugstināšanu. Tāpat vairs nebūs jānorāda īres maksas paaugstināšanas iemesls un finansiālais pamatojums.

Spriežot pēc jaunajā likumā rakstītā, izīrētajam būs brīvākas rokas pēc paša ieskatiem noteikt īres maksas apmēru. Pašlaik likumā noteikts, ka šo maksu veido dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumu daļa, proporcionāli izīrētās dzīvojamās telpas platībai un peļņa, ko līdz šim rēķināja 10% apmērā no izdevumiem par nama uzturēšanu.

Jau iepriekš paredzot, ka būs tādi izīrētāji un īrnieki, kuri nekad nespēs vienoties par īres līgumu reģistrēšanu zemesgrāmatā un ka kādai daļa īrnieku šim pasākumam nebūs naudas, par līgumu reģistrēšanu nebūtu jāmaksā kancelejas nodevas, kā arī nostiprinājuma lūgumus zemesgrāmatu nodaļu tiesneši apliecinātu bez maksas.

 

Piecu gadu pārejas laiks

Cerībā mazināt strīdus tāpat tiktu noteikts piecu gadu pārejas laikposms, kurā izīrētājam būs saistoši arī zemesgrāmatā neierakstītie īres līgumi, kurus agrākais izīrētājs ir noslēdzis līdz 2018. gada 1. janvārim. Tādējādi piecu gadu laikā īrniekam un izīrētājam būtu jāvienojas par īres līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā. Ja neizdotos vienoties, tad atliks tiesāties.

Ja īres līgums noslēgts uz vienu gadu, tad nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatu nodaļā varēs iesniegt gan izīrētājs, gan īrnieks, ja vien īrnieks un izīrētājs nebūs vienojušies par kopīgi sagatavotu dokumentu.

Ja īres līgums būs noslēgts uz ilgāku laiku, tad līguma reģistrēšana zemesgrāmatā būs iespējama, balstoties tikai uz uz izīrētāja un īrnieka kopīgi sagatavotu nostiprinājuma lūgumu. Ja izīrētājs vai īrnieks būs pilnvarojis otru īres līguma pusi iesniegt vienpusēju nostiprinājuma lūgumu, tad pilnvara jāapliecina zvērinātam notāram vai bāriņtiesā. Īres līgumu nebūs iespējams reģistrēt zemesgrāmatā, ja dzīvoklis ieķīlāts bankā un tam noteikts aizliegums izīrēt to bez kreditora piekrišanas.

 

Īres līgumi uz 10 gadiem

Līdz jaunā likuma pieņemšanai būs spēkā agrāk uz noteiktu laiku noslēgtie līgumi. Spēkā paliks arī agrāk noslēgtie beztermiņa īres līgumi, kas pārsvarā ir noslēgti ar denacionalizēto namu īrniekiem. Bet izīrētājs varēs prasīt šos agrāk noslēgtos beztermiņa līgumus noslēgt uz noteiktu termiņu, kas nepārsniedz 10 gadus. Ja nevarēs vienoties, tad to nolems tiesa.

Ar jaunā likuma sagatavošanu Ekonomikas ministrijā ņemas jau kopš 2013. gada. Jau pirms trim gadiem valdībai iesniegtais likumprojekts līdz Saeimai tā arī nenonāca daudzo iebildumu dēļ. Piemēram, pirms trim gadiem valdībai iesniegtajā likumprojektā paredzēja, ka izlikšanai no dzīvokļa nevajadzēs pat tiesas spriedumu, pietiks ar īrniekam nosūtītu rakstisku brīdinājumu. Brīdinājuma termiņam beidzoties, īrnieku izliktu bez tiesas, ar policiju. Tagad uzsvars likts uz zemesgrāmatā nereģistrētiem līgumiem un uz beztermiņa līgumiem, kuri ir lielai daļai dzīvokļu īrnieku denacionalizētajos namos.

 

Jau aplēš izliekamo skaitu

Maz gan ticams, ka arī šī likuma redakcija, ja to pieņems Saeima, būs pieņemama denacionalizēto namu iedzīvotāju tūkstošiem, kuri pret pašu gribu kļuvuši par īrniekiem. Tāpat maz ticams, ka kāda daļa namsaimnieku labprātīgi piekritīs agrāk noslēgto īres līgumu reģistrēšanai zemesgrāmatā. Ja nepiekritīs, tad īrnieks vienpersoniski, kā paredz likumprojekts, to nevarēs izdarīt un viņa izlikšana būs tikai laika jautājums.

Likumprojekta autori jau atzinuši, ka jaunā kārtība vissmagāk skars tos denacionalizēto namu īrniekus, kuriem īres līgumi nav pārslēgti vai kuriem īres maksa nav paaugstināta ar tiesas lēmumu. Pašlaik īres maksa viņiem ir 1, 02 vai 1, 19 eiro par kvadrātmetru. Toties brīvajā tirgū īres maksa ir, sākot no četriem eiro par kvadrātmetru – atkarībā no dzīvokļa atrašanās vietas, platības un labiekārtojuma. Ja pašlaik denacionalizētā nama dzīvokļa īrnieks dzīvo 35 kvadrātmetru dzīvoklī, tad par īri viņš maksā attiecīgi 35,7 vai 41,65 eiro. Bet brīvajā tirgū par tādu pašu platību viņam jāmaksā 175 eiro.

Tāpēc jau tiek lēsts, cik ir to īrnieku, kurus varētu skart šis sadārdzinājums. Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm, denacionalizēto namu īrnieku jeb mājsaimniecību skaits neesot lielāks par 1500. Toties pēc denacionalizēto namu īrnieku tiesību biedrības “Ausma” aplēsēm, Rīgā varētu būt aptuveni 10 000 dzīvokļu īrnieku, kur līgumi nav pārslēgti, savukārt pārējā Latvijā – 4000.

Tāpat jau tiek lēsts, cik būs to īrnieku, kurus, pieņemot jauno likumu, varēs izlikt vieglāk un ātrāk īres maksas sadārdzināšanās un parādu dēļ. Rīgā par parādiem 2015. gadā no dzīvokļiem izlika 23, 2016. gadā 37, bet 2017. gadā 24 īrniekus. Rīgas pašvaldībā lēš, ka pēc likuma pieņemšanas izlikto personu skaits varētu pieaugt divas līdz trīs reizes. Turklāt jāņem vērā, ka šiem īrniekiem ir ģimenes, tādējādi no dzīvokļiem izlikto kopskaitā būs vēl vairāk.

 

Īrnieki protestē

Denacionalizēto namu īrnieku tiesību biedrība “Ausma”, Latvijas īrnieku apvienība, Latvijas denacionalizēto un municipālo māju īrnieku un dzīvokļu īpašnieku asociācija, Latvijas Cilvēktiesību komiteja iesniegusi protestu Valsts prezidentam R. Vējonim, Ministru prezidentam M. Kučinskim, tieslietu ministram Dz. Rasnačam, pieprasot atteikties no šāda likuma pieņemšanas.

Pēc protesta vēstules autoru teiktā, Ekonomikas ministrija ar šo likumu piedāvā denacionalizēto namu īrniekiem tiesas ceļā pārslēgt agrāk noslēgtos īres līgumus ne ilgāk kā uz 10 gadiem, kā arī palielināt īres maksu, papildinot līgumu ar neizdevīgiem noteikumiem. Ja īrnieks tiem nepiekrīt, tad pēc šī likuma viņam vairs nebūtu nekādu tiesību palikt dzīvoklī, kurā viņš savulaik nav iegājis patvaļīgi, īres tiesības viņam piešķīrusi valsts vai pašvaldība, noslēdzot īres līgumus. Sabiedrisko organizāciju pārstāvji norāda, ka, savulaik pieņemot likumus “Par namīpašumu atdošanu likumīgajiem īpašniekiem” un “Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā”, tie noteica valdības pienākumu sagatavot likumu “Par kompensācijām”, kurā paredzētu izmaksāt iedzīvotājiem atlīdzību par zaudētajiem dzīvokļiem. Taču šo likumu nepieņēma, atstājot denacionalizēto namu īrniekus likteņa varā.

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. jauns naudas copēšanas paņēmiens…..

 2. Vai nav jāmaksā nauda ka reģistrē zemes grāmatā ? Saimnieks nemaksās,tas nozīmē daudz veco ļaužu,kas nevarēs to atļauties,būs jāatstāj miteklis. Vai par maz pamestas un tukšas mājas,kuras it kā pārņem īpašnieki un izliek iedzīvotājus,bet beigās viņas stāv tukšas un pussabrukušas.
  Nekas netiek darīts lai vieglāk būtu dzīvot parastam mirstīgam .

 3. Labi ka neieguldíju savu naudu un neizremontéju šo žurku midzeni. Ja tā mainās likumdošana,tas nozīmē,ka drīz izliks.Kur par 35 kv/m maksā 35 euro,mostieties . Es maksāju 100 euro,pirmais stāvs ,virtuve,koridors,vanna bez apkures ,visas sienas,drēbes sapelējušas,ieliku metāla durvis par savu naudu,jo divas reizes uzlauza un apzaga,pārvaldnieks ne kapeiku neztmaksāja.

 4. JĀATCERAS, KA ĪRE JĀMAKSĀ! TUR NEKO DARĪT! BET VISI KOPĀ VARAM CĪNĪTIES PAR NORMĀLU PENSIJU, LAI VARĒTU MAKSĀJUMUS VEIKT. PAR PENSIJAS TĒMU IERUNĀJAS TIKAI DAŽI, PĀRĒJIE VIŅUS NEATBALSTA UN MIERĪGI NOSKATĀS… MĒS NEESAM VIENOTI. MĒS PROTAM VIENĪGI PRIECĀTIES PAR CITU NELAIMI. KLAIGĀJAM TAD, JA PAŠI ESAM NOKĻUVUŠI ATTIECĪGĀ STATUSĀ! NEKO NEMĀCĀMIES NO CITU PIEREDZES UN IZBAUDĪTĀ!? TĀDI ESAM!

 5. Šā likumprojekta vērtējums jāsadala divās daļās. 1. Kas attiecas uz denacionalizēto namu iemītniekiem, tas viennozīmīgi vērtējams negatīvi. Taču pozitīvā lieta ir tas, ka būs spēks tikai ZG ierakstītam īres līgumam. Tas novērsīs situāciju, kad tikko likumīgi nopirktā dzīvoklī vai mājā pēkšņi atnāk kāds – novicina gar degunu īstu vai viltotu īres līgumu, un jaunais mitekļa īpašnieks ir pilnīgi bezspēcīgs. Tas, ka tik vienkārša un neloģiska lieta – kad jaunajam īpašniekam ir saistoši kaut kur žogmalē bez notāra uzrakstīti īres līgumi, par kuru neesamību pircējam nekur nebija iespējams pārliecināties, liek domāt, ka arī šāda norma kādam bija izdevīga.

  • Ir viena taisnība – līgumus pat par vienu miljonu var parakstīt rokrakstā un bez notāra. testamentu var parakstīt bez notāra. Nu te būs izņēmums – visa tauta uz zemesgrāmatu. Atšķirīga attieksme, uz Satversmes tiesu. Ierakstīja zemesgrāmatā, šodien, rīt eju projām, atkal uz zemesgrāmatu. Ja man mājā 100 vai vairāk dzīvokļu, būs jāsēž zemesgrāmatā katru dienu vai jāsacer papīri, jāiet pie tiesneša, jāsaņem lēmums, Vēl būs jaīet pie tiesu izpildītāja, policijas. Tāds balagāns, kā šausmu stāsts. Ja novicinās līgumu – tas tikai pie banku biznesa, kad zem tirgus cenas izpārdod izsolē dzīvokļus, mājas blēžiem, ar izņēmumiem un tālāk tos pārdod par spekulatīvu cenu. Ja rīkojas godīgi pret bankrotā cietušo īpašnieku viss sakārtojas, visu var noskaidrot. Tiesāties nevajag – ja līgums fiktīvs, to jāpārbauda policijā. Kaut kur bija teikts, ka ir tik vienkāršs variants – var deklarēties tikai, ja ir pievienots notariāli apliecināts īres līgums un izīrētāja atļauja. Deklarēties dzīvoklī nevar, ja ierosināts īpašuma tiesību maiņas process, pārbaudot notāru arhīvā, vai ir īres līgums. Nav līguma, deklarētties nevar. Ar deklarēšanās likumu var noteikt šo normu, bet ar Civillikumu var noteikt, ka ja persona adresē nav deklarēta, proti, nav arī īres līguma, nav tiesiska pamata uz dzīvojamo telpu un persona administratīvi sodāma par patvarību vai krāpšanau un izliekama no telpas administratīvā kārtā par telpu sgrābšanau. Kāda tur tiesa.

   Ko tev vēl vajag? Nē, nē, neder, vajag visu likumdošanu saputrot, radīt haosu un namīpašnieku patvaļu pret denacionalizētajiem īrniekiem. Nu, dzīvokļu tirgus būs augšā?!

   Šeit nav “fiktīvo līgumu”jautājums, ir banku blēžu lobijs un “balto baroinu”- lieluzpircēju bizness padzīt nabagus no mājām uz ielas.

 6. Šis “Dzīvojamo telpu īres likums”, ko gatavo Ek.Min. – ir organizētās noziedzības parauglikums un posts lielai tautas daļai. Kamēr laiks – bēdziet projām, šis likums tiks pieņemts un daudzi lies asaras.

 7. Ašā atvadu bezdiens - ņemat par labu! Atbildēt

  Īstermiņā “jaunsaimnieku” ienākumi varbūt palielināsies, bet pat padumjš suns nekož rokā, kas to baro …

 8. latviete, šķiet nu jau bijusī Latvijas iedzīvotāja Atbildēt

  Es, pēc pēc 50 vienā dzīvesvietā nodzīvotiem gadiem ( manai mātei šo dzīvokli iedeva savulaik valsts!!! es tur neievācos patvarīgi, tā nebija mana griba, bet tā ka man bija kur dzīvot, es citu dzīvokli nevarēju saņemt- rindā neņēma), protams, aizciešu no baltā barona ar lepni paceltu galvu- nelūgšos, jo jau tagad maksāju 3 eiro par kvadrātmetru kungam kurš neko nav ielicis šo 20 gadu laikā sava valdījuma dzīvoklī. Es neesmu tas bomžu gals, kam pašvaldība nodrošina valsts dzīvokli, mani ienākumi ir tuvu Latvijas vidējai algai, bet kredītam ar godīgi nopelnītu algu diemžēl nepietiek… tātad es un mans dēls students visticamāk pārredzamā nākotnē šo valsti pametīs, lai atmaksātu kredītu- bet man ir jautājums- kas no tā iegūs? ceru ka Baltais barons ātri dabūs labu un maksātspējīgu īnieku, kurš atmaksāsies ar treknu tauku kārtiņu uz viņa maizītes, bet valsts gan pazaudēs manus un dēla nodokļus- tos saņems cita valsts un kāda aizjūras banka, kas Latvijā izsniegs man kredītu.. šis likums ir genocīds pret Latvijas inteliģenci, kuru algas nav mega lielas- ārsti, medmāsas, skolotāji un citi, kas saņem tikai nedaudz vairāk par minimālo, bet vismaz 20 eiro par daudz lai viņus uzņemtu rindā…:)

  • Tas ir banku likums:
   No MK
   13.10.2017. 22:52

   Valsts sekretāru sanāksmē:
   5.§
   Likumprojekts “Dzīvojamo telpu īres likums”
   VSS-1076
   ____________________________________
   (J.Citskovskis)
   1. Ekonomikas ministrijai likumprojektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Ģenerālprokuratūru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un LATVIJAS DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJU. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
   2. Pieņemt zināšanai, ka Ekonomikas ministrija lūgs Rīgas domes, valsts akciju sabiedrības “Privatizācijas aģentūra” un Latvijas Republikas tiesībsarga viedokli par likumprojektu.
   3. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas TIRDZNIECĪBAS UN RŪPNIECĪBAS KAMERA un Latvijas KOMERCBANKU ASOCIĀCIJA sniegs atzinumu par likumprojektu.

   • Valsts iegūs, valsts neiegūs…. Tiem, kas Latvijā visus šos gadus ir bijuši pie varas, tas, ko iegūs vai neiegūs valsts, ir, atvainojiet – pie vienas vietas. Viņiem galvenokārt interesē tas, ko iegūs viņi paši un viņu sponsori, kuri lobē šādus likumus, arī tos, kas pieļāva denacionalizāciju baltā zirga 7 radniecības pakāpē. Viens no denacionalizācijas “tēviem” ir nu jau nelaiķis Grūtups, kurš savulaik bija biežs viesis
    Lauku avīzē (kas, visdrīzāk, bija saistīts ar avīzes īpašumtiesībām). Kad pārestības un netaisnības jau gluži neciešami cilvēkiem sāka grauzt acis, tad šie darboņi – Grūtups, Šķēle, Krastiņš un co nāca uz avīzi sniegt interviju, kurā runāja pārsvarā par nacionālajām lietām, kuras Latvijā vienmēr bijušas saasinātas. Un “latvietis parastais” momentāni aizmirsa visas viņam nodarītās pārestības un netaisnības, jo – redz, cik pareizi viņš runā, cik viņš nacionāls. Un turpināja balsot par viņiem! Gluži tik nekaunīgi izdarīties kā 90 – jos gados jau vairs nevar, taču tik un tā lobijs spiež un naudiņa jāatstrādā, tāpēc arī top šādi likumi.

  • Tas ir banku likums:
   No MK
   13.10.2017. 22:52

   Valsts sekretāru sanāksmē:
   5.§
   Likumprojekts “Dzīvojamo telpu īres likums”
   VSS-1076
   ____________________________________
   (J.Citskovskis)
   1. Ekonomikas ministrijai likumprojektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Ģenerālprokuratūru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un LATVIJAS DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJU. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
   2. Pieņemt zināšanai, ka Ekonomikas ministrija lūgs Rīgas domes, valsts akciju sabiedrības “Privatizācijas aģentūra” un Latvijas Republikas tiesībsarga viedokli par likumprojektu.
   3. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas TIRDZNIECĪBAS UN RŪPNIECĪBAS KAMERA un Latvijas KOMERCBANKU ASOCIĀCIJA sniegs atzinumu par likumprojektu.

 9. Nu izbrauks vēl puse uz ārzemēm, un Jūs cien. plānā galdiņa urbēji varēsiet ielas slaucīt paši!

 10. Arī jaunais likums ir pārāk daudz īrnieku pusē, bet vienalga labāks nekē esošais, kurš vispār nefunkcionē.

  • jau nefunkcionē, ņem vibratoru talkā

  • Līgumu noteiks vienpusēji īapšnieks”līdz 10 gadiem”, kā atlaides līdz50%, no nulles – uz vienu gadu un tad gribēs vai negribēs slēgt jaunu, varēs uzlikt maksu, cik gribēs. Neslēgsi, zemesgrāmatas tiesneses lēmums, līguma nav – ārā uz ielas, nabags, ar visiem bērniem utt. – tās ir “īrnieka” tiesības?
   īrnieks aizbēga no ģimenes – ģimene uz ielas kā nabagi vai apžēlosies, ja maksās, cik prasīs – tās ir tiesības?
   Īrnieka īres maksasmaksa būs atkarīga no mājas atjaunošanas izdevumiem – tās ir tiesības, atjaunot īpašnieka māju par īrnieka līdzekļiem – nemaksāsi, ārā, tās ir tiesības?

   Nosauc kaut vienu īrnieka tiesību!

 11. Nu tad beidzot, ne vienu vien reiz ir sanācis saskarties ar īrniekiem, kas īri nemaksā, līguma saistības nepilda, nodzīvo dzīvokli līdz nepazīšanai un tiesāšanās, lai tādus rukšus izliktu prasa Latvijā gadus, tie tikmēr dzīvo cepuri kuldami un turpina nemaksāt. Šitam komunismam jau sen bija jābeidzās.

  • Attopies baltais baron, trev nav taisnības, jo īrnieku var izlikt, ja nemaksā īri un vai komunālos vairāk kā 2 mēneši. Izlikti no dz’vokļiem aptuveni 40 000 (četrdesmit tūkstoši ģimeņu – īrnieku) vai ap 120 000 cilvēku. Ko tev par maz “latviešu holokausta”?

   Pricājos par tavu atzinumu!

  • Vēl viens tumsas perējums savus krupjus izvemj.

 12. Ar labiem nodomiem ceļš uz … bruģēts, palūkosim, kas no iecerēm sanāks. Galvenais, likvidēt padomju mantojumu, tb padomju laika īrniekus, kam beztermiņa īres līgumi ar tiesībām tos atstāt mantojumā, plus maksāt īres minimumu. Pagaidām tieši šis faktors kropļo īres tirgu visvairāk, un liedz namīpašniekiem namus pat uzturēt, kur nu vēl renovēt.

 13. Kamēr komentārs neiziet cenzūru, to nepublicē, tād’\el parādās dubultie komentāri.

  LA cenzūra vairāk ka stipra un bez caurlaides cauri netiksi.

 14. Pietiek padomiešiem dzīvot uz citu rēķina.

 15. Beidzot! Sen bija laiks atbrīvot īres tirgu no blēžiem un izmantotājiem!

 16. mes esam nopirkusi dzivoklu privatizacijas laika un tas ir musu ipasums un ja kapitalisti gatavo izliksanu no dzivoklie jataisa revolucija jagaz kapitalistu vara ka tas bija 100 gadu atpakal darbalauzu ienaidnieku teorija-filazofija neies cauri sis jautajums ka uzradas ta pazudie tales kosmiskajas miljardieru-miljonaru kabatas vairs nenona ka nonaca prihvatizacija tagad tauta gudraka par sie valdosiem….merkakiem….

  • Ko tu šūmējies? Atbildēt

   Neviens tevi no privātīpašuma izlikt netaisās. Izlasi vēlreiz — ja proti lasīt!

   • Tieslietu ministrija, Nacionālā Apvienība sagatavojusi likumprojektu par piespiedu nomas zemes piespiedu izpirtkšanau. Ja nepirks pa 300 miljoniem no “baltajiem baroniem”, ie’ķīlās viņu dzīvokļus uz 10 gadiem un ja nemaksās procentus, ārā, uz ielas, uz “lopu vagoniem”proletariātu. Desmitiem tūkstoši – pareizāk – 140 000 dzīvokļu, ne mazāk : “Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums”. Uz priekšu, uz NA uzvaru, uz ielas tautas 140 000 ģimeņu!?

 17. Ļoti pareizi, beidzot varēs izsviest nevēlamus īrniekus!

  • tad redzēsim tos vēlamos ! Atbildēt

   Kaltē suharus !!!
   Aiz Zilupes atrodas kāds lielais brālis, kas ļoti, ļoti labprāt pagādās tev, tevis nopelnīto komfortu, zonā, kur 10 cm dziļumā ir ledus, lai tu ilgāk paliktu svaigs…
   Pēc tam varēsi 50 gadus “nesaprast”, kāpēc tu tur nonāci !

   • Ko tu nesaproti?! Ja īrnieks dzīvo manā mājā piedirš visus kaktus , bet es viņu nekā nevaru dabūt ārā ( neskaitot gadiem ilgu tiesāšanos) tad es esmu slikts? Sen šito vajadzēja pieņemt! Cieni to ko tev izīrē un es neko nesaku , dzīvo vesels!

  • Kaltē suharus !!!
   Aiz Zilupes atrodas kāds lielais brālis, kas ļoti, ļoti labprāt pagādās tev, tevis nopelnīto komfortu, zonā, kur 10 cm dziļumā ir ledus, lai tu ilgāk paliktu svaigs…
   Pēc tam varēsi 50 gadus “nesaprast”, kāpēc tu tur nonāci !

  • ha ha ha Benjamina arī bija saimniece un kādu laiku tīri varena

 18. Ekonomikas ministrija kā Latvijas lāsts vai veiksmes stāsts?

  • Tas likumprojekts nav Ekonomikas ministrijas radīts. To radīja bankas, viņu advokāti un namīpašnieki- lielkapitālisti vai” baltie baroni”, nevis varākums naīpašnieku, kuri ir normāli un sadzīvo ar saviem īrniekiem.
   Šis likumprojekts izskatās pēc organizētās noziedzības parauga, kas, varētu būt, taisīts korupcijas intgerešu konflikta apstākļos.

   Šim liekumprojektam nav latvietības, nav cilvēcīgas sejas, tas ir ar vardarbības smaku, likumprojekts, kas krāsojas asins krāsā. Tas ir komunistiskās nomenklatūras samaisījums ar alkatību, ļaunumu un cilvēku grupu sanaidošanu. To var pieskaitīt pie hibrīkara likumprojektiem, ko rīko atsevišķi plēsoņas.

 19. es kaut ko nesaprotu,par kādiem īrniekiem iet runa,par tiem kuri no saimniekiem īrē tos dzīvokļus,vai arī par mums lielāko daļu,kuri ir privatizējuši savus dzīvokļus?

  • Runa ir par tiem īrniekiem, kurus valsts “uzmeta” ar denacionalizācijas likumu. Par tiem, kuriem atņēma tiesības privatizēt dzīvokli, jo nebija ko privatizēt un neizmaksāja kompensāciju par zaudējumiem, ko bija paredzēts maksāt.

  • Cik tu tāls no dzīves Atbildēt

   Dzīvokļu īpašnieki nav īrnieki. Šeit ir denacionalizētie īrnieki, kuriem dzīvokli neatdeva privatizēt, atstāja karam ar maju mantinie,kiem. Protams, dzīvokļu ‘pašnieki arī nav atraduši zelta bedri. Viņus apkaro zemes baltie baroni, sp’\idzina un slauc makšatnespējas administratori un citi šlitkes.

 20. Nu ko….varēs lielākā daļa latviešu dzīvot trepju telpās….ak nē.tur arī nesanāks…kodētas durvis,varēs tā jau bagātie oligarhi(valdība un viņu ģimenes locekļi) tikt pie sen iekārotiem iekoptiem dzīvokļiem,varēs daudzas mājas vispār nojaukt,jo….lielākā daļa dzīvokļu tiek izīrēti pa virsu prasot tik cik izīrētājam liekas vērtīgs tas dzīvoklis + komunālie maksājumi. Nu ko…un mūsu valdība vēl var runāt par jauniešu argriešanos…viņiem pašiem smiekli nenāk? Tik tiešām…mūsu valdībai mēs neesam vajadzīgi un nekad neesam bijuši vajadzīgi….kauns,ka esmu latvietis!

 21. Valentīna Saleniece Atbildēt

  Tāda sajūta,ka šī likuma izmaiņas tiek veiktas tikai izīrētāja labumam.Kas gan aizstāvēs īrniekus?

  • Īrnieks ir nabags, bet nabagus likums neaizsargā … Likumi domāti
   bagātajiem – tautas pakļaušanai un ierobežošanai … Prieks dzīvot Latvijā!!!

 22. Fašistiska bandītu valsts, te nu vairs nav ko piebilst. Un slepkavību skaits pieaugs, jo daudzi negribēs samierināties ar bomža statusu. Vai ne tāpēc šī nolādētā bandītu valdība spriež par jaunu cietumu būvēšanu?

 23. Vai tik rakstā minētā īrnieku aizstāvības biedrība ”Ausma” vadītājs nav Ekonomikas ministra partijas biedrs? Un jau iepriekš par riskiem neinformēja Ašeradena kungu???

  • Tu vai es “īpaši stulbs”? Likumprojektu gatavoja darba grupa, kas satāvēja no banku pārstāvjiem,viņu advokātiem un namīpašniekiem un Eonomikas ministrijas NOMEKLATŪRA. Vai tas notika par velti? Vienu šādu likumprjektu Saeima noraidīja, bet par katru cenu bīda “uzlabotu’to pašu variantu. Nu ko, jāatrādā honorārs? Nav, tad kas notiek – NOMEKLATŪRAI prāta aptumšums savu tautu dzīt postā, Ne jau ministrs var iedzilināties likumprojektā.Tādu ministru vēl b]nav bijis.

 24. Bet ja īrnieks nemaksā, tad pēc tā termiņa varēs viņu vienkārši izlikt? Jeb tāpat jātiesājas gadiem, lai dabūtu laukā no dzīvokļa (jo viņš, lūk, nekur citur neies)??

 25. Pie mums vēl maz bezpajumtnieku?

  • Vaira, ĪRNIEKI, TAUTAS IENAIDNIEKI Atbildēt

   Drātēs jūs kā mazos bŗnus. Likums nosaka maksas apmēru termiņu, atņem īrniekiem , ģimenei tiesības uz īrēto dzīvokli un daud kas cits. GENOCĪDu paredz EM NOMENKLATŪRA. Nosaka, ka līgumu slēdz līdz 10 gadiem, proti, no viena gada līdz 10. Un ja termiņš beidzas, noslēgs jaunu, bet noteikts 5 EUR vietā 10 – negribi, meties pie miskastes baroties.

   Lopu vagoni būtu labāk, ka izmešana uz ielas. Tolaik mantu sarakstīja un pat varēja saņemt tagad atlīdzību, pa ceļam deva ūdeni un maizes garozu diennaktī. Tagad, mīļā latviešau tauta gatavojas arī to nedot – ej kur gribi, KĀ TAUTAS IENAIDNIEKI.

  • Un?

   Ta tapēc man jātaisa savā īpašumā bomžu patversme? Valstij un viņiem pašiem jādomā par tādiem! Izīrētājs nav nekāda labdarības iestāde! Maksā -dzīvo ! Nav ko maksāt- kraties atnāks tāds kam buus ko maksāt! Un neaizdirsīs visus kaktus kā tie bomāri!

   • Ja esi aptaisījies, ej apmazgājies.

   • Tumsas perējums! Kad Tev zvīņas no acīm nokritīs? Arī izīrētājiem kopā ar īrniekiem jāprasa, lai valdība izmaksā adekvātas komensācijas visiem denacionalizēto namu īrniekiem, kurus apzaga ar denacionalizācijas likumu. Tas ir vienīgais civilizētais risinājums.

 26. “…līgumi būs jānoslēdz uz noteiktu laiku un jāreģistrē zemesgrāmatā. Īres līgumā ierakstīto termiņu nevarēs pagarināt, tā vietā būs jānoslēdz jauns līgums.” , bet jūs tikai maksājiet un maksājiet, ar nodokļiem vien nepietiks, jo par papīru smērēšanu arī jāmaksā! Pie notāra to var izdarīt dažās stundās, bet zemesgrāmatā 10 dienas!

  • Labāk bez maksas Zemesgrāmatā 10 dienās, nekā mēneša īres cenā pie notara dažās minūtēs. Turklāt līgums jau darbosies neatkarīgi no tā, cik ilgi to registrē.

Draugiem Facebook Twitter Google+