Latvijā
Rīga

Dzīvoklī atrod iereibušu tēvu ar diviem maziem bērniem0

Foto: RPP

12. martā pulksten 16.04 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu vīrieti, kurš, būdams alkohola reibumā, pieskata savus mazgadīgos bērnus.

Norādītā ģimene bija Rīgas sociālā dienesta redzeslokā.

Notikuma dienā dienesta darbinieki veikuši neplānotu pārbaudi, kuras laikā iereibušais vīrietis pret pārbaudes veicējiem izturējies agresīvi. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas patruļa.

Rīgas pašvaldības policisti notikuma vietā sastapa gan Rīgas sociālā dienesta darbiniekus, gan Valsts policijas darbiniekus.

Valsts policijas darbinieki agresīvo vīrieti par nepakļaušanos likumsargiem jau bija aizturējuši un aizveduši uz iecirkni procesuālo darbību veikšanai, tostarp arī alkohola koncentrācijas pārbaudei.

Rīgas sociālā dienesta darbinieki jau bija sazinājušies ar bērnu māti. Viņa atklāja, ka dzīvesbiedrs pēdējo gadu laikā kļuvis emocionāli vardarbīgs gan pret ģimenes locekļiem, gan pret kaimiņiem.

Bērnu māte skaidroja, ka rīta pusē steigusies uz darbu un neesot manījusi, ka vīrietis būtu lietojis grādīgos dzērienus.

Likumsargi uzrunāja arī ģimenē augošos bērnus. Pāra atvases pastāstīja, ka visai bieži viņiem ir bail no tēva. Tāpat mamma ar tēti regulāri strīdoties.

Rīgas pašvaldības policisti pēc liecību pieņemšanas uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību par emocionālo vardarbību pret bērniem.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimeni.

LA.lv