Latvijā
Kriminālziņas

Dzīvoklī Daugavpilī uziet ierīkotu alkohola ražotni0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto avots: Valsts policija

Daugavpilī likvidēta nelikumīga alkohola ražotne, informē Valsts policija.

Likumsargi ieguva informāciju, ka Daugavpilī, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti.

Lai pārbaudītu informāciju, policisti ieradās norādītajā adresē, lai, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, veiktu kāda nekustamā īpašuma apskati.

Kratīšanas laikā policisti konstatēja, ka šajā dzīvoklī ir ierīkota alkohola ražotne, tiek glabāti nelikumīgi alkoholiskie dzērieni, ka arī to izgatavošanai izmantojamās izejvielas.

Kopumā notikuma vietā konfiscēts ap 585 litriem brāgas un gatavās produkcijas – kandžas, alkohola ražošanas ierīces un izejvielas.

Turpat tika aizturēti arī iespējamie vainīgie – 1984.gadā un 1970.gadā dzimušie vīrieši, kuri jau vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar analoģiskiem likumpārkāpumiem.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, saražoto alkoholu vīrieši, visdrīzāk, bija plānojuši realizēt nelikumīgās akcizēto preču tirdzniecības vietās – t.s. “točkās”.

Turpinot darbu, pēc dažām dienām tika iegūta papildus informācija, un pārbaudīta arī kāda privātmāja.

Ierodoties minētajā nekustamā īpašumā, likumsargi veica kratīšanu, kuras ietvaros konfiscēti vēl 635 litri nelegālā alkohola, ka arī 14 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Šoreiz saistībā ar notikušo tika aizturēts kāds 1988. gadā dzimušais vietējais iedzīvotājs. Arī viņš iepriekš bija nonācis likumsargu redzeslokā.

Lai precīzi noteiktu abos gadījumos konfiscēto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt iespējamajiem vainīgajiem par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

LA.lv