Latvijā
Kriminālziņas

Vecmīlgrāvī dzīvoklī dzirdamas mazuļa raudas; māte reibumā guļ 16

Foto: LETA

Pirmdienas, 16. janvāra, vakarā Valsts policija (VP) saņēma zvanu no satraukta tēva. Viņš pastāstīja, ka pašreizējā brīdī atrodoties sava dzīvokļa kāpņu telpā Vecmīlgrāvī. Vīrietis esot tikko pārradies mājās, taču viņa sieva, kura ir dekrēta atvaļinājumā un pieskata abu pusgadu veco bērnu, neatver durvis un neatsaucas. Tajā pašā laikā no dzīvokļa ir dzirdamas mazuļa raudas. Vīrietis bija satraucies, ka varētu būt noticis kas nelāgs, jo pirms viņa došanās prom viņš bija sastrīdējies ar sievu.

Notikuma vietā ieradās likumsargi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Arī pēc atbildīgo dienestu zvanīšanas pie durvīm, neviens tās neatvēra. Glābēji jau bija sākuši lauzt durvis, kad bērna māte tomēr pienāca pie durvīm un tās atvēra. 38 gadus vecā sieviete bija 2,9 promiļu lielā alkohola reibumā. Viņa paskaidroja, ka esot bijusi aizmigusi, tāpēc iepriekš neesot atvērusi durvis.

Dzīvoklī atradās arī abu mazulis. Mediķi konstatēja, ka viņš ir pienācīgi apģērbts un pabarots, tāpat dzīvoklī ir viss nepieciešamais bērna attīstībai. Taču ņemot vērā, ka atrašanās alkohola reibumā nav savienojama ar bērna aprūpi, policisti mazo nodeva vecmāmiņas aprūpē līdz brīdim, kamēr māte izguļ reibumu. Vecmāmiņa labprāt piekrita par bērnu parūpēties.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo VP pret bērna māti uzsākusi administratīvo lietvedību par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu likumpārkāpumu vecākiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Jāpiemin, ka šī ģimene iepriekš nav nonākusi atbildīgo dienestu redzeslokā, taču par šo gadījumu VP ir informējusi sociālo dienestu un bāriņtiesu.

Policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un, ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas, par to nekavējoties ziņot policijai.

LA.lv