×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Dzīvoklis ar iemītniekiem


Pašlaik dzīvoju laukos pie brāļa, taču man pieder dzīvoklis Rīgā. Pirkšanas–pārdošanas līgumā ierakstīts tāds punkts, ka iepriekšējais saimnieks un viņa ģimenes locekļi šajā dzīvoklī var dzīvot visu mūžu.

Dzīvoklis ir uz mana vārda. Ko tas nozīmē – ģimenes locekļi? Viņam ir māte, sieva un kopīgi bērni. Vai vispār šis pirkšanas līgums ir noslēgts juridiski pareizi, vai arī es esmu apmānīts? Kā man tikt vaļā no šī lielā apgrūtinājuma? Vai šo ierakstu notārs var apstrīdēt? Ko man darīt ar šo ģimeni, jo viņi visi dzīvo man piederošā dzīvoklī? 


Alfons Rīgā


Patiešām, pērkot nekustamo īpašumu, pirkuma līgumā var paredzēt, ka bijušajam īpašniekam saglabājas tiesības tajā dzīvot. Šajā gadījumā cena mēdz būt zemāka, nekā pērkot bez iemītniekiem. 


Šādus līgumus parasti slēdz tad, ja, piemēram, pilsētnieki pērk lauku māju, kurā dzīvo vecs, vientuļš cilvēks. Tas ir izdevīgi abām pusēm, jo vecais īpašnieks tiek pie naudas, bet jaunais par mērenu cenu iegūst vietu, kur vasarā atpūsties. 


Taču, tiklīdz jaunais saimnieks grib šajā īpašumā dzīvot pastāvīgi, var rasties problēmas. Īpaši tad, ja tas ir dzīvoklis, kā šajā gadījumā, kurš tagad faktiski pārvērties par komunālo.


Jāskatās, kas rakstīts līgumā – vai dzīvoklī ir tiesības dzīvot bijušajam īpašniekam kopā ar ģimenes locekļiem līdz viņa (!) mūža galam? Tas nozīmē, ka pēc viņa nāves pārējiem ģimenes locekļiem tas būs jāatbrīvo. 


Vairāk – 
”Praktiskā Latvieša” 
šodienas numurā


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+