×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Dzīvoklis bēniņstāvā pārdots
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Kas tagad dzīvo aizsaules ceļos aizgājušā Andreja Eglīša dzīvoklī, un vai tur iekārtos dzejniekam veltītu memoriālo muzeju? 
Atis Skalbergs

Par īpašiem nopelniem Latvijas labā dzīvokli Rīgā, Tērbatas ielas 46. namā, dzejniekam Andrejam Eglītim (1912 – 2006) ar likuma spēku piešķīra Saeima 2005. gadā. Likumprojektu iesniedza Saeimas “TB”/LNNK frakcijas deputāti Māris Grīnblats, Pēteris Tabūns, Dzintars Rasnačs,
Juris Dobelis un Imants Kalniņš. Likumprojekts tapa tāpēc, ka tolaik Rīgas Centra rajona tiesas tiesvedībā atradās krimināllieta, kurā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu tika apsūdzēts bijušais VAS “Valsts nekustamā īpašuma aģentūra” (VNĪA) ģenerāldirektors Jānis Motte un pieci bijušie VNĪA valdes locekļi. Tiesvedības dēļ varēja tikt apšaubīta A. Eglītim izīrētā dzīvokļa īres līguma likumība. Mantojuma tiesības uz A. Eglīša dzīvokli pēc dzejnieka nāves nokārtoja brāļadēls Andris Eglītis, kas tagad dzīvokli pārdevis. “Pirms tam gan notika sarunas, ka dzīvoklī varētu iekārtot memoriālo muzeju. Bet speciālisti atzina, ka tas nebūtu lietderīgi, jo dzīvoklis atrodas bēniņu stāvā,” man sacīja dzejnieka brāļadēls.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Latvijaā netrūkst barbaru un noziedznieku. Dzejieka Andreja Eglīša dzīvokļa, māsiņu Skridišu ģimenes ligzda – tas viss dārgs latviešu tautai. Bet ne tās joprojam komunistiskajiem un to pēcteču valdītājiem. Latvija jau pa pusei pardota puķiniskai mafijai. Kangari berzē rokas. Citur nozagtie dolāri birst arī viņu kontos.

Draugiem Facebook Twitter Google+