Ekonomika
Īpašums

Dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos sadārdzinās0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Ieva Čīka/LETA

Šā gada janvārī, salīdzinot ar decembri, sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos palielinājās par 0,7%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena mēneša laikā samazinājusies par 0,2%, bet Rīgas rajonā tā nav mainījusies.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā janvārī cena samazinājusies par 0,2%, bet mikrorajonos tā palielinājusies par 1,4%. Rīgas rajonā cena jauno projektu dzīvokļiem palielinājusies par 0,1%, bet Jūrmalā cena nav mainījusies.

Šā gada janvāra cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušajiem darījumiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas “Ober Haus”, “Latio” un “Balsts”. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

Saskaņā ar uzņēmumu sniegto informāciju janvārī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2626 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 1348 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 883 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā – 2695 eiro par kvadrātmetru.

Saistītie raksti

Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1387 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 769 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 518 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos janvārī bija 1180 eiro par kvadrātmetru (nav mainījusies salīdzinājumā ar decembri), Rīgas rajonā – 920 eiro par kvadrātmetru (palielinājums par 1,2%), Jūrmalā – 1303 eiro par kvadrātmetru (cena nav mainījusies).

LA.lv