Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
27. septembris, 2015
Drukāt

Dzīvokļu īpašnieki Rīgā sašutuši par dubultotu zemes piespiedu nomas maksu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāki dzīvokļu īpašnieki ir vērsušies Rīgas domē ar vēstuli, kurā izsaka pretenzijas pret “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) darbu un pauž satraukumu par palielināto zemes piespiedu nomas maksu Tirzas ielā 3/2.

Vēstulē domniekiem un Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) mājas iemītnieki uzsver, ka parasti zemes kadastrālo vērtību Valsts zemes dienests nosaka ar gada sākumu, nevis par katru pusgadu vai ceturksni, tādēļ nav saprotams, kāpēc gada vidū tiek palielināta zemes nomas maksa, turklāt maksājums esot palielinājies uz pusi.

Nama iemītnieki norāda, ka parasti nomas līgumu apsaimniekotājs slēdz uz vienu gadu, nevis katru ceturksni vai pusgadu, kas savukārt nozīmē, ka RNP “ar tīšu nolūku atkāpās no gada sākumā noslēgtā piespiedu nomas līguma un vienojās ar zemes īpašnieku sodīt dzīvokļu īpašniekus ar dubultu maksu”. “Mūsuprāt, RNP ar nomas maksas dubultošanu reaģē uz Valsts kontroles revīzijā norādītajiem pārkāpumiem, lai šādā veidā “aplaimotu” rīdziniekus un lai uz rīdzinieku rēķina gūtu sev un zemes īpašniekam papildu ienākumus,” rakstīts vēstulē.

“Mūsuprāt, teiktais pierāda, ka Rīgas dome darbojas pretēji valsts noteiktai politikai dzīvokļu īpašnieku tiesisko attiecību jomā, papildus apliekot ar dubultu nomas maksu, jo, ja būtu pamatots iemesls paaugstināt nomas maksu, RNP, iespējams, kā rūpīgs saimnieks – apsaimniekotājs būtu informējis rīdziniekus gada sākumā, ka nomas līgumu – kas gan nav nomas līgums Civillikuma izpratnē, bet tikai nosacījumi, vienošanās par maksu – grozīs gada vidū un apliks ar dubultu maksu,” pausts vēstulē. Tāpat RNP nav norādījis kvīts skaidrojumā, uz kāda likuma pamata tika atcelta gada sākumā noslēgtā vienošanās.

Dzīvokļu īpašnieki lūdz Ušakovam iekļaut šo jautājumu domes sēdē, izskatīt kārtējā sesijā un atcelt šādu RNP noslēgto vienošanos par Tirzas ielas 3/2 dzīvokļu īpašnieku aplikšanu ar dubultu piespiedu nomas maksu. Tāpat no Ušakova tiek lūgts pārbaudīt, vai RNP ar dubultu nomas maksu aplika tikai Tirzas ielas 3/2 dzīvokļu īpašniekus vai visus rīdziniekus tā apsaimniekotajās mājās, proti, vai tiek “sodītas tikai atsevišķas mājas vai tikai atsevišķi dzīvokļi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Apollo arī raksta par šo tēmu un tajā ir tuvu 200 komentāri. Der ieskatīties.

 2. absurda un pretlikumīga ir arī nomas maksas un nodokļu samaksas pieprasīšana avansā ceturksni vai pat pusi gada uz priekšu. Maksājam taču par patērēto, nevis dotējam neveiksmīgus apsaimniekotājus…

 3. Vasīlijs
  Ušakovs teica – ja valdība nerisinās zemes piespiedu nomu, mēs Rīgā atrisināsim. Nu risina pilnā sparā – dzīvokļu īpašniekiem pieliek jaunus zemes gabalus un apsauc, katas ir “funkcionāli nepieciešamais zemes gabals” un piespiedu kārtā liek privatizēt un pieprasa samaksāt katram dzīvoklim ap 50 -100 EUR, ka vajagot maksāt tikai par to, lai iemērītu šo zemi. Ja nemaksāsiet – jūs Ušakovs iesniegs tiesā un piespiedīs vai noteiks, ka par papildus zemi jāslēdz piespiedu nomas līgums – papildus jau esošajai īpašnieka zemei, bet jau iepriekš piespiež maksāt par to lieko zemi īpašuma nodokli.

  Tā ka , rīdziniek atceries, Ušakovs mauc no jums naudiņu pa visām šuvēm. Balsojiet par viņu un jums tiks dots un redzēsiet – “troļļī” saliks visu vainu uz Venotību, kau Vienotība nenodarbojas ar piespiedu jaunu zemes gabalu pielikšanu, ar īpašuma nodokla paaugstināšanu, ar dubulto nomas maksu, ar Rīgas satiksmes barošana ar jūsu naudu utt.

  SAISTĪTIE RAKSTI
  Uz ko un kā attieksies Rīgas domes lēmums mainīt nekustamā nodokļa likmes (15)

  ‘Rīgas namu pārvalnieks’ pērn nopelna 557,7 tūkstošus eiro (5)

  Rīgas domei bija jāizmanto pirmpirkuma (pravo pervoj ruki) tiesības, bet tā tikai smīnēja un aplami atrakstījās, ja sūdzējās vai lūdza izpirkt zemi, ja to zemi zem daudzdzīvokļu mājas pārdeva. Likums Rīgas domei bija, bet Ušākovs un Ameriks un Rīgas namu pārvaldnieks atrakstījas ar ciniskām atbildēm
  TV: ‘izgaisis’ audits par ‘Rīgas namu pārvaldnieka’ veiktajiem remontiem (7)
  Zini: piespiedu nomas līgumus slēdz apsaimniekotās, šeit Rīgas namu pārvaldnieks, rīdzinieku „labā”.- kā sarunā ar zemes īpašnieku, tā slēdz. 10 % Rīgas namu pārvaldniekam par nomas maksas iekasēšanu. Jo lielaka nomas maksa, jo 10 % masa ir lielāka – tautas labā?!

 4. zinātkārais iedzīvotājs Atbildēt

  Lūdzu, vai kāds Latvijas valdībā pašlaik spēj mums izskaidrot pēc to jēgas un būtības vismaz šīs divas vārdkopas: 1. Rīgas Dome, un: 2. Rīgas Namu Apsaimniekotājs? Īpaši – to vārdu: “Apsaimniekotājs”?

Draugiem Facebook Twitter Google+