Foto – LETA

Dzīvokļu īpašniekiem jāvienojas 
 0

Esam sākuši nama atjaunošanu. Projekta īstenošanai bankā ņemam aizdevumu. Es gribētu savu daļu samaksāt bankai uzreiz. Bet pārvaldnieks saka, ka tā nevarot, jo 50% ES naudu atmaksāšot no bankas aizdevuma summas, nevis no projekta īstenošanai paredzētās. Vai pārvaldnieks rīkojas pareizi?

Reklāma
Reklāma

 

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Otra lieta, par ko satraucos: projektā paredzēts, ka gan gala, gan vidus dzīvokļos uzstādīs vienādu skaitu radiatoru. Gala dzīvokļos telpu temperatūra būs zemāka, vidus dzīvokļos augstāka. Bet visiem jāmaksā vienādi. Vai tā ir taisnīgi?
 Jānis Guntars Bērziņš Amatas novada Līvu 
ciematā

 

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja llga Kikjauka vēsta, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsts 50% tiek rēķināts no projekta atbalstāmajiem izdevumiem. Finansējuma apmērs ir noteikts ar LIAA noslēgtajā līgumā. Tas nav saistīts ar bankas aizdevuma summu, bet gan ar projekta summu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kā tiek sadalīta projekta īstenošanai nepieciešamā nauda un kādos termiņos dzīvokļu īpašnieki to maksā, tas atkarīgs no pārvaldnieka un dzīvokļu īpašnieku vienošanās,” paskaidro Ekonomikas ministrijas ES fondu ieviešanas departamenta pārstāve Anda Lagzdiņa.

ERAF atbalsts 50% apmērā tiek atmaksāts pēc nama atjaunošanas pabeigšanas. To maksā LIAA.

Ekonomikas ministrijas pārstāve piebilst, ka ir daudzdzīvokļu nami, kuros daļa dzīvokļu īpašnieku savu namu atjaunošanā ieguldīto naudas daļu samaksā pirms projekta īstenošanas pabeigšanas, piemēram, ēkas Rīgā, Tomsona ielā 24.

Siltumatdevē būtiskāka par radiatoru skaitu ir to jauda. Par apsildes radiatoru skaitu dzīvokļos jālemj dzīvokļu īpašniekiem. Projekta īstenošanas pilnvarotajai personai jāņem vērā dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmums.

Kā semināros uzsvēruši speciālisti, atjaunojot apkures sistēmu, jāsāk ar projektēšanu, aprēķinot nepieciešamo siltuma jaudu katrai telpai, jo gala, pirmā un pēdējā stāva dzīvokļos tā, visticamāk, būs lielāka. Attiecīgi ir jāuzstāda atbilstošas jaudas sildķermeņi. Šajā gadījumā ir iespējams, ka sildķermeņu skaits dzīvokļos ir vienāds, bet to jaudas ir atšķirīgas. Dzīvokļu īpašniekiem būtu jālūdz projekta īstenošanas pilnvarotajai personai iepazīstināt viņus ar apkures sistēmas rekonstrukcijas dokumentiem, tāpat jāprasa, uz kāda aprēķina balstās konkrētie risinājumi. Dzīvokļu īpašnieku vēlmes pilnvarniekam jāņem vērā.

Reklāma
Reklāma

Ja dzīvokļu īpašnieki nolems, ka apkurei nepieciešams cits tehniskais risinājums, tad jātaisa grozījumi apkures sistēmas rekonstrukcijas tehniskajā projektā (ja tāds ir izstrādāts), kā arī jāiesniedz LIAA attiecīgie līguma grozījumi. Līguma grozījumu izziņa pieejama LIAA mājas lapā.