×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Dzīvokļu īpašniekiem uzliek jaunus pienākumus (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Saeima ceturtdien, 17.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā, kas paredz pilnveidot tiesisko regulējumu mājokļu jomā, LA.lv uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Ar grozījumiem plānots papildināt dzīvokļa īpašnieka pienākumus – ievērot dzīvokļu īpašnieku kopības noteiktos dzīvokļu īpašumu lietošanas tiesību aprobežojumus, piemēram, attiecībā uz ūdensapgādes, kanalizācijas, publisko elektronisko sakaru tīklu, siltumenerģijas, elektroenerģijas un gāzes iekārtu un ietaišu ierīkošanu, būvniecību vai pārvietošanu.

Dzīvokļu īpašniekiem būs noteikts arī pienākums veikt naudas maksājumus uzkrājumu fondā dzīvojamās mājas uzlabošanai, kā arī mājas pārvaldniekam iesniegt īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu, savukārt dzīvokļa atsavināšanas gadījumā informēt īpašuma ieguvēju par neizpildītajām saistībām.

Tāpat likumprojekts paredz pienākumu īpašniekam, kurš dzīvokli iegādājies izsolē, par dzīvokļa pārvaldīšanas pakalpojumiem un pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu, un zemes nomas maksu, ja dzīvojamā māja atrodas uz citai personai piederošas zemes, norēķināties ar dienu, kad stājies spēkā tiesas lēmums par izsoles akta apstiprināšanu.

Paredzēts arī, ka dzīvokļa īpašuma atsavināšanas gadījumā darījuma dalībniekiem būs nekavējoties rakstveidā jāpaziņo dzīvojamās mājas pārvaldniekam par dzīvokļa īpašnieka maiņu un jaunajam īpašniekam jāiesniedz īpašuma tiesības apliecinošs dokuments dzīvojamās mājas pārvaldniekam mājas lietas kārtošanai. Ar šādu risinājumu plānots novērst gadījumus, kad jaunais dzīvokļa īpašnieks nereģistrē iegādāto dzīvokli zemesgrāmatā un visus maksājumus par dzīvokli ir spiests maksāt bijušais īpašnieks.

Izmaiņas Dzīvokļa īpašuma likumā stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Viss “Dzīvokļa īpašuma likums” un “Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums” ir viens anarhijas un tautas spīdzināšanas šedevri.

  Dzīvokļu īpašniekiem nav nevienas kaut cik spēcīgas, ar līdzekļiem nodrošinātas organizācijas. Ja kādas ir, tajā darbojas tikai atsevišķi iniciatori, kuriem nav ne laika, ne vēlmes citu labā strādāt, ja pat konkrētā māja nevar atrast aktīvu, kas darbotos. Kolhohs izveidots, vadības nav. Visas šīs īpašnieku sapulces ir vienas muļķības, dažādu iemeslu dēļ – nekompetence, nevēlēšanās darboties, līdzekļu trūkums, galevnais – organizācijas trūkums.

  Tā ir lielākā valsts vara nekaunība – izmest dzīvokļus privatizācijai bez saimnieka. Māju līdzekļi miljonos tiek izsaimniekoti, piesavināti, izlaupīti un dzīvokļiem rokas par īsu, lai kaut ko kontrolētu. Valsts vara tautu neaizsargā, bet tā pati to nespēj, nespēj tikt galā ar krāpniekiem, kas savā vairumā ir apsaimniekotāji un viņu pieaicinātās remontu firmas. Remontu cenas tiek noteiktas 2-3 reizes augstākas, kā patiesībā ir.
  Kur ir izeja?

  Tautai, dzīvokļu īpašniekiem izejas nav. Arī tie, kuri izveido savu pārvaldi, pārvaldnieku, pat pārņem ienākumu naudu savā kontā, krāpjas, zog. Ir vairāki piemēri, kad valde zog, dzīvokļi izveido citu valdi, dokumentus neatdod, policija, prokuratūra visus pasūta ar trīs burtiem un paziņo – tās ir civiltiesiskās attiecības. Krāpšana un zagšana tiek pasludināta par civiltiesiskām attiecībām? Tā ir valsts vara?

  Ir vienīgais variants – katram mikrorajonam būtu jānosaka ar likumu NELIELAS NAMU PĀRVALDES pašvaldību pakļautībā, ko varētu kontrolēt pašavldība, Valsts kontrole, VVIDs utt.
  Pārvaldneiks un valde būtu valsts amatpersonas.
  Ticiet man, CITA ĀŖVALDES VARIANTA NAV.
  Bet tā bija kļūda – privatizēt īres dzīvokļus, tā ir jālabo.
  Bet tici – valsts varai tavas rūpes “pie vienas vietas”. Daudziem varā pašiem bardaks ir izdevīgs.

 2. Grfozījumus, pirms tika pieņemti, lasīju. Tur tāds murgs atkal safabricēts apsaimniekotāju interesēs, ka nezinu ko darōit – priecāties par apsaimniekotāju dzīvi vai raudāt.
  Nu nav neviena likuma, kuru normāli uzrakstītu. Tāds čakars. To visu taisa nomenklatūra un nedomāju, ka tur to visu taisa kaut kādas iegribas pēc. Šādus klikumu projektus vajadzēja pun]blicēt un dot tautaiiz=teities. Viss notiek slepeni, tāpat kā Dievs – darbojas slepeni,

 3. Par uzkrājumu-domāju,tas domāts,lai atkal it no kā kāst nodokli!!!!!! Un tikai.

 4. “Dzīvokļu īpašniekiem būs noteikts arī pienākums veikt naudas maksājumus uzkrājumu fondā dzīvojamās mājas uzlabošanai”, lasi, kapitālremontu!
  Kad bijām tikai īrnieki, tā nebija mūsu problēma – mums palika tikai tekošais remonts, kā tapetes utt.
  Jā, šādi varbūt ir arī pareizi, taču kur tam ņemt līdzekļus šodien?

 5. bet kādā virzienā aiziet lielā apsaimniekošanas maksa, ja no tās taču veidojas uzkrājums mājas remontam? Tad tagad būs vēl papildus piespiedu kārtībā uzkrauts naudas maksājums?

 6. >00.19, esi viens no tiem pretekļiem, kas nemaksā par apsaimniekošanu, ūdeni……..???????
  te tev nav roģina, aiz suņiem arī jāsavāc un cilvēki uz ietves nešpļauj, tikai ,lopi

 7. vakardienas svētku uzrunu aizmiglots prāts Atbildēt

  Izskatās, ka mūsu kaklakungi mums ir sagatavojuši Jaungada DĀVANU. Un kas tā par dāvanu, ja apdāvināmie par to zin? Tādēļ gatavošana notikusi, klusu sačukstoties krūmos, bet pati dāvana noslēpta dziļi pagultē – tai pašā piespiedu kārtā nomātajā pagultē, kas nu būšot jāizpērk …

 8. Ne tikai savāc naudu un aizlaižas, kas jau ir vair’ākārt fiksēts, bet savāc naudu par trīskārš uzcenotiem remontiem un daudzem darbiem, kurus nekad nepilda, iekasē tūksošus no vienas mājas. Kopā laikam miljonus. Dzīvojamās mājās ir komercplatības (veikali, aptiekas, noliktavas utt), par ko apsaimniekotājs arī saņem naudu un nekad jūs tāmēs neredzēsiet, kur paliek, kas apēd šo naudu, kurā kabatā tā nonāk, kur paliek nauda par “dvieļu žāvētājiem”.
  Un te likumdevējam dzīvokļu īpašnieka aizsardzība nav vajadzīga, lai aplaupa viņu dienas gaismā?

 9. Viss tikai par dzīvokļu īpasnieku pienākumiem…
  Kad ķersies klāt namu apsaimniekotājiem, kuri naudiņu no īrniekiem savāc labu, pēc tam pazūd tālēs zilajās?

 10. ko darīs ar tiem, kas nemaksā?????????????????????un tādu ir lērums, vis psrs pabiras

 11. Interesanti, es jau tagad maksāju iemaksu uzkrājumu fondā, izrādās norma būs spēkā tik ar 01.02.2017. Māju “apsaimnieko” SIA ” Namu serviss APSE”

 12. “Dzīvokļu īpašniekiem būs noteikts arī pienākums veikt naudas maksājumus uzkrājumu fondā dzīvojamās mājas uzlabošanai” – vai par šito juridisko vanckaru nevarētu paskaidrot sīkāk?

  • Atkal būs jauns ”cakars” dzīvokļu īpašniekiem. Ja labo, papildina likumu, tad papildini arī citus likus, kas skar šo jomu:”Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas likums”, kurā būtu jāpasaka, ka apsaimniekotās nevar slēgt nekādus līgumus remontam, piespiedu nomas gadījumā un citus ar trešām personām dzīvokļu īpašnieku vārdā vai veicot apsaimniekošanu, nesaskaņojot šos līgumus ar dzīvokļu īpašniekiem, neizsniedzot līguma kopiju vai ja nav delegēts apsaimniekotājs tādus slēgt.
   Tas nav ne tuvu viss, ko vajadzēja “sakārtot”.

   Likumdevējs “izrauj no konteksta”kaut kam izdevīgu sadaļu, lai šie cilvēki “čakarējas”, lai viņus apliktu ar rūpēm, bet viņu aisardzībai nulle. Tas nav nedz pareizi, nedz godīgi raustīt kadu sadaļum bet visas sistēmas kolīziju novēršanas.

   Palsīsim, analizēsim, bet NETICU likumdevējam/. Drīzāk, ka šis likums domāts kaut kādiem naudas devējiem partijām, nāk vēlēšanas.

   Kādēl šādi likumprojekti netiek publiskoti apspriešanai? Lai tautu nostādītu fakta priekša, lai tauta nebāz savu degunu “lielo cilvēku”, naudas kārsēju lietās.

 13. Nez kāpēc parastajam cilvēkamir tikai pienākumi un nav tiesību? Kāpēc man par izsolē iegūtu īpašumu jāmaksā no izsoles dienas? Lai maksā tiesu izpildītājs no saviem procentiem, pretējā gadījumā izsoles uzvarētājs ir vienīgais ieinteresētais sakārtot ieviešanu valdījumā!

  • A kāpēc man jāturpina maksāt komunālie ,ja īpašums ir citai personai ,bet tas netiek reģistrēts Zemesgrāmatā ,cerībā nopārdot tālāk…

 14. Vēl viens apliecinājums atziņai – viņi neko no savas vēstures nav sapratuši, neko nav iemācījušies!
  Laižam “atpakaļ nākotnē” – tāpēc padomju laiku likumi un tikumi vairs nemudina sacerēt anekdotes par
  valsts pārvaldītājiem.

 15. kopus cūka nebarojas…
  Var noreglamentēt ar kuru roku no kuras kabatas jāizņem nauda,
  vienalga gadīsies kāda cita liga.

Draugiem Facebook Twitter Google+