Foto – LETA

Par ko latviešu avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 20. februārī 0

“Dzimtenes Vēstnesis”

Ziņots, ka kara laukā privātas personas salasa izšautas lielgabalu un flinšu ložu čaulas, kuras pārdod privātiem fabrikantiem. Tāpēc policijai uzdots uzmeklēt šādu čaulu krājumus un tos atņemt, kā arī gādāt, ka turpmāk tos vairs neuzpērk.

Reklāma
Reklāma

“Latviešu Avīzes”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Par lopbarības augu un pļavkopības speciālistu Baltijā iecelts līdzšinējais Tveras guberņas vecākais speciālists N. J. Rižovs, kurš dzīvo Rīgā. Bet kāds labums gan var nākt no tāda speciālista, ja viņš neprot vietējās valodas un nespēj ar lauksaimniekiem sarunāties?

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Saldus. Kā cēlies Saldus nosaukums? “Rigische Tageblatt” atgādina, ka Saldus vācu nosaukums cēlies no katoļu laikiem no “Unserer lieben Frauen” (latīniski “dulcis virgo Maria”), tātad domājot par Dievmāti. Latviski tulkojot, iznāktu “Saldā jumprava Marija”, no kam cēlies arī latviešu “Saldus”. Tādā kārtā, vēsturiski ņemot, Saldu vajadzēja krieviski pārtulkot “Bogorodzice”.

“Rīgas Ziņas”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļoti stipru “tēju” ražo Grīziņkalna un Čiekurkalna apkārtnēs dažas tējnīcas un ēdienu veikali un citi manīgie. Šī “tēja” iepildīta pudelēs (līdz 30 kap. pudelē) un pēc divām pudelēm baudītājam jau līdzsvars zūd, toties vairojas kāre dažāda veida huligānismam. Šīs stiprās “tējas” pielūdzēji bieži vien redzami sētmalās jocīgā stāvoklī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.