EPA/LETA

Džokovičs Maiami izcīna 28. “Masters” titulu karjerā 0

Pasaules pirmā rakete Novaks Džokovičs svētdien izcīnīja uzvaru Maiami “Masters 1000” turnīrā, šajās sacensībās trofeju gūstot trešo reizi pēc kārtas un kļūstot par visu laiku titulētāko tenisistu “Masters” sērijas turnīros.
Serbs tagad izcīnījis 28 ATP “Masters” titulus, kamēr pasaules piektajai raketei spānim Rafaelam Nadalam, kurš šoreiz šajā turnīrā izstājās jau otrajā kārtā, ir par vienu trofeju mazāk.
Finālā Džokovičs svētdien ar 6-3, 6-3 pārspēja japāni Kei Nišikori, kurš ATP rangā ieņem sesto vietu.
Šajā turnīrā Džokovičs nopelnīja 1,028 miljonus dolāru (902 000 eiro), apsteidzot šveicieti Rodžeru Federeru kā visu laiku vispelnošākais vīru tenisists. Savā karjerā Džokovičs tagad turnīros nopelnījis 98 199 548 dolārus, bet Federers, kurš Maiami nepiedalījās vēdera vīrusa dēļ – 97 855 881 dolāru.
Džokvičam šī bija sestais tituls Floridas tenisa kortos. Tikpat uzvaras Maiami izcīnīja amerikānis Andrē Agasi.
Šajā sezonā Džokovičs guvis 28 uzvaras 29 mačos, vienīgo neveiksmi piedzīvojot turnīra Dohā ceturtdaļfinālā, kad viņu piemeklēja problēmas ar aci.
Pērn Džokovičs finālā pārspēja skotu Endiju Mareju, bet pirms diviem gadiem Maiami titula mačā tika pieveikts arī Nadals.
Baltkrievijas tenisiste Viktorija Azarenka sestdien trešo reizi karjerā izcīnīja Maiami WTA “Premier” turnīra uzvarētājas titulu, fināla pārspējot Svetlanu Kuzņecovu no Krievijas.
Izšķirošajā spēlē Azarenka, kura WTA pasaules rangā ieņem astoto pozīciju, ar 6-3, 6-2 uzvarēja Svetlanu Kuzņecovu no Krievijas, kura rangā ir 19.pozīcijā.
Maiami ATP un WTA turnīros startēja arī trīs vadošie Latvijas tenisisti. Ernests Gulbis cieta neveiksmi pamatturnīra pirmajā kārtā, bet dāmu vienspēlēs Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pagājušās nedēļas sākumā zaudēja jau kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā.