Reuters/Scanpix

Džokovičs trešo reizi karjerā triumfē ASV atklātajā čempionātā 0

Serbu tenisists Novaks Džokovičs svētdien ASV atklātā čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra finālā ar 6-3, 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja argentīnieti Huanu Martinu del Potro, trešo reizi karjerā kļūstot par šo sacensību uzvarētāju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Džokovičs atkārtoja savu 2011. un 2015.gadā gūto panākumu, izcīnot 14.”Grand Slam” turnīru uzvarētāja titulu karjerā, kas visu laiku labāko tenisistu sarakstā ļāva panākt amerikāni Pītu Semprasu, abiem dalot trešo pozīciju. Vairāk titulu ir tikai šveicietim Rodžeram Federeram (20) un spānim Rafaelam Nadalam.

Tāpat Džokovičs uzvarēja otrajā “Grand Slam” turnīrā pēc kārtas, jo jūlijā viņš palika nepārspēts Vimbldonas čempionātā.

Pirmajā setā izšķirošais bija astotais geims, kurā Džokovičs tika pie pirmās breikbumbas spēlē, to arī izmantojot, pēc tam panākot 6-3 savā labā. Otrā seta sākumā serbs vēlreiz panāca breika pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 3-1, taču del Potro šoreiz to sestajā geimā atspēlēja, vēlāk abiem tenisistiem tiekot līdz taibreikam. Tajā argentīnietis bija vadībā ar 3:1, tomēr Džokovičs panāca izlīdzinājumu 4:4, pēc tam uzvarot trīs izspēlēs pēc kārtas, kas ļāva uzvarēt otrajā setā.

Visbeidzot trešajā setā Džokovičs sākumā atkal nenosargāja pārsvaru 3-1, tomēr astotajā geimā viņš vēlreiz tika pie punkta del Potro servē, pēc tam pie savas serves ar pirmo mačbumbu noslēdzot cīņu.

ASV atklātā čempionāta finālā Džokovičs spēlēja jau astoto reizi, jo piecos gadījumos viņš izšķirošo spēli bija zaudējis, tostarp 2016.gadā, kamēr pērn viņš šajā turnīrā nepiedalījās.

Tikmēr del Potro, kurš par ASV čempionu kļuva 2009.gadā, šis bija otrais “Grand Slam” turnīra fināls karjerā. Šosezon viņš tika līdz pusfinālam Francijas atklātajā čempionātā.

Džokovičam un del Potro šī bija 19 spēlē savā starpā, serbam izcīnot 15 panākumu.

Jau ziņots, ka sestdien par dāmu vienspēļu turnīra uzvarētāju negaidīti kļuva japāniete Naomi Osaka, kura uzvarēja titulēto Serēnu Viljamsu no ASV.

Kā vēstīts, Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šajā turnīrā apstājās trešajā kārtā, bet Anastasija Sevastova aizkļuva līdz pusfinālam, kur zaudēja Viljamsai.

Abas Latvijas tenisistes piedalījās arī dubultspēļu sacensībās, kurās Sevastova aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet Ostapenko apstājās pirmajā kārtā.

Savukārt Latvijas labākais vīriešu tenisists Ernests Gulbis cieta zaudējumu šī turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā un nekvalificējās pamatturnīram.