×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Džonsons glābj zemestrīces upurus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Holivuda radījusi kārtējo katastrofu filmu, un Dveinam Džonsonam „Sanandreasa lūzumā” uzdots no neapturamas katastrofas izglābt ne tikai savu ģimeni.

Čārltons Hestons, Ava Gārdnere, Džordžs Kenedijs, Ričards Raundtrijs – viņi bija tika maza daļa no aktieransambļa, kas piedalījās 1974. gadā tapušajā trillerī „Zemestrīce”, kura darbība norisinājās Kalifornijā, pilnībā iekļaujoties sava laika katastrofu filmu stilistikā. Ir pagājuši četrdesmit gadu, un uz papīra izskatās, ka šāda tipa filmu stilistikā nekas īpaši nav mainījies.

Šoreiz par galveno varoni izvēlēts Dveina Džonsona atveidotais glābēju helikoptera pilots Rejs, viņa sieva Emma un meita Bleika, kura kopā ar mātes jauno draugu devusies uz Sanfrancisko. Jau rīts iesākas nelāgi, kad Reja komanda televīzijas reportieres un operatora acu priekšā izglābj meiteni, kura iekritusi plaisā, ko izraisījusi tektonisko plākšņu sakustēšanās, un, kad katastrofa sagrauj Hūvera dambi, iznīcina Losandželosas debesskrāpjus un draud no zemes virsmas noslaucīt arī Sanfrancisko, viņš dodas uz ziemeļiem, lai nāves ķetnām neatdotu savu meitu. (Kinematogrāfiska atkāpe – postošā zemestrīce, kas 1906. gadā sagrāva Sanfrancisko, izvēlēta par centrālo notikumu muzikālajai drāmai „Sanfrancisko” (1936), kurā galvenās lomas atveido Klārks Geibls, Žanete Makdonalde un Spensers Treisijs, taču, salīdzinot ar „Sanandreasa lūzuma” vērienu, tā uztverama par „bērnu spēlītēm”.)

Zemestrīces Amerikas rietumu krastā nav nekas neparasts, un filmās tiek bieži demonstrētā vide ir pateicīgs fons darbībām, kas ar katru nākamo epizodi iegūst nenovēršamas katastrofas apmērus. Jau pieminētais Marka Robsona trilleris, ko par izcilu nenosauksi, par stāsta mugurkaulu izvēlējās attiecības starp Hestonu, viņa sievu (Gārdnere) un mīļāko, neaizmirstot par kolorītiem otrā plāna spēlētājiem, un saņēma „Oskaru” kategorijā „Labākā skaņa”, kā arīdzan Amerikas Kinoakadēmijas īpašo balvu par specefektiem, un bija nominēta vēl trijās kategorijās (operators, montāža, mākslinieka darbs). „Sanandreasa lūzums”, visticamāk, netiks nominēts pat šajās otršķirīgajās kategorijās, jo Breds Peitons ar 3D brillēm un 100 miljonu budžetu liek uzsvaru uz specefektiem, un to nudien ir daudz, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Un, ņemot vērā, ka filmas nonākšana uz lielajiem ekrāniem sakritusi ar laiku, kad zemestrīce dzēsusi tik daudzas dzīvības Nepālā, ar varoņu darbībām kā glābšanas ābeci stāsta un rāda, kas darāms tik katastrofālā situācijā.

UZZIŅA:

„Sanandreasa lūzums”/”San Andreas”

ASV, 2015.

Režisors: Breds Peitons

Lomās: Dveins Džonsons, Karla Gugino, Aleksandra Dadario, Pols Džiamati, Hugo Džonstons-Bērts, Ārts Pārkinsons, Kailija Minoga

No 29. maija „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+