Džonsons papildlaikā atnes divus punktus “Dinamo” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Pamatlaikā Latvijas kluba labā vārtus guva Aleksandrs Žirū, bet Minskas “Dinamo” rindās tikmēr izcēlās Aleksandrs Kulakovs.

Pagarinājumā Rīgas “Dinamo” komandai trešajā minūtē uzvaru nodrošināja Džeimijs Džonsons.

Mača ievadā abas komandas demonstrēja piesardzīgu hokeju un pirmajās astoņās minūtēs daudz metienu pa vārtiem nebija. Kaut cīņa bija ļoti mierīga un bez bīstamiem momentiem, arī tādā rezultāts tomēr tika atklāts, kad spēles devītajā minūtē Kulakovs apslidoja rīdzinieku vārtus un ripu raidīja garām jau uz ceļgaliem esošajam Rīgas kluba vārtsargam Mīkaelam Telkvistam.

Pirmās trešdaļas 14.minūtē uz noraidīto soliņu devās Rīgas “Dinamo” kapteinis Guntis Galviņš, tomēr viesi vairākumā spēlēja ļoti neizteiksmīgi un nerādīja nekādas briesmas Telkvista sargāto vārtu tuvumā. Neizšķirtu laukuma saimniekiem izdevās panākt divas ar pusi minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām, kad lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Žirū, kurš iegāja pretinieku zonā un gandrīz no zilās līnijas izpildīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī. Slavenajam Minskas “Dinamo” komandas vārtsargam Pekam Rinnem nebija nekādu cerību atvairīt šo metienu.

Arī otrās trešdaļas sākumā cīņas gaita bija mierīga un daudz bīstamu uzbrukumu nebija, bet spēles 27.minūtē uz noraidīto soliņu devās Raitis Ivanāns. Šajā vairākumā viesiem bija pāris iespējas gūt vārtus, tomēr Telkvists spēlēja nevainojami un rezultāts nemainījās. Mirkli vēlāk pie Minskas kluba vārtiem izcēlās nelieli asumi, kuros neizpalika arī bez Ivanāna līdzdalības, līdz ar to viņš jau otro reizi neilgā laika posmā saņēma divu minūšu noraidījumu. Tiesa, tādu pašu sodu izpelnījās arī Evanders Keins, tāpēc komandas spēlēja vienādos sastāvos. Abiem “Dinamo” klubiem spēlējot četri pret četri, bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem, bet turpinājumā neliels pārsvars piederēja rīdziniekiem, kuri bija tuvu vārtu gūšanai, taču teicami spēlēja Rinne un rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas pēdējās minūtēs spēkošanās starp komandām bija līdzīga, bet 17 sekundes pirms otro 20 minūšu beigām Minskas klubs palika mazākumā, tomēr līdz pārtraukumam rīdzinieki vairākumu nerealizēja.

Noslēdzošās trešdaļas pirmajās minūtēs nevienam klubam neizdevās pārņemt vadību un visa cīņa pārsvarā risinājās laukuma vidusdaļā. Spēles 48.minūtē rīdzinieki palika mazākumā, taču Minskas “Dinamo” hokejistiem vairākumā nebija daudz iespēju gūt vārtus, līdz ar to rezultāts saglabājās neizšķirts 1:1. Mirkli vēlāk četratā pret pieciem pretiniekiem nācās aizstāvēties Minskas klubam, taču arī mājiniekiem vairākumu neizdevās pārvērst gūtajos vārtos.

Turpinājumā abas komandas piekopa piesardzīgu spēles stilu, lai nepieļautu liekas kļūdas un nezaudētu vārtus. Mača pamatlaika pēdējās minūtes aizritēja mierīgā cīņā bez bīstamiem uzbrukumiem, līdz ar to rezultāts nemainījās.

Papildlaiku aktīvāk sāka Rīgas “Dinamo” komanda, kas beigās noveda pie tā, ka pretuzbrukuma noslēguma fāzē Mārtiņš Karsums izdarīja precīzu piespēli Džonsonam, kurš no pašas vārtu priekšas bija nekļūdīgs, nodrošinot rīdziniekiem uzvaru.

Par labāko spēlētāju Rīgas “Dinamo” komandā tika atzīts aizsargs Oskars Cibuļskis, bet Minskas klubā – arī aizsargs Lukašs Krajičeks.