×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Džordžs Lūkass: “Oskari” ir viena liela politiskā kampaņa

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu kinorežisors Džordžs Lūkass “Oskaru” ceremoniju raksturojis kā “politisko kampaņu”, kurā netiekot atzīti tādi talanti kā vēsturiskās drāmas “Selma” režisore Eiva Duvernaja un galvenās lomas tēlotājs Deivids Ojelovo, vēsta izklaides ziņu portāls WENN.

Biogrāfiskā filma par Mārtinu Luteru Kingu nominēta ASV Kinoakadēmijas balvām par labāko filmu un oriģinālo dziesmu, taču melnādainā režisore un aktieris nav izpelnījušies atsevišķus apbalvojumus.

Kinoakadēmijas locekļi vairakkārt tikuši kritizēti par to, ka balvu sadalījums neatspoguļo industrijā valdošo daudzveidību.

“Skandāli ir vienmēr. Tāpēc es neesmu Kinoakadēmijas biedrs,” teica Lūkass. “Katram ir savs subjektīvais viedoklis par to, kurš būtu pelnījis nomināciju. Es domāju, ka Deivids, kurš bija manā filmā “Red Tails”, patiešām ir viens no visu laiku labākajiem aktieriem. Un režisore Eiva Duvernaja ir fantastiska. Manuprāt, viņi ir ļoti, ļoti apdāvināti cilvēki.”

“Patiesība ir tāda, ka Akadēmija ir viena liela politiska kampaņa, tai nav nekāda sakara ar māksliniecisko sniegumu. Tā ir politiska kampaņa. Kāpēc mēs mēdzam ievēlēt valdībā cilvēkus, kuri nepārstāv talantīgāko, labāko un gudrāko sabiedrības daļu? Tā ir politika,” norādīja Lūkass.

Režisors pauda pārliecību, ka nepiešķirtās “Oskara” nominācijas nekaitēs aktierim un režisorei. “Es domāju, ka Eivu un Deividu vajadzēja nominēt, taču viņi ir tikai karjeras sākumā. Un es domāju, ka tā ir skaista un brīnišķīga filma,” sacīja Lūkass.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+