×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Džozefs Gordons-Levits atveidos Edvardu Snoudenu režisora Olivera Stouna jaunākajā filmā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Galveno lomu režisora Olivera Stouna jaunajā kinolentē par bijušo ASV Nacionālās drošības pārvaldes (NSA) līdzstrādnieku Edvardu Snoudenu atveidos amerikāņu aktieris Džozefs Gordons-Levits, pirmdien paziņojuši filmas veidotāji.

Kinolente, kam vēl joprojām nav nosaukuma, būs balstīta uz britu laikraksta “The Guardian” žurnālista Lūka Hārdinga grāmatas “The Snowden Files: The Inside Story of the World’s Most Wanted Man” un Snoudena advokāta Anatolija Kučerenas grāmatas “Time of the Octopus” motīviem.

Filmas uzņemšana sāksies nākamā gada janvārī Minhenē, paziņojuši neatkarīgās kinostudijas “Open Road Films” un uzņēmuma “Endgame Entertainment” pārstāvji.

“Mēs ar Stounu izvēlējāmies “Open Road” un “Endgame”, jo filmas uzņemšanu nedrīkst ietekmēt politiskais spiediens – tai ir jābūt neatkarīgai,” paziņojis filmas producents Morics Bormans.

2013. gadā Snoudens plašsaziņas līdzekļos nopludināja desmitiem tūkstošu slepenu valdības materiālu, no kuriem kļuva zināms, ka ASV izlūkdienests nodarbojies ar politisko un rūpniecisko izspiegošanu iepriekš nepieredzētos apmēros un dienestu izmantotās metodes pārkāpušas personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

ASV varasiestādes Snoudenam izvirzījušas apsūdzības spiegošanā un citos noziegumos un anulējušas viņa pasi, līdz ar to viņa ceļošanas iespējas ir ierobežotas.

Sākotnēji Snoudens slēpās Honkongā, bet no turienes devās uz Krieviju, kur gandrīz sešas nedēļas uzturējās Maskavas Šeremetjevas lidostas tranzītzonā, līdz Krievija viņam piedāvāja patvērumu ar nosacījumu, ka viņš pārtrauks pret ASV vērstās darbības. 2014.gadā Maskava piešķīra viņam uzturēšanās atļauju uz trīs gadiem, kas ļauj viņam arī izbraukt no valsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+