Apbrīno

Džūdam Lovam iejusties kino tēlos palīdz īpašas smaržas 16

Publicitātes foto

Šobrīd viena no skatītākajām filmām Latvijas kinoteātros ir kulta režisora Gaja Ričija piedzīvojumu drāma “Karalis Arturs. Leģenda par zobenu” (“King Arthur: Legend of the Sword”). Tā otro nedēļu stabili ierindojas starp apmeklējumu līderiem un atspoguļo krāšņu, mūsdienīgu un aizraujošu versiju par teiksmaino britu varoni karali Arturu. Gajs Ričijs leģendārā stāsta interpretāciju ir uzticējis tādiem slaveniem aktieriem kā Čarlijam Hanemam, Ērikam Banam, Džimonam Hansam un Džūdam Lovam.

Tieši britu aktieris Džūda Lovs ir viens no tiem, kurš šoreiz pārsteidz visvairāk. Viņš ir iejuties varu alkstoša, nežēlīga tirāna Vortigerna tēlā, kuram turklāt piemīt taisnīgumu apdraudošas maģiskas spējas. Pats aktieris atklājis, ka tirāna Vortigerna loma viņam ir bijis pēdējo gadu aizraujošākais profesionālais izaicinājums. “Man šis ļaundara tēls un viņa izstrādāšana sagādāja patiesu baudu. Turklāt esmu neglābjams Gaja Ričija profesionalitātes cienītājs. Viņš ir ne tikai mans draugs, bet arī retais no režisoriem, kuram ir savs, ne ar vienu nesajaucams rokraksts,” uzsver Džūda Lovs.

Interesanti, ka, lai radītu tik daudzslāņainu varoni kāds filmā “Karalis Arturs. Leģenda par zobenu” ir tirāns Vortigerns, Džūda Lovs ir ķēries pie visai netradicionālas metodes. “Es būvēju Vortigernu kopā ar ļoti interesantu sievieti. Patiesībā dažas reizes jau esmu izmantojis viņas pakalpojumus. Šī sieviete rada smaržas. Tu aizej pie viņas, raksturo varoni, un viņa rada brīnumainas smaržas, kas atspoguļo visu, ko esi stāstījis. Es vēlējos, lai Vortigerns smaržo pēc nāves, tāpēc viņa sajauca vilkogas aromātu ar dažām citām izteiksmīgām, taču ne visai patīkamām bāzes notīm, un atsvaidzināja visu ar ziedu smaržu. Rezultāts pirmajā brīdī šķita diezgan smaržīgs, taču tam bija pārsteidzošs efekts uz mani un cilvēkiem man apkārt. Filmējoties šīs īpašās smaržas lietoju katru dienu, un tās man palīdzēja pakļaut cilvēkus un sajust tirānu sevī,” atklāj Džūda Lovs.

Filma “Karalis Arturs. Leģenda par zobenu” ir pirmais no sešiem iecerētajiem lielbudžeta kino projektiem par britu teiksmaino varoni karali Arturu. Tos visus ir paredzēts uzticēt režisēt Gajam Ričijam.

LA.lv