Džudists Galaktionovs izcīna Eiropas Jaunatnes Olimpiādes bronzas medaļu 0

Latvijas jaunais džudists Artjoms Galaktionovs trešdien Ungārijā izcīnīja Eiropas Jaunatnes Olimpiādes bronzas medaļu, kas Latvijai kļuva par pirmo godalgu šajās sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Galaktionovs, startējot svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, pirmajā kārtā bija brīvs, pēc tam uzvarēja Robertu Torosjanu no Armēnijas, bet apakšgrupas finālā zaudēja Markam Hristovam no Bulgārijas, iekļūstot gandarījuma turnīrā.

Tajā viņš vispirms pieveica Luku Perkoviču no Slovēnijas, tad pieveica Eduardo Mellu no Itālijas, bet cīņā par bronzas medaļu tika galā arī ar Beļģijas pārstāvi Abdulu Maliku Umajevu.

Pērn Galaktionovs kļuva par Eiropas čempionu kadetiem.

Vēl svarā līdz 60 kilogramiem Sandro Razmadze tika pie vienas uzvaras divos mačos, zaudējot apakšgrpas pusfinālā. Arī viņš piedalījās gandarījuma turnīrā, taču cieta neveiksmi pirmajā cīņā.

Kadetu vecuma grupas džudisti Eiropas Jaunatnes Olimpiādē gatavojas pasaules čempionātam, kas no 9. līdz 13.augustam norisināsies Čīlē.

Savukārt peldēšanas sacensību finālā trešdien iekļuva Arina Sisojeva, kura startē 100 metru brasa distancē. Viņa priekšsacīkstēs uzrādīja 12.labāko rezultātu, finišējot pēc minūtes un 12,21 sekundes, tiekot starp 16 pusfināla dalībniecēm.

Tikmēr pusfinālā Sisojeva finišu sasniedza minūtē un 11,92 sekundēs, kas bija septītais labākais rezultāts, kas ļāva tikt astoņu finālistu vidū.

Vēl peldēšanā Didzis Rudavs palika 27.vietā 200 metru brasā, bet Artūrs Markovs ieņēma 32.vietu, kamēr Alens Ēriks Jaunbērziņš palika 40.pozīcijā 200 metru kompleksajā peldējumā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien tāllēcēja Kitija Paula Melnbārde izcīnīja ceturto vietu.

Latviju 14.Eiropas Jaunatnes Olimpiādē Ungārijas pilsētā Ģērā pārstāv 53 jaunie sportisti, kuri startēs septiņos sporta veidos.

Latvija ir pārstāvēta vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe airēšanā, kā arī riteņbraukšanā, taču šoreiz sacensībās nestartēs neviena Latvijas komandu sporta spēļu izlase.

Lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 16 sportisti, džudo sacensībās pārstāvēti desmit jaunie censoņi, peldēšanā, riteņbraukšanā un vingrošanā startē pa sešiem sportistiem, bet kanoe airēšanā un tenisa sacensībās savu meistarību rādīs attiecīgi pieci un četri Latvijas jaunie sportisti.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde norisinās ik pēc diviem gadiem.

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē startē 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem.