×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Džūkstē atklāj atklātņu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Džūkstes Pasaku muzejs sagatavojis skaistu pārsteigumu saviem apmeklētājiem – pastkartīšu izstādi “Būsim atklāti”, ko atklāj piektdien, 14.februārī, portālu LA.lv informēja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola.

Izstāde veidota no Tukuma muzeja un Džūkstes Pasaku muzeja kolekcijās esošām atklātnēm, ko 20. gadsimta pirmajā pusē izgatavojuši, sūtījuši vai saņēmuši džūkstenieki. Pastkartīšu klāsts ir visai daudzveidīgs: no krāsainiem un mīļiem apsveikumiem svētkos un jubilejās līdz Džūkstes un apkārtnes skaistākajiem skatiem un pieminekļiem. Izstādītajās pastkartēs redzami arī dažādi sadzīves skati, atpazīstami daudzi Džūkstes iedzīvotāji un ieraugāmas tādas vietas, kas mūsdienās jau zudušas vai krietni mainījušas savu izskatu, piemēram, Lestenes baznīca, kara laikā uzspridzinātā Džūkstes baznīca un pamatskola, Džūkstes upīte un citas vietas.

Atklātņu autori ir pieci maz pazīstami fotogrāfi, kas 20. gadsimta sākumā un vidū strādājuši Džūkstē vai darbojušies kā ceļojošie fotogrāfi: Alberts Langenfelds, Mārtiņš Bišofs, Žanis Epners, Eduards Laskaševskis un kāds A. Ronis, kas līdz šim nav bijis pazīstams plašākai publikai. Izstādē atrodamas arī vairākas Tukuma fotogrāfa Žaņa Berga bildes, kas uzņemtas Džūkstē, kā arī fotoaparāti un dažādas palīgierīces, tostarp aparāts, kur izmantoja stikla fotoplates.

Izstādes nosaukums “Būsim atklāti” vedina akcentēt agrāk nezināmu tematu apspriešanu. Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja Dita Silava ir ielūkojusies folklorista Ansa Lerha-Puškaiša savākto pasaku klāstā un pastkartītes papildinājusi ar brīnišķīgiem stāstiem, kas atklāj Džūksti un tās fotogrāfus pavisam citā rakursā nekā līdz šim pierasts.

Džūkstes Pasaku muzejs aicina apskatīt izstādi un dalīties savos iespaidos, kā arī palīdzēt izzināt piecu maz zināmu fotogrāfu radošo darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+