×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
24. decembris, 2017
Drukāt

Džūkstē piemin Ziemassvētku kauju 73. gadskārtu (5)

IMG_0958

Lestenē un Džūkstē jau tradicionāli tika pieminētas Otrā pasaules kara Ziemassvētku kaujas, kad 1944./1945. gadu mijā Vācijas bruņoto spēku sastāvā esošās latviešu vienības pirmo reizi bija spiestas cīnīties ar tautiešu vienībām PSRS armijas sastāvā. Kaujas izcēlās arī ar lieliem upuriem, varonību un nežēlību.

Leģionāru, Nacionālo karavīru biedrības rīkotais pasākums sākās ar luteriskās baznīcas Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona un mācītāja Jāņa Saulītes vadīto svētbrīdi, aizlūgumu un dziedājumiem (Ieva Manoni Kristīnes Adamaites pavadījumā). Ļaudis nolika ziedus kapos un piemiņas vietās Lestenē un Džūkstē, bet pēc tam pulcējās uz nelielu koncertu un mielastu Džūkstes kultūras namā.

Nacionālo karavīru biedrības vadītājs Edgars Skreija ierindā nostādīja desmit leģionārus (šai saulē Latvijā ir ar ap 100 leģionāru), kurus ar sirsnīgiem vārdiem, rokasspiedienu un buču uz vaiga sveica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Vēl no prominencēm leģionārus, viņu piederīgos un klātesošos pagodināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, bijušie Latvijas armijas komandieri viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un ģenerālleitnants Raimonds Graube, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

A.Drēziņa foto

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. No Dodeles delegācijas bijām 14 . Es vievkalpojumā sēdēju 5 rindā .Smuki un pavēs.

  2. Cik pretīgs d=irsā līdēja gliemja komentārs! Postavnieks gliemis no kuces dzimis, ja VISU tik precīzi zin!?
    PRIEKS, KA PIEMIN ZIEMASSVĒTKU KAUJAS, KUR NODEVĪBAS DĒĻ KRITA TIK DAUDZ LATVIEŠU STRĒLNIEKU, ka vienaldzīgi attiekties NAV IESPĒJAMS! Neesmu piedzīvojis nevienu karu, BET ESMU LATVIETIS un ar to man pietiek, LAI NOŅEMTU CEPURI SAVAS VARONĪGĀS TAUTAS PAGĀTNES PRIEKŠĀ! PALDIES MANIEM VECĀKIEM! Tagad? Mums PIETRŪKST KOPĪBAS SAJŪTAS…

    • Piemin 1944. g. Ziemassvētku kaujas, kur 7 dienās sarkanie “atbrīvotāji” neko neiespēja pret latviešu 19.divīziju.

  3. un tur ari ta kuce murniece fui pretigi tie dirsa lideji

Draugiem Facebook Twitter Google+