Pasaulē
Eiropa

Džuzepe Konte atteicies no Itālijas valdības veidošanas0

Džuzepe Konte atteicies no valdības veidošanas. AFP/LETA

Itālijas premjerministra amata kandidāts Džuzepe Konte atteicies no valdības veidošanas. “Esmu atteicies no mandāta veidot pārmaiņu valdību,” Konte sacīja žurnālistiem svētdienas vakarā pēc tikšanās ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarellu.

Matarella trešdien uzticēja populistiskās Pieczvaigžņu kustības (M5S) un labējās Līgas izvirzītajam kandidātam Kontem valdības veidošanu. M5S biedrs Konte ir jaunpienācējs uz politiskās skatuves un līdz šim nav ieņēmis nevienu vēlētu amatu. Tajā pašā laikā viņam ir solīda jurista un akadēmiskā karjera un viņš bijis arī M5S līdera personīgais advokāts.

Valdības veidošana nonāca strupceļā, jo Matarella nepiekrita, ka jaunajā valdībā finanšu ministrs būtu Līgas pārstāvis Paolo Savona, kurš pazīstams ar kritiskiem uzskatiem par eirozonu. 81 gadus vecais Savona, kurš ieņēma rūpniecības ministra amatu no 1993.gada līdz 1994.gadam, stingri iebilda pret Māstrihtas līguma parakstīšanu un izteicies, ka uzskata eiro par “Vācijas sprostu”.

Pirms valdība tiek apstiprināta parlamentā, tā vispirms ir jāapstiprina prezidentam.

Saistītie raksti

Līgas līderis Mateo Salvīni svētdienas vakarā paziņoja, ka nepiekritīs tam, ka tiek ietekmēta valdības veidošana, un brīdināja, ka Itālijā varētu būt jārīko ārkārtas vēlēšanas.

Kontes izvirzīšana premjera amatam bija radījusi cerības, ka Itālijai varētu izdoties izkļūt no politiskā strupceļa, kādā tā nonāca pēc 4.martā notikušajām vēlēšanām, kurās nevienam politiskajam spēkam neizdevās iegūt pietiekamu vairākumu valdības izveidošanai.

LA.lv