×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

E-talons – arī vilcienā


Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmums “Pasažieru vilciens” (“PV”) un “Rīgas karte” (“RK”) pašlaik runā par mierizlīgumu e-talona lietā, lai sistēmu varētu ieviest vilcienos. Optimistiskā scenārija gadījumā e-talonu plānots ieviest pēc pāris mēnešiem.


 

Saskaņā ar plānoto darbu grafiku astoņu nedēļu laikā no brīža, kad tiks atjaunots savstarpējais līgums, notiks tehniskie darbi e-talonu sistēmas ieviešanai vilcienos, papildus vēl plānota arī sistēmas testēšana, taču vismaz no “PV” puses ir pārliecība, ka dažu mēnešu laikā tehniskās lietas varēs sakārtot un sākt e-talonu lietošanu vilcienos Rīgas robežās.

Vispirms tiks atjaunota e-talonu tirdzniecība dzelzceļa kasēs, pēc tam paveikti nākamie darbi, lai ar e-talonu var norēķināties arī vilcienā, skaidro uzņēmumā “PV”.

Biļešu cenas “PV” pārskatīt nevajadzēs, jo jau pašlaik Rīgas robežās neatkarīgi no attāluma biļete vilcienā maksā 50 santīmus – tikpat, cik biļete trolejbusā, autobusā vai tramvajā. Tas ir – vienalga, vai brauc līdz Zemitāniem vai Ziemeļblāzmai, biļete maksā 50 santīmus, uzsver uzņēmumā.

Turpmākajos mēnešos tiks sniegta informācija par ieviešanas gaitu un precīzāku laiku, kad e-talona lietošanu varētu sākt.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ “PV” atgriezies pie šī projekta, ir pasažieru izteiktā vēlme izmantot e-talonus vilcienos, jo tas esot daudz ērtāk nekā izmantot divas dažādas biļetes. Decembrī “PV” aptaujājis 4300 esošos vilcienu pasažierus visos maršrutos.

Uz jautājumu, kāda veida biļeti vēlētos iegādāties nākotnē, 27% aptaujāto atbildēja – e-talonu. Ja analizē pa līnijām, tad Rīga–Saulkrasti pasažieru vidū e-talonu vēlētos iegādāties 35%, Rīga–Tukums – 32%, Rīga–Jelgava – 31% un Rīga–Aizkraukle – 30% pasažieru.

E-talons esot aktuāls cilvēkiem, kas izmanto elektrovilcienus Pierīgas un Rīgas zonā. Aptaujas dati esot būtiski rādītāji, kas “PV” jāņem vērā, ja grib noturēt un pat palielināt pasažieru skaitu, uzsver uzņēmumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+