×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

“E–veselība” apēdīs vēl 360 000 eiro (2)

Ekrānšāviņš no vietnesEkrānšāviņš no vietnes

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar atbalstīja priekšlikumu piešķirt papildu 360 000 eiro “e-veselības” trūkumu novēršanai.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji komisiju informēja, ka līdzekļi nepieciešami, lai uzlabotu “e-veselības” sistēmu, ņemot vērā sistēmas lietotāju ieteikumus. NVD informēja Saeimas komisiju, ka papildu līdzekļi “e–veselības” uzlabošanai būs nepieciešami arī turpmāk, jo jau patlaban saņemti 50 dažādi lietotāju pieteikumi. NVD gan nevarēja nosaukt summu, kāda būs nepieciešama sistēmas turpmākajiem uzlabojumiem, jo finansiāls novērtējums vēl nav veikts. Savukārt Saeimas deputāte Inguna Sudraba (NSL) kritizēja šādu NVD finanšu pieprasījumu, norādot, ka visām problēmām vajadzēja būt ieplānotām “e–veselības” projekta izstrādes gaitā.

Jāpiebilst, ka Valsts policija izmeklē iespējamus pārkāpumus “e-veselības” projekta ieviešanā. Kā informēja Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole, iepriekš ministrijā notikusi dienesta pārbaude par šo projektu, un secinājumi tika nodoti Ģenerālprokuratūrai. Savukārt Ģenerālprokuratūra šo lietu nodevusi Valsts policijai. Veselības ministrija šā gada martā noslēdza dienesta pārbaudi saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanu, nosaucot vairākas personas, kas kādā konkrētā brīdī bijušas atbildīgas par projekta īstenošanu, tostarp ir arī bijušie NVD vadītāji Māris Taube un Daina Mūrmane-Umbraško.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu forši! KĀDS atļavies izniekot, saņemt vai iebāzt kabatā miljonus un vēl nav kauna pieprsīt vēl! Attiecīgi visi pārējie tagad un arī turpmāk maksās no savas kabatas! Un tā tiek risināti jautājumi par rindu garumu, pieejamību, hronisko slimību ārstēšanu utt.

  2. Rešīļi i pastanovīļi Atbildēt

    Eiropas neatkarīgās slimokases Latvijā atvietos Veselības ministrijas tiešās pakļautības iestāde-Nacionālais veselības dienests.

Draugiem Facebook Twitter Google+