Latvijā
Politika

E-veselības sistēma iekļauta IT kritiskās infrastruktūras sarakstā0

Foto – Shutterstock

E-veselības sistēma ir iekļauta informācijas tehnoloģiju (IT) kritiskās infrastruktūras sarakstā, šodien Saeimas komisiju kopsēdē paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kurš patlaban pilda arī veselības ministra pienākumus.

Šāds solis nozīmē, ka e-veselība un tās dati kļuvuši par valsts drošības jautājumu.

Informācijas tehnoloģiju drošības likumā teikts, ka IT kritiskā infrastruktūra ir infrastruktūra, kuru atbilstoši Nacionālās drošības likumam apstiprina Ministru kabinets.

Tāpat likums paredz, ka IT kritisko infrastruktūru aizsargā, lai nodrošinātu valstij un sabiedrībai būtisku pamatfunkciju veikšanu, turklāt tiek nodrošināta IT kritiskās infrastruktūras integritāte, pieejamība un konfidencialitāte.

Kritiskās infrastruktūras saraksts ir valsts noslēpums.

Kā norāda drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv”, tā regulāri sadarbojas ar atbildīgajām personām par kritiskās infrastruktūras drošību gan tās informējot par draudiem un ievainojamībām, gan risinot IT drošības incidentus, gan aicinot piedalīties kursos un semināros, gan iesaistot dažādās IT drošības mācībās un citās aktivitātēs.

Jau ziņots, ka gada sākumā, 16.janvārī, Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācijas sistēmai un e-veselībai notika kiberuzbrukums. Uzbrukums NVD informācijas sistēmai, tostarp e-veselībai bija plānots un notika vienlaicīgi no vairāk nekā 20 valstīm, vai vismaz datorsistēmām, kas uzdodas nākam no tādām.

LA.lv