Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
18. novembris, 2013
Drukāt

EBA: krīzi izturēja pārāk daudz Eiropas banku (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

TOPSHOTS Picture taken on July 26, 2012 in Paris shows an illustration made with a figurine and euro coins. Europe's economic crisis has deepened, with a slump in German confidence, worsening British recession and a debt-wracked Spain seeking French support in the face of soaring borrowing costs. While fears grew on July 25, 2012 that Spain, the fourth largest eurozone economy, is going to need a fresh bailout, storm clouds were also gathering over Europe's top economy. AFP PHOTO/JOEL SAGET

Pārāk daudz Eiropas banku pārdzīvojušas finanšu krīzi, 18.novembrī intervijā laikrakstam “Frankfurter Allgemeine Zeitung” izteicās Eiropas Banku pārvaldes (EBA) vadītājs Andrea Enrija.

“Es esmu pārliecināts, ka pārāk maz Eiropas banku tika likvidētas un pazuda no tirgus,” norādīja Enrija. “Tika likvidētas vien 40, salīdzinot ar aptuveni 500 ASV.”

“Valdības vēlējās saglabāt savu banku darbību un tas kavējis Eiropas finanšu sistēmas atlabšanas procesu,” uzskata Enrija.

EBA pēdējos gados organizējusi vairākus Eiropas banku tā dēvētos stresa testus, kuri tikuši kritizēti kā pārāk pielaidīgi.

Eiropa patlaban ir procesā, lai izveidotu jaunu banku savienību, kas stiprinātu finanšu sistēmu, un Enrija atbalsta Eiropas mēroga struktūras ieviešanu.

“Mums krīzes laikā ir nepieciešams Eiropas lēmumu mehānisms, nevis komisijas veida lēmumi,” sacīja Enrija. “Komisijas krīzēs nefunkcionē, jo tajās ir konflikti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eirosavienības bankas ir dabūjušas nepamatotu savienības atbalstu, protams, uz iedzīvotāju rēķina. Bankām ir pārāk liels atbalsts varas struktūrās. Tā strādā korupcija. Grūti iedomāties, kā var cīnīties ar to. Bankas tiek iztēlotas kā ekonomikas naba, bet tas tā nav. Bankas ir drīzāk parazīti ekonomikas nabā. Tās ikvienam uzņēmumam rada papildus riskus, pat letālus.

  2. Mani šokē šī baņķiera atzinums.Pārāk daudzas bankas ir izturējušas krīzī.Viņš nevis priecājas ka Eiropas bankas ir bijušas prātīgākas par ASV bankām,bet bēdājas ka bankas nav bankrotējušas.Netika izputināti cilvēki,uzņēmumi un valstu budžeti necieta vēl vairāk .Vai te nav tas krievu teiciens vietā.,,gore ot uma,,bēdas no pārgudrības….Un tādi cilvēki tagad vadīs visu Eiropas baku kontroli.Tad jau jāsāk gatavot sausiņi.Drīz tiks organizēta nākamā krīze un diezvai ko varēsim nopelnīt.Būs jāēd to ko būsim atlikuši grūtam laikam…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+