×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Ebreji dosies tradicionālajā Dzīvo gājienā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki Vecajā ebreju kapsētā, kurā atzīmējot Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienu notiek piemiņas pasākums "Dzīvo gājiens".

Sekojot ilggadējai tradīcijai, 3. jūlijā reliģiskā draudze un biedrība “Šamir” kopā ar Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeju jau sesto reizi rīko tradicionālo piemiņas pasākumu Dzīvo gājiens, informē gājiena rīkotāji.

Gājiena dalībnieki no rīta plkst. 10:00 pulcēsies Vecā ebreju kapsētā Līksnas ielā, pēc tam dosies piemiņas gājienā pa bijušā Rīgas geto ielām līdz Lielās Horālās sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Šeit pasākuma dalībnieki iededzinās svecītes un noskaitīs piemiņas lūgšanu, pieminot nogalinātos ebrejus – pirmskara Latvijas Republikas pilsoņus.

Starptautiskā mēroga pasākumā arī šogad tradicionāli piedalīsies ne tikai Latvijas ebreju kopienas pārstāvji, oficiālās un publiskas personas, bet arī diplomātisko korpusu pārstāvji, delegāti no Vācijas pilsētām, “Makabi” organizācijas pārstāvji, Rīgas iedzīvotāji. Pievienoties gājienam var jebkurš interesents, kam rūp traģēdijas piemiņa.

“Holokausta laikā Latvijas teritorijā gāja bojā 70 000 Latvijas ebreju, tika iznīcināta plaukstošā kopiena, kura neapšaubāmi deva savu artavu Latvijas valsts attīstībā un tās pārstāvji ar lepnumu, un degsmi sirdī nesuši Latvijas vārdu plašajā pasaulē,” uzsver pasākuma organizatori.

“Tajos gados 25 000 ebreju no Rietumeiropas tika deportēti uz Latviju un nogalināti mūsu zemē. Ar mērķi, lai šī traģēdija netiktu aizmirsta, Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejā tika uzstādīta unikālā piemiņas siena ar cilvēku vārdiem un to pilsētu un vietu nosaukumiem, no kurienes, veidojot baiso ķēdi, viens pēc otra uz Rīgu nākuši “nāves ešeloni”,” uzsvērts paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+