×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Ebrejiem atdod piecus īpašumus (9)

Foto LETAFoto LETA

Saeima ceturtdien, 25.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma likumus, kas paredz nodot biedrībai „Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome” trīs nekustamos īpašumus Rīgā un pa vienam Jūrmalā un Kandavā.

Īpašumus paredzēts nodot biedrībai, lai mazinātu vēsturiskās netaisnīgās sekas Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskā totalitārā režīma īstenotā holokausta un komunistiskā totalitārā režīma darbības rezultātā mūsu valsts teritorijā.

Pirms Otrā pasaules kara šie zemesgabali un ēkas bija ebreju sabiedrisko un reliģisko organizāciju īpašumā. Kandavā un Jūrmalā esošajos nekustamajos īpašumos, ko paredzēts nodot biedrībai „Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome”, pirms kara atradās sinagogas. Rīgā viens no īpašumiem piederēja Ebreju sieviešu slimnīcas slimo kopšanas biedrībai, bet pārējie saistīti ar izglītības biedrībām „Ebreju izglītības biedrība Latvijā” un „Tora Vderech Erec”, kurai piederošajā ēkā darbojās ebreju skola.

Tāpat Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kas noņem iepriekš noteiktos apgrūtinājumus – aizliegumu atsavināt vai ieķīlāt nekustamo īpašumu – sabiedriskās organizācijas „Rīgas Ebreju kopiena” īpašumā jau nodotajam zemesgabalam un ēkai Rīgā. Grozījumi arī atceļ nosacījumu, ka īpašums nododams atpakaļ valstij, ja biedrība beidz pastāvēt.

1940.gada jūnijā pirms PSRS īstenotās okupācijas Latvijā dzīvoja vairāk nekā 90 000 ebreju. Valstī aktīvi darbojās ebreju reliģiskās, kultūras, izglītības un citas organizācijas. Pēc okupācijas gandrīz visi ebreju organizācijas īpašumi tika nacionalizēti un konfiscēti jau pirmajā padomju varas gadā. Ebreju īpašumu nacionalizācija un konfiskācija tika pabeigta 1944.-1945.gadā, atstājot tikai pāris sinagogu ēkas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Padodoties uz ASV valdību izvērstajam Amērikas žīdu lobija spiedienam, no Krievijas iebraukušai žīdu kopienai tiek uzdāvināti 5 īpašumi. Izredzētā tauta paliek izredzēta.

  • Uz kādu pamatu okupācijas laikā ieklīdušajiem ēbrejiem atdeva LATVIJAS ŽĪDU īpašumus ?!? Vienīgais ĪSTAIS LATVIJAS ŽĪDS ir GORDONA k-gs, tad viņam arī varēja atdot LATVIJAS ŽĪDU īpašumus !!! Bet ASV žīdi jau ir galvenie.

 2. Vai saeima no ēbrejiem iekasēja naudu par īpašuma saglabāšanu un remontiem?

 3. No ebreju kopipasumiem ludzu atdodiet vecajai omitei nozagto naudinu no Baltijas bankas.Kur iesniedzma prasiba par so vesturisko netaisnibu?

  • Ļooti labi ka atdeva.Mani tikai uztrauc kuram.Es nu nekādi negribētu,ka tam krievu ebrejam no Krievijas/Suharevs vai?/Bet lai atdod mūsu pašu žīdiem / rabīna sākas ar burtu “B”/Vienreizēji labs cilvēks un atšķirībā no krievu ebreja,runā pat valsts val./
   Bet pārmetumi par “B.B.”nevietā,jo Lavents omes apzaga,kā Kargins ar Godmani,ar latviešu bāleliņu palīdzību un tādu “prokuroru”kā Kalnmeiers korumpētību un bezdarbību.Par mājām.Varbūt viena saglabāta,pārejās pussabrukušas.Mūsu žīdi to ir pelnījuši !!Liekat viņus mierā! Ir daudz lielāki pašu un SAŠU noziedznieki pret valsti,kurus neviens pat neredz un kuri bez prasīšanas savāc to kas viņiem pat nepienākas.Neskaudiet par vecām mājām !!

 4. Ēbreji skaitās viens veseluma kopums un viņiem pieder arī neredinieku , svešu bijušie īpašumi, manta. Tad ĒBREJI , ATDODIET JŪSU TAUTIEŠU LAVENTA, FREIMAŅA, KARGINA, KRASOVICKA UN LIEPĀJAS METALURGA — ĒBREJU NOZAGTO NO BANKA BALTIJA, PAREKS BANKA , LIEPĀJAS METALURGA ! Mēs meklēsi jūs visur!

 5. Manai gimenei neatdeva zemi, lai mazintu vesturisko netaisnibu pret maniem senciem.Zemes jau bija uzdavinatas ietekmigam personam, bet mantiniekiem tika pieskirti bezvertigi papirisi, ar ko noslaucit pat .. nevareja.

  Kad labos so vesturisko netaisnibu???

 6. nesaprotu …vai tad ebreji uz visas pasaules ir viena gimene../

  • “…Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskā totalitārā režīma īstenotā holokausta un komunistiskā totalitārā režīma darbības rezultātā…” 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+