Eiropa

Ebrejiem iesaka atklāti nevalkāt reliģiskus simbolus un skaļi nerunāt ivritā 0

Foto – AFP

Ebreji Kopenhāgenā tiek mudināti atklāti nevalkāt reliģiskus simbolus, sabiedrībā aizvien spēkā pieņemoties neapmierinātībai ar Izraēlas politiku.

“Mēs iesakām izraēliešiem, kuri ierodas Dānijā un vēlas doties uz sinagogu, kipas uzlikt tikai, ieejot ēkā, un nevalkāt tās uz ielas neatkarīgi no tā, ka rajoni, kurus viņi apmeklē, tiek uzskatīti par drošiem,” brīdināja Izraēlas vēstnieks Dānijā Artūrs Avnons. Tāpat ebreji tiek mudināti “skaļi nesarunāties ivritā” vai uzskatāmi nēsāt dārglietas, kurās attēlota Dāvida zvaigzne. Arī Dānijas Ebreju reliģiskā kopiena ieteikusi saviem biedriem un Kopenhāgenas ebreju privātskolas skolēniem būt piesardzīgiem.

Kopenhāgenā 19. novembrī tika pieredzēts uzbrukums Izraēlas vēstniecībai, kad aptuveni 20 demonstranti diplomātiskās pārstāvniecības ēku apmētāja ar akmeņiem un petardēm. Uz vēstniecības sienas ar grafiti tika uzrakstīti vārdi “bērnu slepkavas”. Incidentā neviens cilvēks necieta, bet apsūdzības izvirzītas vienam cilvēkam. Kā atklāja Izraēlas vēstnieks, pēc notikušā vēstniecībai piezvanījusi kāda Dānijas Ārlietu ministrijas amatpersona, piedāvājot segt daļu no vēstniecībai nodarītajiem zaudējumiem, taču citādi Dānija uz 19. novembra incidentu oficiāli nav reaģējusi.

Saskaņā ar Ebreju ticības centra “Mosaisk Trossamfund” apkopotajiem datiem šogad saņemtas ziņas par 37 pret ebrejiem vērstiem incidentiem. Dānijā dzīvo aptuveni 6000 līdz 8000 ebreju.

LA.lv