Mobilā versija
Brīdinājums +15.1°C
Gaitis, Gaits, Karīna
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
7. decembris, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Meklē nosaukumu krievu tautas “ciešanām” (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Impēriski konservatīvajiem spēkiem Maskavā tie bija svētki: 10. novembrī tur tika svinīgi atklats “XIX Vispasaules krievu tautas saiets”. Vērienīgā pasākuma temats: “Kņaza Vladimira mantojums un vēsturiskās Krievzemes likteņgaitas”.

Pasākuma “nagla” bija runa, ko teica saieta prezidija loceklis, portāla “Reliģija un mediji” galvenais redaktors Aleksandrs Ščipkovs. Viņš runāja par “krievu civiliedzīvotāju ciešanām 1941. – 1945. gados” un noradīja, ka Hitlers gribēja iznīcināt krievus kā tādus, kā tautu. Taču, piebilda Ščipkovs, ar to krievu tautas ciešanas vēl nebeidzās: kopš 1990. gada traģiska kļuvusi to krievu situācija, kas mīt kā minoritāte bijušajās PSRS republikās. Krievus diskriminē un pazemo, viņus “izspiež”. Runātājs atsaucās uz prezidenta Putina vārdiem, ka krievi ir “vislielākā no sašķeltajām tautām”: šī “pretdabiskā situācija”, kurā atrodas krievi, atbilst ebreju jēdzienam “galut” – izdzītība, trimda. Bet, kamēr ebreji jau pārcietuši savu katastrofu, krievi joprojām to piedzīvojot. Krievu tautas genocīds turpinoties, teica Ščipkovs, un šai katastrofai jādod nosaukums, kas atbilstu krievu valodas tradīcijām. Runātājs ierosināja nosaukumu “Plaha”, kas būtu tulkojams kā ešafots.

Citiem vārdiem, ebrejiem ir savs holokausts, “mums, krieviem, nav”…

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ko lai saka latvieši? Mums arī nav sava vārda! Ilgu laiku latvieši bija bez savas valsts, lai gan bija sava valoda un kultūra. Pē tam sekoja PSRS okupācija un māksļiga sajaukšana ar krievu kutūru, kuru sekas vēl joprojām jūtamas. Ja pirms otrā pasaules kara Rīgā bija 95% latviešu, tad tagad to īpatsvars ir ap 50%. Kā to varētu saukt latviski – krievokausts?

 2. Podlostj-jā vienā vārdā,Frenkij!

 3. tiem nav viss mājās Atbildēt

  No Staļina krievi necieta, tikai no Hitlera?

 4. Padomju krievu tautas ciešanām jau toreiz “tautas un partijas vadoņi” kongresos izdomāja varenus apzīmējumus, nu viens no tiem – Izobiļije.

 5. Tīri propagandas vingrinājumi.
  Krieviem jau tānepārtraukti stāsta, ka pie visām viņu nelaimēm vainīgi izvietušie rietumi ar ASV priekšgalā. Tagad šo “cietēju” apziņu mēģina formalizēt, vēl vairāk pastiprinot pretnostatījumu “mēs” pret “viņiem”, kur “mēs” varam uzvarēt tikai esot vienoti un sekojot Vadonim.
  Tendence ir ļoti bīstama!

 6. Man arī par krieviem sāp sirds,jo viņus apspiež ,moka un ar varu piespiež dzīvot zemē,kuru necieš un nicina tās cilvēkus.Tās ir šausmas! Vai kāds nevar viņus no mums atbrīvot un sūtīt uz savu laimes zemi-Krieviju?

 7. Kari atnes postu visām tautām,kas tajos piedalās vai kuru teritorijās notiek karadarbība.Ja ticam vēsturniekam Timotijam Šneideram,tad otrā pasaules karā lielākus zaudējumus par kara iesācējiem cieta Polija,Ukraina un Baltkrievija.

 8. Kādas krievam var būt ciešanas 1941-1945 gados,ja paši jau tais gados izsūtīja citas tautas uz Sibīriju,nomirt bada nāvē?! Kurš uztaisīja mākslīgo badu Ukrainā,Pievolgā? Ja Hitlers nebūtu uzbrucis,tad paši krievi būtu uzmākušies citām tautām.Pēc Molotova-Rībentropa pakta parakstīšanas Livādijas pilī(Jaltā),vācieši krievus vienkārši piečakarēja,un uzbruka pirmie.Tas redzams vēl visus šos gadus,kopš Krievija uzvarēja karu 1945.gadā.Protams,ar sabiedroto atbalstu.Nav bijusi neviena diena,ka Krievija būtu dzīvojusi mierā.Vienmēr tai ir bijuši kaut kādi mistiskie ienaidnieki.Un,ja jau tik ļoti cietuši un sašķelti jūtas,tad lai visi krievi dzīvo savā lielajā Krievijā,bet nevis vazājas pa pasauli uzspiesdami savus dzīves standartus!!!

  • Molotova Ribentropa paktu parakstija KREMLII, bet Jalta, Livadijas pilii, 1945. gi Cercils un Ruzvelts iztirgoja Stalinam Austrumeiropu.

  • Viss ir pareizi, vienīgi Krievija neuzvarēja Otro pasaules karu. Uzvarēja sabiedroto valstu bruņotie spēki. Ja to nebūtu, krieviski mūsdienās runātu vien Braitonbīčā!

  • Te īstenībā tiek izspēlēts cinisks joks – par ciešanām, kuras pārdzīvoja krievu tauta, atbildība tiek uzgrūsta kādiem vispārējiem ārējiem spēkiem (tos arī ir visvieglāk nosaukt par svešajiem), tādējādi radot iespaidu, ka pašu krievu (PSRS) vadoņi ne pie kā nav vainojami…Respektīvi nevar uzņemties atbildību par šajā valstī notikušo/nenotikušo…Sanāk tāds paradokss, ka visu sabiedrības slāņu krievi nejūtas atbildīgi par savas valsts vēsturi veidojošo notikumu gaitu (Krievijas impēriju kāds ļaunais sagrāva, caru arī kāds ļaunais nogāza, GULAGU un kolhozus arī kāds ļaunais izveidoja, PSRS arī kāds sliktais sagrāva un arī šo valsti kāds ļaunais neļauj uzcelt), bet gan iejūtas cietušu vērotāju lomās.

   • Padomju Krievija pasludināja vispasaules komuņisma uzvaru. Visu varu proletariātam. pasaule tomēr redzēja t\as žīdu briesmas, kuras notika Padomju Krievijā. Neviens negribēja OFICIĀLI TICĒT, TĀPAT , KĀ TAGAD IZLIEKĀS NEREDZAM ŽĪDU FORSMAŽOR PASAULĒ NO ASV LĪDZ PAT ĀZIJAI! Es to zinu, jo man jaunības brūte Gaujā aiz Carnikavas bija žīdiete un man viņa lepni pastāstīja, ka ēbrejiem jābūt visur klāt, jāapgūstt visas pasaules zināšanas, finanses, ideoloģija. Jaunības maksimālismā biju sajūsmā…..

 9. Tikai repatriācija spēs pārtraukt šīs necilvēcīgās mokas …

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Lēnām un prātīgi. Ka tik kaut kas nenotiek…

Pārejai uz izglītību tikai latviešu valodā jānotiek pakāpeniski – šādu viedokli trešdien žurnālistiem paudis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, komentējot ieceri pēc trim gadiem vidusskolās visus vispārizglītojošos priekšmetus mācīt tikai valsts valodā, par ko paziņojis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Valsts prezidents teicis, ka ir jādomā, kā un ko labāk darīt, lai risinātu šo jautājumu, ziņo LETA. Izglītības un zinātnes ministrijai ir dots uzdevums sagatavot informatīvo ziņojumu, kurā tiks precīzi aprakstīts, kādā veidā šo jautājumu varētu risināt. “Kad būs šis ziņojums, tad arī varēs sniegt vērtējumu, bet pašreizējā situācijā tā vēl ir tikai ideja, kas tiek apspriesta,” piebilda Vējonis.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+