×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Ebreju īpašumu atgriešana virzās strauji (18)

Ēka Rīgā, Abrenes ielā 2 (bijusī ebreju skola), patlaban stāv tukša, arī tā tiks atdota ebreju kopienai. Foto - Timurs SubhankulovsĒka Rīgā, Abrenes ielā 2 (bijusī ebreju skola), patlaban stāv tukša, arī tā tiks atdota ebreju kopienai. Foto - Timurs Subhankulovs

Sekojot ASV sūtņa holokausta jautājumos Nikolasa Dīna kārtējai vizītei Latvijā, Saeima ar īpašu čaklumu virza jautājumu par vairāku nekustamo īpašumu nodošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Ar deputātu vairākuma atbalstu vakar otrajā lasījumā tika pieņemts lēmums nodot Ebreju draudžu un kopienu padomei šādus īpašumus: kādreizējās ebreju skolas ēku Abrenes ielā 2, Rīgā, kas patlaban stāv tukša, bijušo ebreju reliģisko skolu Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Rīgā, kas tagad ir Finanšu ministrijas īpašums, kādreizējo ebreju slimo kopšanas biedrības ēku Ludzas ielā 25, Rīgā, bijušo sinagogu Kļavu ielā 13, Jūrmalā, kur tagad izvietoti divi pašvaldības uzņēmumi, kā arī bijušo sinagogas ēku Lielajā ielā 31, Kandavā. Vienlaikus Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz atcelt Rīgas Ebreju kopienai pašlaik piederošam īpašumam (zemesgabals un ēka Rīgā, Skolas ielā 6) noteiktos apgrūtinājumus – aizliegumu atsavināt vai ieķīlāt attiecīgo zemesgabalu un ēku. Grozījumi arī paredz no likuma izslēgt nosacījumu, ka attiecīgais nekustamais īpašums nododams valstij, ja Rīgas Ebreju kopiena beidz pastāvēt.

Visasāk pret īpašumu nodošanu debatēs iebilda Nacionālās apvienības pārstāvis Aleksandrs Kiršteins, atgādinot, ka Augstākā padome savulaik jau atdeva virkni īpašumu ebrejiem, kas bija apvienojošies Ebreju kultūras biedrībā. “Šis jautājums tika pilnībā atrisināts. Bet pēc 15 gadiem pēkšņi parādās jauna organizācija, ko dibina PSRS okupācijas laikā iebraukuši cilvēki Latvijā, kuri pieprasa, lai viņiem piešķir kaut ko izņēmuma kārtā un prasa kaut kādas privilēģijas, noniecinot pārējās Latvijā dzīvojošās tautības, neizrādot cieņu latviešu tautai, kas ir zaudējusi 20. gadsimtā pusi no saviem iedzīvotājiem,” debatēs teica A. Kiršteins, pieļaujot, ka pēc dažiem mēnešiem parādīsies atkal jauna ebreju organizācija, kas pieprasīs vēl kādus vēsturiskos īpašumus. Viņš arī vērsa kolēģu uzmanību uz faktu, ka pret Ebreju draudžu un kopienu padomi esot ierosināta krimināllieta par pazudušiem 60 tūkstošiem eiro, tādēļ īpašumu nodošana šādai šaubīgai organizācijai būtu riskanta.

Lietuvā ebreju īpašumus pārvalda īpaši izveidots Finanšu ministrijas kontrolēts fonds. Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome esot solījusi izveidot līdzīgu fondu, kur būtu pārstāvētas visas mūsu valsts ebreju organizācijas. Tādēļ NA pārstāvji gan koalīcijas padomē, gan vakar Saeimas sēdē lūdza nesteigties ar galīgo lasījumu, dodot laiku ebreju organizācijām informēt deputātus par fonda tapšanas gaitu. Taču balsojumā priekšlikums tika noraidīts. Galīgajā lasījumā lēmumus par īpašumu nodošanu varētu pieņemt decembra sākumā.

Pirms dažām dienām Latvijā kārtējo reizi bija ieradies ASV sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns, kurš no preses uzmanības vairījās, bet toties tikās ar vairāku Saeimas frakciju deputātiem, pārrunājot īpašumu atgriešanas jautājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tas ir noziegums pret Latvijas valsti un tās likumiem un vienlaikus ar’valsts nodevība šādi piesmiet Latvijas likumus un Latvijas pilsoņus nostādot to tiesības zemāk par ebrejiem. Ar steigu jāsoda šos deputātus kas virza šo lietu kā valsts nodevējus.

 2. Kādēļ OKUPĀCIJAS laikā nelikumīgi iebraukušie ēbreji ir LATVIJAS ŽĪDU īpašumu mantinieku, pie tam IZŅĒMUMA kārtā, kad viss jau sen beidzies ?!? “Mūsu draugu”ASV nekorektajā ietekmē.

 3. Absurdi ir teikt, ka tiek ATDOTS īpašums ebrejiem, jo Latvijas valsts nekad, nekādus īpašumus ebrejiem nav atņēmusi. Šos īpašumus atņēma Vācija vai PSRS. Latvija vienkārši dāvina savus likumīgi tai piederošus īpašumus, kurus tā ieguva kopā ar teritoriju, atjaunojot Latvijas republiku, un tas nav viens un tas pats.

 4. Vēl viens arguments balsot par NA.
  Šai ziņai būtu jāparādās visos medijos!!
  Informējiet par to savus paziņas, draugus!

 5. Un kuri no Latviešiem palīdz visu šo bīdīt??? Mums Latviešiem taču vispār nekas nepaliks, nepieder! Dažas pļavas, neka nederīgas, grāvjmalas un nedaudz meži. Viss! Un šī tautība, kuru Diemžēl Hitlers maz kāra, dedzināja, smacēja, tomēr ir ļoti dzīvotspējīga, kā Infekcija! Neiznīdējama! Un klusītiņām, klusītiņām viņi ir atkal atkopušies un iezīdušies Mūsu miesā! Nu pilnīgs absurds un posts! Un nav, nebija Latvijā nevieni, kuri darītu visu, lai žīdi gandrīz vai nav Latvijā! Lai visi aizbrauc! Bet diemžēl šī Nelaime mūs ir apsēdusi, nemanot, gandrīz nejūtot! Un beigu beigās Mums gandrīz vispār nekas nepieder. Un Neatkarību atgūstot, gandrīz neko nevaram sakārtot, uzbūvēt un iedarbināt! Lai ražo! Runa iet par Industriālu ekonomiku! Bez žīdiem, bez viņu īpašumiem, piegaršas, smakas!

 6. Latvijā nav "ēbreji" Atbildēt

  “Ebreji” ir Krievijā.
  Latvijā un Lietuvā ir “žīdi”.
  ASV ir “Jews”, nevis “Hebrews”.

 7. Latvieši dibiniet visādas biedrības īpašumu atgūšanai !
  Ja atdos jūdiem, būs precedents !
  Citādi Latvijas cilvēkiem viens(aplaupošs) likums, bet pasaulei cits!

 8. Nevis “atgriešana”, bet uzdāvināšana — ASV spiediena rezultātā.

  • Vai tad ASV kādu papīru ir atsūtījusi ?
   Ieradies tikai šnobelis, bet “saeima” ar pieļūtītām biksēm
   jau stāv miera stājā !

 9. Pirms 1940. g. okupācijas Latvijā ebreju nebija. Pirmskara Latvijā gan dzīvoja daudz žīdu, varbūt par viņiem ir runa? Lietuvā šis tas tiek atdots žīdiem, bet par tādiem mistiskiem ebrejiem Lietuvā nekas nav dzirdēts.

 10. no kurienes īpašumu viņiem atgriež? un ar ko griež? nazi? šķērēm?

 11. Ar ko žīds labāks par latvieti, kāpēc likums par īpašumu atgriešanu uz žīdiem nedarbojas??? Saeima bez mugurkaula…

 12. lūk ko nozīmē maigs mājiens no aizokeāna,vajadzēja tikai pāris reizes atlidot pārstavim no aizokeāna, kā visi likumi un tikumi mūsu”brīvvalstī”tiktu pagriezti par 360′.Un kāds vēl runā ka mēs esot neatkarīga valsts.Gribētos gan zināt,kāda darīšana būtuASV gar mūsu valsts īpašumiem un likumiem.Man to varētu kāds paskaidrot?

 13. Žīdi valda pasauli,ko te piebilst.Ja esam tauta,kura tic,ka bezgalīgā Visuma radītājs pirms diviem gadu tūkstošiem caur žīdu jaunavas klēpi dzemdinājis sevi,par pārējo neprātu nav jābrīnās.Ar ko mēs atšķiramies no Putina un pārējiem krievu nacistiem,kas savu garīgo pārākumu motivē bezierunu ticībā žīdu,vai politkorekti jāsaka,ēbreju tautas pasakai par pasaules radīšanu.

 14. drīz “atgriezīs” visu Latviju,jo, te, lūk, pirms 300 gadiem kāds
  Icke ir paunu, atpūšoties nolicis …

 15. vai tad nepietiek ar to, ka daudziem viņiem atgriezti īpašumi, kas nekad nebija piederējuši?

Draugiem Facebook Twitter Google+