×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Ebreju īpašumu restitūcijā – bez steigas (7)

LETALETA

Saeimas Ārlietu komisija pirms rudens sesijas neplāno lemt par likumprojektiem saistībā ar ebreju īpašumu restitūciju. Komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) norādīja, ka komisija par konceptuāli atbalstu šiem likumprojektiem, visticamāk, nelems ātrāk par septembri.

Kā rakstīts, Ārlietu komisija 29. aprīlī neizlēma jautājumu, vai izskatīšanai konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīt likumprojektus saistībā ar ebreju piecu īpašumu restitūciju jeb atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei. Lemšana vēl nenotika arī Saeimas Juridiskā biroja minēto juridisko problēmu dēļ.

Tikmēr ebreju organizāciju vidū nav vienprātības, vai īpašumu atgūšanas prasība ir juridiski pamatota un kam ir pamats pretendēt uz šiem īpašumiem. Šo lietu sarežģī arī domstarpības, kas radušās starp Ebreju draudžu un kopienu padomes vadītāja, “Rietumu bankas” valdes priekšsēdētāja Arkādija Suharenko vadīto organizāciju un rabīnu Menahemu Barkahanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. prātiņ, nāc mājās Atbildēt

    Tiklīdz Latvija atdos kaut vienu īpašumu, tā automātiski atzīs sevi par vainīgu to atņemšanā. Kad ebrejiem atņēma īpašumus Latvija nepastāvēja, tāpēc tā nevar lemt par šo īpašumu atgriešanu. Jā, tie ir Latvijas īpašumi, bet valsts tos nevienam nav atņēmusi, bet ieguvusi likumīgi un nav atbildīga neviena priekšā. Par atņemtajiem īpašumiem ebrejiem ir jāvēršas pie tiem, kuri ir atņēmēju likumīgie mantinieki ar kompensāciju prasībām, t.i. Vācijas un Krievijas. Nav iespējams atdot, ja neesi ņēmis, var tikai pārdot.

    • viņi nevērsīsies,jo labi zin,ka dabūs “beigta ēzeļa ausis”.Tikai Latvijas amatpersonas var čakarēt.

    • Daunisa pratin, kad ir izdevigi tad Latvija pastaveja, kad nav izdevigi tad ne. Kapec tad Latvija gatavojas 100 gadu svinibam, otra pasaules kara laika(ka tu saki) tada valsts vispar nepastaveja. Loti forsi, korporacijas “Lettonija” biedri (kas veidoja ebreju slepkavu komandas kodolu) Viktors Arajs, Herberts Cukurs, Arvels Dikmanis, Knrats Kalejs … un vel daudzi simti latviesu patrioti, uzriko milziga apmera ebreju un komunistu masu slepkavibas kuras tiek nogalinati 90000 Latvijas pilsonu un arvalstnieki. Bet, tavu daunisprat par siem korporacijas “Lettonija” biedru asinsdarbiem tagad jaatbild Vacijai un Krievijai. Neceri ta nebus… bus ar tevi un tev lidzigiem…

  2. Oi vei, Moshe! Vai tad nav pret likumu draudeet internetaa? Varbuut tevi atradiis DP?

  3. Ka tik ar tevi sud.. ss nesanak ka ar korporacijas “Lettonija” biedru, masu slepkavu un sadistu cukura herbi, kurs bikses pietaisijis ludzas Izrelu varoniem – pagaidiet, pagaidiet… tas vinam nepalidzeja atrada to krop… ar saskaiditu galvu. Veselojies…

  4. Maniem seniem senchiem Dievs pazinjoja, ka man pieder kvadraatkilometrs Telavivaa. Ko dariit?

Draugiem Facebook Twitter Google+