×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Ebreju kopiena nemierā ar restitūcijas piedāvājumu (18)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jautājums par ebreju kopienas īpašumu restitūciju būtu jāatrisina uzreiz, bet pašreizējais piedāvājums par vairāku īpašumu atdošanu kopienai liek būt zaudētājas lomā jebkura risinājuma gadījumā, šādu viedokli šodien Saeimas Ārlietu komisijas sēdē pauda Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes pārstāvis Dmitrijs Krupņikovs.

Krupņikovs pauda, ka ar pašlaik piedāvāto risinājumu ebreju kopiena nolikta “zaudēts-zaudēts” situācijā, kas to neapmierina. “Ja mēs neakceptējam šos īpašumus, tad mūs apvainos, ka mēs esam atteikušies no tās labās gribas, kas nāca no Latvijas valdības, mēģinot atdot piecus īpašumus. Ja mēs pieņemam trīs graustus, vienu sinagogu, kuru mēs atdosim Kandavā pašvaldībai, vienu īpašumu, kas apgrūtināts ar īri, tad neko citu kā finansiālo slogu ebreju kopiena nesaņems,” skaidroja Krupņikovs.

Viņš arī uzsvēra, ka ir labi, ka tiek sperts pirmais solis šī jautājuma risināšanā, tomēr ebreju kopiena vēlētos, lai šis jautājums tiktu atrisināts vienā piegājienā un netiktu vilkts garumā.

Krupņikovs arī norādīja, ka kopumā sākotnējā sarakstā ir aptuveni 315 īpašumi, kas piederējuši ebreju kopienai, bet laika gaitā no tiem reliģiskajām organizācijām atdoti 35 īpašumi. Krupņikovs pauda, ka vienreiz būtu jāizskata šis saraksts un jāvienojas, kā atrisināt jautājumu ar kopienas īpašumu restitūciju.

Viņš arī ieskicēja deputātiem iespējamo risinājumu, proti, tiktu izveidots fonds, kuru pārvaldītu 11 pārstāvji, bet virsuzraugs būtu Finanšu ministrija.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) sēdes noslēgumā norādīja, ka šis ir būtisks jautājums – ja pašlaik esam gatavi atdot vairākus īpašumus ebreju kopienai, vai tā vēlēsies tos pieņemt.

Komisija plāno turpināt diskusijas par šo jautājumu un pagaidām vēl nav lēmusi par likumprojektiem, kas saistīti ar vairāku ēku atdošanu ebreju kopienai.

Jau vēstīts, ka Saeima 29.janvārī nodeva izskatīšanai komisijās vairākus koalīcijas partiju deputātu iesniegtos likumprojektus par ebreju minēto piecu īpašumu restitūciju jeb atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kāds pamats ir no PSRS pēc Otrā pasaules kara iebraukušajiem jevrejiem pretendēt uz kara laikā bojā aizgājušo žīdu organizāciju īpašumiem?
  Jevreji pat nosaukumā atšķiras no žīdiem, tāpat kā aškenazi un karaīmi.

 2. Prasiet savam Putinam!Maskavā jūsējo ir daudz.

 3. Domāju, ka laiks sākt piemērot pantu par izspiešanu grupā. Cik tur sanāks gadiņu katram? Un prom aizsardzības būvju darbos. Lai Vējonis viņiem iepūš pareizo garu.

 4. A HU HU, ŅE HO HO?

 5. Ebreji nav vienīgie cietušie!

 6. Latvijas likumi attiecas arī uz ebreju kopienu!

 7. atdod velnam mazo pirkstiņu …

 8. varbūt piedāvāt Rīgas pili, tā drīzumā būs izremontēta.

 9. Nekādi nevaru saprast, kāpēc vispār jātaisa izņēmums likumā? Kas notiek ar mūsu valdību, vai latvieši sliktāki par ebrejiem? Būsim vienreiz ar savu mugurkaulu un nepadosimies iebiedēšanai-PIETIEK MŪS IZMANTOT ļaunprātīgi!

 10. Nevajag grūstīties tur pie pieminekļa 16. martā. Ņemies ar īpašumiem un nelien tur, kur nevajag! Ka tik tur kaut kādas mahinācija nenotiek. Vai tad Latvijā ir bijis tik daudz kopienu? Likums par īpašumu mantojumu privātpersonām ir pavisam cit un tā lemšanai Saeima nav vajadzīga.

 11. ēbreji nez kāpec brīnās ka viņus ienīst. valstī kŗīze, nabadziba un te īpašumus atgūst pēc tautibas nevis īpašumu tiesibām. turklāt intrigas, šantāža…. tas ne tik nepatiku, tas izsauc neslēptu naidu

 12. Ziniet, man liekas, ka vinju mantkaariiba atkal vinjus pazudinaas.

 13. Cik interesanta ziņa 25. martā!

 14. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Nu nekā nevar darīt, ebrejus apbižot nedrīkst. Kā, nekā izredzētā tauta taču. Vienlīdzīgākā no vienlīdzīgākajām. Tāpēc par nodokļu maksātāju naudu nāksies visos tajos objektos veikt kārtīgu eiroremontu. Un pēc tam jāuzaicina tie ebreju kopienas pārstāvji inspicēt, vai tas remonts ir iztaisīts pietiekoši labs. Un, kad viņi visžēlīgi piekritīs pieņemt, tad ar pateicību arī viņiem visi tie objekti ir jāatdod. Tikai tā mēs visai pasaulei varēsim pierādīt, ka neesam fašisti. Kaut gan, diez vai Krievija tam noticēs. Mēs taču viņiem Abreni atdevām, bet viņi vienalga mūs par fašistiem apsaukā.

 15. Nekaunības ”mantiniekiem” Ķrupņikovam un Suharenko pietiek,Dievs dotu , ka deputātiem pietiktu prāta neielaisties šai bīstamajā afērā.

Draugiem Facebook Twitter Google+