×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Ebreju kopiena vēlas kompensāciju

Ebreju kopiena vēlas, lai tās zaudētie īpašumi tiek kompensēti ar naudu vai citu īpašumu ierādīšanu, vakar žurnālistiem pēc tikšanās ar Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas deputātiem sacīja Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Biomins Kajems.


 

Viņš skaidroja, ka “mēs negribam īpašumu pārdalīšanu”, jo daudzas personas šos īpašumus ir ieguvušas caur privatizāciju, izsolēm un citos veidos. Tāpēc viņš uzskata, ka īpašumiem ir jāpaliek to cilvēku valdījumā, kuriem tie šodien pieder.

Kopējā kompensācijas summa būšot mazāka par 32 miljoniem latu, jo ebreju kopiena ir pieņēmusi lēmumu, ka neprasīs kompensēt tos īpašumu, kuri piederēja fiziskām personām un kuriem nav mantinieku, sacīja Kajems.

Šo jautājumu atklātā procesā būtu iespējams atrisināt pusgada laikā, pieļāva Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš norādīja, ka ir dažādi veidi, kā atrisināt šo lietu, un valstsvīriem ir jāpieņem lēmums, kā rīkoties šajā situācijā. Piemēram, Lietuvā esot izmaksātas naudas kompensācijas.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) vakar pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem skaidroja, ka ebreju īpašumu restitūciju jautājums pamatā ir ticis diskutēts saistībā ar īpašumu sarakstu. “Ņemot vērā saspringto situāciju budžetā, mēs neesam diskutējuši par budžeta kompensācijām,” skaidroja premjers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+