×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

EBU: sabiedriskajiem medijiem vajag vairāk naudas un jaunu pārraugu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) sniegusi atzinumu par KM sabiedrības apspriešanai nodoto priekšlikumu sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības uzlabošanai, paužot atbalstu jaunas sabiedrisko mediju padomes izveidei, aicinot būtiski palielināt finansējumu sabiedriskajiem medijiem, kā arī vienkāršot piedāvāto pārvaldes mehānismu, LA.lv pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

EBU norāda, ka spēkā esošais sabiedrisko mediju regulējums Latvijā ir vērtējams kā “ārkārtīgi rudimentārs un nepietiekams” un “nenodrošina tādu tiesisko ietvaru, kas nodrošinātu sabiedrisko mediju redakcionālo neatkarību un institucionālo autonomiju ar pietiekamu to atbildīgumu, caurskatāmību un efektīvu menedžmentu”. EBU arī norādījusi, ka Latvijā šobrīd nepietiekamā mērā ir definēts sabiedriskais pasūtījums un tā finansēšanas kārtība, pauda Vizule.

EBU atbalsta jaunas sabiedrisko mediju padomes izveidi un iesaka tai noteikt visaptverošu atbildību par sabiedriskā medija darbības uzraudzību, iesaka koncentrēt pārvaldību sabiedrisko mediju padomēs un valdēs, precīzi norobežojot to no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbildības.

EBU KM priekšlikumā piedāvāto jauno institūciju vērtē kā tādu, kas “nostiprinātu sabiedrisko mediju neatkarību, viedokļu daudzveidību, caurskatāmību un novērstu interešu konfliktus”.

EBU atzīst, ka sabiedrisko mediju ombuda izveide ir “inovatīvs un daudzsološs koncepts”, un iesaka noteikt tam pamatā konsultatīvas un skaidrojošas funkcijas.

Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) ir 1950. gadā dibināta nevalstiskā organizācija, kura pārstāv Eiropas, Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstu sabiedrisko raidorganizāciju intereses. Latvijas televīzija un Latvijas radio ir tās dalīborganizācijas. KM lūdza EBU sniegt atzinumu par sabiedrības apspriešanā esošo sabiedrisko mediju pārvaldības uzlabošanas priekšlikumu.

Atsaucoties Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas aicinājumam, KM komisijas 2016. gada 14. jūnija sēdē nodeva tirgus dalībnieku, ekspertu, nozares pārstāvju un plašākas sabiedrības apspriešanai konceptuālus priekšlikumus sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības uzlabošanai. Kultūras ministrija šobrīd apkopo un analizē saņemtos priekšlikumus un gatavojas iepazīstināt ar tiem sabiedrību vienā no tuvākajām Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas rudens sesijas sēdēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+