×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. februāris, 2018
Drukāt

ECB: “ABLV Bank” glābšana nav sabiedrības interesēs (5)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Eiropas Centrālās bankas 185 m augstā ēka.

“ABLV Bank” tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi Eiropas Centrālā banka (ECB).

Tās paziņojumā teikts, ka ECB piektdien konstatējusi, ka “ABLV Bank” un tās meitasbanka Luksemburgā “ABLV Bank Luxembourg” sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums atbilstoši Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma regulai. Par savu lēmumu ECB informējusi Eiropas Vienotā noregulējuma valdi, kas savukārt konstatējusi, ka rīcība, lai panāktu noregulējumu šajās bankās, nav nepieciešama, jo tas neatbilstu sabiedrības interesēm attiecībā uz šīm bankām.

“Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem,” teikts ECB paziņojumā.

Pamatojot lēmumu, kurā konstatēts, ka “ABLV Bank” “sabrūk vai ir gaidāms tās sabrukums”, ECB norāda: “Likviditātes būtiskas pasliktināšanās dēļ ir gaidāms, ka banka nespēs samaksāt savus parādas un pildīt citas saistības noteiktajā termiņā. Bankai nebija pietiekamu līdzekļu, kas būtu nekavējoties pieejami, lai tiktu galā ar pastiprinātu noguldījumu aizplūšanu, pirms sākas Latvijas noguldījumu garantiju fonda izmaksu procedūra.”

“ABLV Bank” atrodas ECB tiešā uzraudzībā.

Kā ziņots, FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība.

FKTK padome, ņemot vērā, ka ECB nav devusi instrukciju atcelt noteiktos maksājumu ierobežojumus, ir pieņēmusi lēmumu par noguldījumu nepieejamību, lai varētu nodrošinātu garantēto atlīdzību izmaksu sākšanu bankas klientiem. Noguldījumu nepieejamība bankā iestājas, ja FKTK ir konstatējusi, ka noguldījumu piesaistītājs, proti, banka nespēj izmaksāt saviem klientiem viņu bankas kontā esošos naudas līdzekļus jeb noguldījumus, un FKTK padome pieņem lēmumu par noguldījumu nepieejamības iestāšanos.

FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo “ABLV Bank” ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas “ABLV Bank” klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus “ABLV Bank” varot nodrošināt.

FKTK padomes lēmums par AS “ABLV Bank” noguldījumu nepieejamības iestāšanos pēc būtības nozīmē, ka tuvākajā laikā var tikt uzsākts bankas likvidācijas process, paziņojumā atzīst “ABLV Bank”.

“ABLV Bank” uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

FKTK lēmumu “ABLV Bank” saista ar politiskiem apsvērumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vajag lasīt ziņas, nevis klausīties baumas. Rimševičs bija Spānijā, viņam piezvanīja (kas?), ka LB ir
  jāaizdod ABLV nauda. Viņš nepiekrita aizdošanai. Tad nezināmas personas sāka rīkoties un panāca, ka
  ABLV bankai no LB aizdod turpat 100 miljonus eiro! Gan Ozola, gan Kučinskis par šīm lietām klusē, tikai stāsta, ka pretī saņemti vēŗtīgi vērtspapīri. Un sākās Rimšēviča lieta. Latkovskis stāsta nedēļas nogalē, ka tā virzoties sekmīgi (laikam piesaistīts FIB). Un Kučinskis klāsta, ka šīs lietas neesot saistītas, lai gan notikumu gaita liecina par pretējo? Šodien var teikt, ka ABLV banka ir bankrotējusi. Tātad valstī ir ietekmīgi spēki, kas jaucas gan LB, gan valdības darbā, diktējot, kas jādara. Kas tie ir? Droši vien tie ir oligarhi-baņķieri no banku sektora. Un nevajag te stāstīt pasakas, ka LB nauda nav tā pati Latvijas valsts nauda, tikai nodalīta komercbanku vajadzībām.

 2. Vai PAREX bija sabiedrības interesēs? Siļku galvas uz šo jautājumu tā arī nav mēģinājušas atbildēt.

 3. Vai nebūs atkal tā pat kā bija ar Parex – atbrauks no lielās kaimiņzemes skūtie puiši un piedraudēs, ka ja nauda netiks atdota, tad ……Tā vismaz runāja aiz stūriem un tramvajos. Un it kā tas miljards esot izņemts, ko tagad jāatdod LV nodokļu maksātājiem. Nezinu, cik tur tā patiesība, bet tā toreiz runāja. Un atceros Rimševica gandrīz histerisko runāšanu TV, ka banka esot jāglābj un miljards jāiegulda. Un miljardu ieguldīja, bet , protams, banku tas neizglāba, jo tas miljards aizgāja dažu dienu laikā. Es tikai saku to, ko baumoja tai laikā. Bet ir jau tāds teiciens, ka nav dūmu bez uguns.
  P.S Labi, ka tagad visas šīs lietas kontrolē arī Brisele, ECB ! Un Kučinskis nav vientiesītis un iebiedējams !

  • Atceros, ka LB aicināja apturēt darījumus un noskaidrot faktisko stāvokli, bet Godmanis tik pumpēja iekšā Parexā valsts naudu.

 4. Un kāda joda pēc Latvijas bankai šā paziņojuma priekšvakarā bija jāaizdod AB bankai stipri liela nauda?

Draugiem Facebook Twitter Google+