Pasaulē
Baltija

ECB atsauc atļauju Igaunijas bankai “Versobank”0

Foto Postimees/Scanpix/LETA

Eiropas Centrālā banka (ECB) pēc Igaunijas Finanšu uzraudzības dienesta ierosinājuma atsaukusi atļauju bankai “Versobank” atļauju darboties kā kredītiestādei.

Atļauja atsaukta sakarā ar nopietniem un ilgstošiem normu pārkāpumiem, it īpaši attiecībā uz naudas atmazgāšanas novēršanu un terorisma finansēšanas apkarošanu.

No pirmdienas nekavējoties apturētas visas “Versobank” transakcijas un darbības, kā arī izmaksas debitoriem, paziņoja Igaunijas Finanšu uzraudzības dienests.

Dienests arī anulējis bankas identifikācijas kodu, informējis Garantiju fondu par atļaujas atsaukšanu un iesniedzis tiesā prastību par bankas likvidāciju un likvidatoru iecelšanu.

Garantiju fonds otrdien tiksies, lai apspriestu kompensāciju izmaksu debitoriem.

“Versobank” Latvijā patlaban nedarbojas un nesniedz finanšu pakalpojumus, līdz ar to Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) nekādi lēmumi attiecībā uz šo Igaunijas banku nav jāpieņem, aģentūru LETA informēja FKTK pārstāve Ieva Upleja.

2016.gada septembrī FKTK padome aizliedza Igaunijas “Versobank” sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā – piesaistīt jaunus klientus Latvijas teritorijā, kā arī bankai bija jāizbeidz līgumattiecības ar jau esošajiem klientiem. Šāds lēmums tika pieņemts, jo “Versobank” ilgstoši pārkāpa Kredītiestāžu likumā noteikto kārtību, kas nosaka, kā citā dalībvalstī reģistrēta kredītiestāde var uzsākt pārrobežu pakalpojumu sniegšanu Latvijā ar filiāles starpniecību.

Tomēr pērn vasarā Administratīvā apgabaltiesa izbeidza tiesvedību par FKTK lēmumu, jo FKTK un “Versobank” noslēdza administratīvo līgumu, kurā noteikts, ka administratīvā lieta ir izbeigta. Līdz ar to “Versobank” bija nodrošinājusi pilnu atbilstību FKTK pieņemtajiem lēmumiem un bankai nebija aizliegts sniegt finanšu pakalpojumus Latvijas teritorijā un piesaistīt jaunus klientus saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību.

FKTK pērn norādīja, ka “Versobank” drīkst sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā, pirms tam saņemot atļauju normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Kā skaidroja Upleja, “Versobank” tomēr kopš 2016.gada nav darbojusies Latvijā.

Atbilstoši “Firmas.lv” datiem “Versobank” pārstāvniecība Latvijā likvidēta 2017.gada martā.

LA.lv