×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

ECB devusi zaļo gaismu bankas “Citadele” pārdošanas darījumam

Foto - LETAFoto - LETA

Bankas “Citadele” investori ir saņēmuši atļauju iegūt būtisku līdzdalību bankas kapitālā, pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Komunikācijas daļas vadītāja Marija Makareviča.

Viņa informēja, ka trešdien ar Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padomes gala lēmumu ir noslēdzies bankas “Citadele” jauno investoru izvērtēšanas process, un Latvijas valdības apstiprinātā investora “Ripplewood Advisors LLC” (“Ripplewood”) meitaskompānijai “RA Citadele Holdings LLC” un 12 starptautisku investoru grupai ir dota atļauja iegūt visu valsts īpašumā esošo bankas daļu.

“Nodrošinot rūpīgu investora izvērtēšanas procesu, uzraudzības iestādes balstījās uz pieciem galvenajiem likumā noteiktajiem kritērijiem – brīvā kapitāla pietiekamību, finansiālo stabilitāti, ieguldīšanai paredzēto līdzekļu izcelsmes legalitāti, investora reputāciju un biznesa plānu, kurā ir atklāts redzējums un stratēģija bankas turpmākajai darbībai,” sacīja Makareviča.

Vienlaikus viņa atzīmēja – lai jaunie investori varētu pilnvērtīgi iesaistīties bankas darbībā, sadarbībā ar Privatizācijas aģentūru būs vēl jāpabeidz akciju iegādes process.

Tāpat Makareviča norādīja – tā kā bankai “Citadele” ir meitasuzņēmumi Lietuvā un Šveicē, tuvākā laikā investoriem būs jāsaņem arī šo valstu regulatoru piekrišana būtiskas līdzdalības iegūšanai.

Jau rakstīts, atbilstoši 2014.gada 5.novembrī parakstītajam līgumam, “RA Citadele Holdings LLC” un 12 starptautisku investoru grupa varēs iegūt visu valsts īpašumā esošo bankas daļu jeb 75% mīnuss vienu akciju. Valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas investori pēc sākotnējām aplēsēm iegādājas par 74 miljoniem eiro. Pēc darījuma noslēgšanas “Ripplewood” piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus. Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2014.gada beigās bija sestā lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+